Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

pá čvn 21 @20:00 -
Žebrák: 70 let hvězdárny
so čvn 22 @08:00 -
5. HUDLICEFEST 2024
po čvn 24 @09:00 -
KS Zlín: Vražda ve Slopném
st čvn 26 @13:00 -
ODROČENO: OS Břeclav: Vražda dvou Rakušanů
út čvc 16 @13:00 -
OS Břeclav: Vražda dvou Rakušanů
st čvc 17 @12:45 -
MS Praha: Dubovcová versus MZV ČR

Nejnovější komentáře

 • 21.06.2024 11:13
  Od dob působení Otakara Motejla se mnoho na tomto úřadu změnilo ...

  Read more...

   
 • 18.06.2024 10:48
  Nejlepší policie na světě? Aktuálně je v médiích, že Karlova ...

  Read more...

   
 • 17.06.2024 12:39
  Martin Michal byl několikrát upozorněný na osobu LP. Jak se LP ...

  Read more...

   
 • 17.06.2024 10:28
  Svůj komentář jsem napsala pod tento Váš příspěvek na FB. Mám ...

  Read more...

   
 • 17.06.2024 10:23
  Jsem zvědavá, jaké dopady to bude mít na soudkyni a další ...

  Read more...

   
 • 14.06.2024 08:49
  Naši vládní politici jdou ve stejných stopách jako pokrokářští ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Pozar socerb FOTO STA Sebastijan R MaccekPožár v Gorickém krasu ještě ani nestačil vychladnout, když v úterý večer vypukl požár na okraji krasu u Socerba. Požár stále není uhašen, ale je pod kontrolou, informovala dnes ráno agentura STA. Největší překážkou v likvidaci požáru je bouřka, kvůli které museli hasiči včera bojovat celý den. 

Podle údajů Správy ochrany a záchrany RS z úterního odpoledne měl požár rozlohu asi 15 hektarů, ale podle vedoucího zásahu Davida Hrvatina se toto číslo k večeru mírně zvýšilo. Na italské straně musely být kvůli požáru evakuovány také dvě vesnice. Poslední požár jistě dále ohrozí zásobování slovinské Istrie pitnou vodou.

Zajímavé je, že nikdo neinformuje o příčině požárů, které jsou letos v létě v Primorsku obzvláště intenzivní, přestože s nimi má problémy většina Evropské unie. Zatímco režimní média a různí vlivní činitelé hledají příčinu požárů v klimatických změnách a globálním oteplování, v případě posledního požáru v Socerbu se šíří fámy, že vše začalo otevřeným pálením, které je v tomto ročním období přísně zakázáno a které místní obyvatelé dodržují. Jednou z možných příčin požáru je odhazování nedopalků cigaret, což je poměrně ošklivý zvyk i mezi slovinskými řidiči, kteří ještě hořící cigarety vyhazují z otevřeného okna auta. Stále častěji se však objevují spekulace, že požáry souvisejí také se zvýšenou migrací.

Podívejme se na to blíže.

Oblast koperského policejního ředitelství je v posledních měsících nejrušnější oblastí nelegální migrace, kde je denně odhaleno více než sto migrantů, aniž by policie informovala o tom, co se s nimi děje, kolik z nich žádá o mezinárodní ochranu a kolik je jich vráceno do Chorvatska. Bohužel ani denní zprávy koperské policejní kroniky neuvádějí, kde byli migranti nalezeni, ale naše neoficiální zdroje tvrdí, že jejich koridor vede směrem do Itálie, přes údolí Glinščice, o čemž svědčí předměty a oblečení, které byly v oblasti pohozeny. Před dvěma lety, kdy PU Koper ještě informoval o místech zadržení migrantů, byla několikrát zmíněna i oblast Kastelca a Socerba, odkud vede silnice přes hranice do Itálie (Dolina pri Trstu). V lednu 2020 došlo u Socerba k nehodě, při níž alžírský migrant sklouzl do dvacetimetrové propasti. Migrace je aktivní zejména v noci.

Je také skutečností, že odstranění hraničního plotu a oznámení ministerstva vnitra o automatické legalizaci veškeré nelegální migrace jsou skutečnou výzvou pro pašeráky, aby zvýšili tlak na hranici se Slovinskem. Na druhou stranu některé členské státy EU avizují větší ochranu svých hranic (což by znamenalo pozastavení platnosti Schengenské dohody) a možné sankce pro země, které podporují nelegální migraci (včetně Slovinska v čele s Golobovou vládou). Přestože se má vnější schengenská hranice přesunout na jaře příštího roku na hranice Chorvatska se Srbskem, Bosnou a Hercegovinou a Černou Horou, bude to vyžadovat spolupráci ostatních členů EU při ochraně vnější hranice.

Vzhledem k tomu, že policie je politicky ovládána levicovými nevládními organizacemi, nezbývá zřejmě nic jiného, než aby místní obyvatelé sami převzali kontrolu a vyšetřovali vypalování otevřených ohňů, zejména v místech, kudy vedou migrační trasy.

https://demokracija.si/fokus/ali-vlada-taji-da-so-pozar-pri-socerbu-zanetili-migranti-nekateri-portali-ta-podatek-omenili-potem-pa-tisina/

P.S. Nová levicová vláda ničí Schengen. Odstraňuje ostnaté dráty na hranici s Chorvatskem, aby se migranti mohli bez problémů dostat do Slovinska a pokračovat snadno dál - směr Itálie. Příliv migrantů se razantně zvýšil. Dělají nepořádek, zakládají ohně, zneklidňují místní obyvatelstvo. Požár v Socerbu je tak zřejmě následkem jejich nepřijatelného chování. Mlčení provládních médií by tomu nasvědčovalo. 

***

Nezletilého Senegalce s nožem zastřelil v Dortmundu policista samopalem

Německá policie v pondělí zasahovala v dětském domově v Dortmundu proti nezletilému chlapci s nožem. Jeden z policistů na mladíka pětkrát střelil ze samopalu poté, co 16letý Senegalec zaútočil. Kvůli zásahu čelí policie kritice, v úterý i ve středu ve městě proběhly demonstrace, uvedla agentura DPA. …

Soumrak bílého muže. Kdyby měl Západ nevykastrované osobnosti a stratégy, určitě by zkusil s Čínou vyjednávat.

J.Š. 12.8.2022

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)