Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 23.06.2024 15:13
  Dotaz na soudkyni Bochňákovou: Jelikož vim, že čte tyto články ...

  Read more...

   
 • 21.06.2024 17:45
  Česká společnost Dvakrát zažila totalitu. Šest let nacistickou ...

  Read more...

   
 • 21.06.2024 11:13
  Od dob působení Otakara Motejla se mnoho na tomto úřadu změnilo ...

  Read more...

   
 • 18.06.2024 10:48
  Nejlepší policie na světě? Aktuálně je v médiích, že Karlova ...

  Read more...

   
 • 17.06.2024 12:39
  Martin Michal byl několikrát upozorněný na osobu LP. Jak se LP ...

  Read more...

   
 • 17.06.2024 10:28
  Svůj komentář jsem napsala pod tento Váš příspěvek na FB. Mám ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Podívejte se na video: České státní dráhy vydávají reklamu proti homofobii - včetně „facky“ šéfovi maďarské vlády Orbánovi.

České státní dráhy se touto reklamou postavily proti homofobii - včetně „podpásovky“ proti šéfovi maďarské vlády Orbánovi. V roce 2021 přijal Orbán v Maďarsku zákon, který mimo jiné zakazuje reklamu, v níž se homosexuálové nebo transsexuálové jeví jako součást normality.

Třicetivteřinové video ukazuje tříčlennou rodinu - matku, otce a dceru -, jak společně cestují vlakem z České republiky do Maďarska. České státní dráhy tímto spotem propagují nové spoje do Maďarska - ale to není jediné sdělení.

Na cestě chce dcera představit rodičům svého nového partnera "Péťu". Otec si nejprve myslí, že nový partner jeho dcery je muž. Omyl - dcera jasně řekne: "Tati, tohle je Péťa" a ukáže na svého nového kamaráda. Jeho reakce: radostně obejme přítelkyni své dcery.

Lesbická láska, která je v reklamě na nové spoje do Maďarska vykreslena jako normální, ačkoli zde nezaznívá otevřená kritika politiky maďarského premiéra - spot českých státních drah je přesto jasnou výpovědí.

https://www.stern.de/panorama/ungarn-kritik--tschechische-bahn-veroeffentlicht-werbespot-gegen-homophobie-32667006.html

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)
Share

Komentáře   

-1 #1 Jan Šinagl 2022-09-06 13:15
Tak jsem si kromě jiného přečetla článek o útoku Českých drah na Orbána. Je dobře, že jede přímý vlak z České republiky do Maďarska. Avšak, vůbec nechápu, proč například byly zrušeny všechny přímé spoje z Prahy do slovenského Zvolena. Nyní, když chci cestovat do Lučence, musím na území Slovenska vícekrát přestupovat. Dá se cestovat Regio jetem do Vrútek, pak mikrobusem (od RJ) do Zvolena a následně osobním vlakem do Lučence. Z Lučence pak jedu autobusem do svého rodiště a následně ještě jdu pár kilometrů pěšky. Cesta trvá cca 24 hodin! Pokud bych cestovala Českými dráhami, tak mne dovezou do Bratislavy nebo někam, kde třeba musím dvě hodiny čekat na další spoj. Ev. jsem vyklopena ve 3 v noci na nějaké stanici kdesi v Šahách a tam si počkám do půl páté na další spoj do Zvolena. Když jsem si nějaké spojení hledala, nevěřila jsem vlastním očím! Prostě vůbec spojení z Prahy na Slovensko je mizerné. Dříve měl cestující možnost v Praze večer nasednout do lůžkového či lehátkového vozu a ráno se vzbudil ve Zvoleně. Proč to bylo zrušeno? Ale dobře, že se cestuje z Čech do Maďarska, třeba se pojede přes Zvolen nebo Lučenec a tudíž to poslouží i nám, kteří jsme byli postiženi rozdělením Československa, a pořád máme na Slovensku nebo v Čechách členy svých rodin. A také těm, kteří v sousední zemi pracují. Při takových možnostech cestování z Čech na Slovensko se nedivím, že lidé raději jedou autem. Také jsem zkoušela hledat autobusové spojení. To je ještě větší průšvih a navíc i dražší. Dříve jezdil autobus z Prahy přímo do Lučence. Dnes také nic. A není to o tom, že by o cestování na Slovensko, či naopak ze Slovenska do Čech nebyl zájem, vlaky RJ jsou vyprodané na dlouhou dobu dopředu...., i když cestujícího ve Vrůtkách naloží do mikrobusu a dovezou do Zvolena, ale je to spoj zajištěný RJ a v případě zpoždění vlaku na cestující určitě počká...

Z naší korespondence.

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)