Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

st úno 08 @09:15 -
KS Ostrava: Obnova řízení ve věci Petra Kramného

Nejnovější komentáře

 • 02.02.2023 08:39
  „Reflektuji a přijímám kritiku, kterou vůči mně veřejnost má ...

  Read more...

   
 • 01.02.2023 07:01
  Bez komentáře, aneb jak (ne)závislí novináři oslavují s gen.

  Read more...

   
 • 31.01.2023 20:56
  Deset let za mřížemi až doživotí hrozí třem žákům osmé třídy ...

  Read more...

   
 • 31.01.2023 20:39
  Soukromou konverzaci ruských manželů u stolu v restauraci ...

  Read more...

   
 • 29.01.2023 10:19
  Pane Šinágle, děkuji za zasílání, je to velmi zajímavé. Píšete ...

  Read more...

   
 • 28.01.2023 09:14
  Na volebních lístcích jsou čísla 4 a 7. V numerologii jsou ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.
Číst dál...

Robin Hood, Juraj Jánošík, Jiří Paroubek. Každý kulturní Čech ihned pozná, co tito tři hrdinové mají společného, ačkoliv žili na staletí od sebe v rozličných společenských systémech. Bylo to odvěké, utopistické, a proto nesmyslné řešení rozdělení hmotného bohatství.

Číst dál...

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Login Form

OS Praha 2 senat obhajci 28.4.2021OS Praha 2 prg 28.4.2021Ve věci se konalo už čtvrté soudní jednání tzv. „samolepkových vrahů“. Trvalo od 9:30 do 16:00 hod se 45 min. přestávkou. Kdyby soudní jednání vysílala ČT 24 živě, navrátili by se diváci do 50.let, kdy bylo právo stejně brutálně pošlapáno a zneužíváno pro politické účely!

Soudní proces trvá již přes 11 let. Mladí lidé byli už jednou osvobozeni. Jedna z opětovně žalovaných M. Dupová,  už vyhrála u ESLP ve Štrasburku (dostala odškodné za nezákonnou mnohaměsíční vazbu), přesto nemůže sehnat práci i přes potřebnou kvalifikaci. Jedná se o politický proces s mladými lidmi, s bouřlivější krví mládí, kteří žádné zákony neporušili a jen v rámci zákona projevili činem své postoje. Na pochodech uctívali památku padlých německých vojáků i jiných národností, včetně položení věnců na jejich hroby, čímž ohrožovali bezpečnost OS Praha 2 obzalovani a CT 28.4.2021Jihlava hrbitov napis 2010země jako nebezpeční násilníci a teroristé. Třetí pochod, v době voleb do EP, stejný jako předchozí, se už stal trestným činem, další už jím opět nebyl?! Soudní spis má přes 5000 stran!

Soudí Mgr. Kateřina Rybáková, donedávna státní zástupkyně. Jde o to za každou cenu, byť jen podmínečně, odsoudit, aby stát nemusel platit mnohamilionové odškodné. Je to zločin na právu a životech mladých lidí. Níže přináším další fotografie a otřesné zvukové záznamy z výpovědi svědků, porušování práv obhájců soudkyní a jejich marný boj za svá práva za nečinného přihlížení státní zástupkyně. Člověk by nevěřil, že je něco takového v demokratické zemi možné, přesvědčí vás o tom zvukové záznamy.

***

Záznam policie zachycující trestnou činnost protistátní skupiny Michaely Dupové a Patrika Vondráka, vylepování samolepek (4.12.2008)

 PČR Beroun odmítla vyšetřovat trestní oznámení na poslance KSČM Grospiče

***

OS Praha 1: svědek Věra Tydlitátová versus Mgr. Robert Cholenský – absolventka ZČÚ Plzeň si už na nic nevzpomíná, působila, jako by byla „mimo“…OS Praha 2 Vera Tydlitatova I 28.4.2021

OS Praha 1: svědek Dohnal I. – doporučuji od 30 min. a argumentaci obhájců. Svědek: nevím, nevzpomínám si, na nedůležité věci měl paměť dobrou.

OS Praha 1: Dohnal II. – bitva o právo obhájců nahlédnout do Dohnalovy dokumentace, tedy veřejného spisu, kde je zajímaly pokyny udělované svědkovy přímo MV ČR.

OS Praha 1: Dohnal III. – obhájce Mgr. Cholenský trvá na svých právech, které soudkyně flagrantně porušuje - poslech DOPORUČUJI!

OS Praha 1: důkazní návrhy -  s mým závěrečným vystoupením.

