Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 09.04.2024 07:03
  A businessman from the USA wrote to me I don't know anyone ...

  Read more...

   
 • 09.04.2024 06:59
  Napsal mi podnikatel u USA: Neznám nikoho dalšího, kdo by ...

  Read more...

   
 • 08.04.2024 18:19
  Zdravim, pane Šinágl Ještě si někdo myslí, že ČR je právní ...

  Read more...

   
 • 08.04.2024 11:05
  Politici jako pokusné osoby Psychologie ovlivňuje chování ...

  Read more...

   
 • 07.04.2024 07:50
  Jenom mi stále chybí GENERÁLSKÁ policejní odpověď na triviální ...

  Read more...

   
 • 06.04.2024 13:54
  V roce 2050 bude bílých Evropanů v Západní Evropě, vzhledem k ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

OS Praha 1 Altner prg 11.6.2021Altner a CSSDDne 11.6.2021 proběhlo u OS Praha 1 další soudní jednání ve věci Lidového domu. Z pěti pozvaných svědků se dostavil pouze dr. Pavel Blanický. Jednání trvalo 80 min. Bylo z velké části nudné, místy emotivní. Dr. Blanický působil značně nedůvěryhodně. Právní zástupce ČSSD neustále zasahoval do výpovědi svědka a vyjádření žalobců, když mu byly žalobci kladeny otázky „na tělo“, aniž by mu bylo soudkyní uděleno slovo. Spor trvá už přes 20 let a konec stále v nedohlednu…

Mnohem zajímavější „jednání“ proběhlo bezprostředně po skončení při rozhovoru žalobců s médii za účasti dr. Blanického (právní zástupce ČSSD odešel ihned po skončení soudního jednání). Také jsem přispěl. Události ČT přinesly 90 vteřinový příspěvek, iDNES zaznamenaly na video celou výměnu názorů - Hádka u soudu ve sporu o Altnerovu odměnu za Lidový dům, včetně mého vstupu.

***

K „zásluhám“ dr.Blanického o vymožení vlastnického práva ČSSD k Lidovému domu

***

Altner ChronologieS JUDr. Zdeňkem Altnerem jsem spolupracoval roky a často jako jediný novinář dokumentoval jeho aktivity ve věci jeho sporu s ČSSD. Při mnoha mých mnohahodinových návštěvách v jeho kanceláři nikdy nehovořil o tom, že by se na získání Lidového domu pro ČSSD měli podílet i jiní právníci. Jednou jsem byl dokonce zavolán, abych se dostavil do jeho kanceláře, kde probíhala exekuce jeho movitého majetku, včetně pracovních nástrojů – počítačů, tedy v rozporu se zákonem. Z exekuce jsem pořídil veřejně zvukový záznam a „onálepkování“ vyfotografoval. Po čase několikačlenná skupina soudních vykonavatelů odešla. Nic si neodnesla, ani později. Bylo znát, že této lumpárny jsou si vykonavatelé vědomi, musejí ji vykonávat proti své vůli, jakoby mi nepřímo poděkovali, že nemuseli porušit zákon…

Soudkyně JUDr. Dagmar Stamidisová dělala co mohla, byť mne upozornila, abych zvukový záznam nedával na tyto webové stránky. Vzhledem k památce JUDr. Zdeňka Altnera a nezpochybnitelné právo veřejnosti k účasti na veřejných soudních jednáních zvukový záznam zveřejňuji (není rozdíl, zda veřejnost využívá své Ústavou ČR zaručené právo osobní účastí, nebo zprostředkovaně). Pokračování „jednání“ na chodbě si vyslechla i ona s velkým zájmem.

Můžeme doufat, že s propadem volebních preferencí ČSSD bude klesat i její vliv na českou justici a PČR, které dělaly vše, aby dr. Altnera zdiskreditovaly a ČSSD pomohly – viz také zablokování odměny cca 340 milionů korun NS ČR (vynesení rozsudku MS Praha dne 31-3.2016 jsem se zúčastnil jako jediný novinář a zástupce veřejnosti). Pomohl jí i Robert Fico vydáním mezinárodního zatykače na dr. Altnera pro zcela smyšlený podvod.      

Starec a CSSDŽalobci by neměli zapomenout pozvat jako svědka ing. Martina Starece, dlouholetého ekonomického ředitele ČSSD se zajímavou minulostí.

Kdysi jsem ho potkal na jedné demonstraci na Hradčanském náměstí (tuším proti Zemanovi), kde na mne působil jako „tichý pozorovatel“. Řekl jsem mu, jakého zločinu se na JUDr. Zdeňku Altnerovi  dopouští ČSSD. V docela přátelském tónu mne upozornil, abych od toho dal raději ruce pryč. Měl jsem pocit, jakoby mne přátelsky varoval mafián…

Další jednání je nařízeno na den 8.října 2021 od 9:00 hod, přízemí č. 22, kdy budou znovu předvoláni svědci, včetně nově navržených žalobci, zřejmě tedy i bývalého předsedy ČSD a premiéra Jiřího Paroubka.

 

Jan Šinágl, 12.6.2021

***

Polička, 18.listopadu 2016: Poslední rozloučení s JUDr. Zdeňkem Altnerem

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (7 Votes)
Share

Komentáře   

-5 #1 Jan Šinagl 2021-06-12 10:54
Ve věku nedožitých 70 let zemřel dnes věřitel České strany sociálnědemokra tické Zdeněk Altner. Pro sociální demokraty představuje jeho smrt mnohaměsíční úlevu od povinnosti zaplatit dluh, neboť řízení o dovolání bude teď přerušeno a dokud nebude pravomocně vypořádáno dědictví, nebude se v něm pokračovat. Tedy velmi pravděpodobně ne dřív, než po parlamentních volbách v příštím roce.
Vrcholem cynického nevkusu je status na stranickém Facebooku:

„Česká strana sociálně demokratická vyjadřuje soustrast rodině JUDr. Zdeňka Altnera.“

Opravdu může někdo takové lidi volit?

Lidový humor reagoval bleskurychle:

paragraphos.pecina.cz/.../...

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)