***

OS Praha 2 Dohnal I 28.4.2021Většina času byla čirá nuda, četly se sms a poslouchaly odposlechy o ničem, urážka inteligence a ukázka formálního naplňování procesního práva, kdy duch zákona a hledání spravedlnosti bylo to poslední, co by soudkyni zajímalo. Opakovaně jsem vstupoval do jednání a na závěr vynesl rozsudek nad českou justicí, občanský, ale spravedlivý, připomenutím rozsudku ESLP ve Štrasburku z června 2020, který českou justici odsoudil za flagrantní porušování práva a zákonů. Veřejnoprávní média dodnes mlčí, místo aby burcovala a bila na poplach. Závislá česká justice v plné nahotě, čiré zoufalství….

ČT24 byla na místě, ale ne až do konce. Natočila několik rozhovorů - s právníky, žalovanými a státní zástupkyní. Rozhovory redaktorky ČT Nikoly Reindlové jsem nenatáčel s tím, že si je poslechnu v iVysílání ČT. Ty s žalovanými byly jistě „výživné“. Bohužel jsem našel na ČT24 jen tři její živé vstupy do vysílání. První dva prakticky stejné a poslední, kde hovořila státní zástupkyně. Editor natočené rozhovory s žalovanými buď „nepustil“ do živého vysílání, nebo byly odvysílány, ale „nepuštěny“ do iVysílání? ČT24 mohla natáčet i v soudní síni, použila jen staré záběry a natáčela pouze na chodbě soudu. ČTK ani ČRo nebyly přítomny.

***

První, dopolední živý vstup do vysílání ČT 24: 41:50 – 44:10 min.   

Druhý, polední živý vstup do vysílání ČT 24: 16:39 – 18:10 min.

Třetí, odpolední živý vstup do vysílání ČT 24: 20:00 – 22:40 min., kde můžete zahlédnout i můj rozhovor s obžalovanou M. Dupovou.

***

OS Praha 2 SZ tenisky 28.4.2021Za kolegyni zastupující státní zástupkyni jsem upozornil, aby z titulu své moci upozornila na porušování zákona soudkyní opakovaným porušováním nezadatelných práv obhájců. Sdělila mně, že soudkyně žádný zákonOS Praha 2 Dohnal II a SZ 28.4.2021 neporušuje, ale naopak jej  sám svými vstupy do soudního jednání porušuji. Odpověděl jsem jí připomínkou čl. 23. Ústavy ČR a LPS, kdy jsem k takovému jednání povinován. Podivil jsem se, že přišla na soudní jednání v „keckách“. Odpověděla, že má moc práce a potřebuje být rychlejší…  Nepoložila ani jedinou otázku, zato většinu času koukala do mobilu a sledovala své hodinky… Zřejmě je náročnější koukat do mobilu než studovat tisíce stran soudního spisu, ale kdo normální by takové nesmysly četl, že… Nedůkazy jsou důkazy a skutečné důkazy se nepřipouštějí.

Na poslance KSČM Grospiče jsem podal trestní oznámení za podporování zločinné komunistické ideologie. PČR odložila, když jí sdělil, že není autorem textu. Kdo text napsal už jí nezajímá. Mladí lidé mají smůlu, že tajemník Dohnal se nezeptal na tomto oddělení PČR v Berouně, nebo se mýlím?

Tajemník MÚ v Jihlavě Dohnal působil jako relikvie totality, nevím, nevzpomínám si, poslušný, obnošená taška, ušmajdané boty. Při odchodu  jsem ho pozdravil. „Čest práci soudruhu“…

Další jednání jsou nařízena na 12, 19, 26. května a 9, 6, 16 a 30.června.

 

Jan Šinágl, 30.4.2021

***

Je poctivá novinařina smrtelný zločin? Jsem nejvíce trestaný novinář v EU!

 Zničené životy a zbabělé útěky

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.73 (11 Votes)
Share

Komentáře   

-2 #1 Jan Šinagl 2021-05-15 12:48
Samolepkový proces, Praha
Obnovená premiera procesu, na který jsme si za ty roky zvykli tak jako na oblíbený televisní seriál a bez něhož, uznejme, by nebyla protiextremisti cká saisona úplná. Soudkyně i členové senátu vyměněni, státní zástupkyně i obžalovaní původní. Trestný čin promlčen, avšak nevadí, pokračuje se ve velkém stylu dál. Přiměřená porce bezplatné zábavy pro všechny zajištěna.

Wednesday, 26.05.2021 09:30 - 12:00

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)