Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 20.04.2024 12:42
  Mgr. Jana Gavlasová, advokát, Západní 449, 253 03 Chýně ...

  Read more...

   
 • 19.04.2024 18:09
  Ve Zlínském kraji dnes chybí 3000 míst pro přestárlé lidi.

  Read more...

   
 • 19.04.2024 16:56
  Spione und Saboteure – Wladimir Putin zeigt, dass er in seinem ...

  Read more...

   
 • 18.04.2024 14:44
  Ministerstvo zahraničí daruje Ukrajině pět aut. Jedno pancéřované ...

  Read more...

   
 • 18.04.2024 10:42
  Soukromý vlastník zcizil veškerý svůj majetek. Justice je bez ...

  Read more...

   
 • 18.04.2024 08:11
  Včera mi jeden pán v Praze, sledující mé zpravodajství ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Aktualizováno:

31.7.2021: Hovoří autor stížnosti k ESLP: „Aby se lež přestala vydávat za pravdu!“ -  „Robert Tempel - vězeň svědomí aneb největší právní průšvih české justice“

8.8.2021: Díky rozhodnutí VS Praha si Robert Tempel, odsouzen na doživotí, může odsedět podmínku i před smrtí… Ani 20 let nezákonného vězení nevyvážilo podmínečný trest odsezení 457 dní?!

***

Jako svědectví doby považuji video s Robertem Tempelem níže, ze dne 30.11.2013 (OS Praha 2). Ke dnešnímu dni jej na mém YouTube kanále shlédlo 110.755 lidí). Soudce mne požádal o nepořizování obrazových záznamů až v momentě, kdy  Robert Tempel ukončil svoji řeč. Bohyně YUSTITIA pomohla…

***

Nález vynesl Ústavní soud dne 29.7.2021 – zvukový záznam. Takto informovala ČTK a Události ČT.

Vězeňská služba v Bělušicích tvrdila před pár hodinami Robertu Tempelovi, že nebude propuštěn na svobodu, protože je v podmínce?! Kdy bude odhalen pachatel, který odstranil z trestního spisu 41 stran se svědeckými výpověďmi ve prospěch Roberta Tempela?! 

Robert Tempel platí po Nálezu ÚS ČR za nevinného a jako takový by měl  být do 48 hodin propuštěn, protože neexistuje žádná zákonný důvod pro výkon trestu na doživotí. Mohl by být dále vězněn jen z důvodů „útěkové vazby“, což je nesmysl. Při stávajícím právním stavu věci, by byl útěkem sám proti sobě. Příkaz k okamžitému prospuštění by měl vydat VS Praha, nebo dozorový státní zástupce pro oblast věznice Bělušice. Bude Jiří Kájínek médii využíván k pomluvám Roberta Tempela a relativizaci toho justičního zločinu? (Robert Tempel vystudoval ve vězení střední školu).

Připomínám JUDr. Pavel Rychecký, předseda ÚS ČR (21.4.2017): „Zeman by měl Kajínkovi milost dát, v případu je řada pochybností.“

Kdy bude obžalován, souzen a odsouzen „pankrácký kat“ soudce VS Praha JUDr. Jiří Lněnička?! Robert Tempel má nárok na mnohamilionové odškodné. 20 let života mu nevrátí! Bude zaplaceno z daní občanů, nebo zabaví soudní exekutoři majetek všem, kdo se  na tomto justičním zločinu podíleli?! Sazka sázky nepřijímá…

Ve vážných případech justice koná i o víkendu. Nebude-li Robert Tempel do pondělí na svobodě, bude skandál narůstat. Připomínám, že první dáma navštívila Jiřího Kájínka krátce před udělením milosti prezidentem Zemanem. Měli spolu hovořit bez přítomnosti justiční stráže? Už tehdy justice věděla jak ji odsouzení Roberta Tempela může ohrozit díky stížnosti u ESLP ve Štrasburku. Dává jistou logiku snaha tehdy i dnes Jiřího Kájínka Roberta Tempela pomlouvat ve stylu „něco za něco“…

Po propuštění prohlásil Kájínek na TV PRIMA, že „O tom zda půjde do vězení nerozhoduje ani soud, ani policie, ale pan prezident“. Zajímavé, že to co tenkrát v médiích řekl o otřesných poměrech ve vězeních, nemělo za následek žádné vyšetřování ani žalobu ze strany VS ČR?  

Největší skandál české justice a mezinárodní ostuda České republiky už rok zamlčovaná před veřejností!

***

Ing. Marek Gába: reakce na odpověď z MsP ČR na jeho stížnost na MUDr. Igora Dvořáčka

***

„Entropický“ režim má jedinou možnost, jak zvy­šovat v prostoru své působnosti všeobecnou entro­pii: utužováním svého vlastního centralismu, zvy­šováním své monolitičnosti, obepínáním společnosti stále univerzálnější a neprodyšnější svěrací kazajkou jednorozměrné manipulace. Jenomže každý je­ho další krok tímto směrem znamená nutně zároveň další zvýšení jeho vlastní entropie: ve snaze zne­hybnit svět znehybňuje sám sebe a ochromuje svou schopnost konfrontovat se s čímkoliv novým a vzdo­rovat bytostnému směřování života. „Entropický“ režim je tak odsouzen ze své podstaty stát se v po­slední instanci obětí svého vlastního smrtícího prin­cipu, obětí nejzranitelnější, dík svému osudnému nedostatku jakékoli vnitřní intence, která by ho nu­tila tak říkajíc čelit sobě samému. Život je naopak schopen tím úspěšněji a vynalézavěji – v duchu své­ho nepotlačitelného směřování proti entropii – vzdo­rovat svému znásilnění, čím rychleji znásilňující moc tuhne a kornatí.

Umrtvujíc život, umrtvuje tedy společenská moc i sebe samu – a tím posléze i svou schopnost umrtvovat život.

Jinými slovy: život lze dlouho a velmi důkladně znásilňovat, zplošťovat, umrtvovat, – a přece ho na­konec natrvalo zastavit nelze: třeba tiše, v skrytu a zvolna, – přeci jde dál; třeba tisíckrát sobě odci­zen, – přeci se vždy znovu nějakým způsobem vrací sám k sobě; byť byl sebevíc znásilněn, – přeci jen nakonec vždycky přežije moc, která ho znásilňovala. Nemůže tomu být jinak dík hluboce kompromis­ní povaze každé „entropické“ moci, která potlačuje a může potlačovat život jen tehdy, když nějaký život existuje, a která je tedy koneckonců zároveň na ži­vot existenčně odkázána, aniž by ovšem on byl existenčně odkázán na ni. Jediná síla, která může život na naší planetě skutečně zničit, je ta síla, která nezná kompromisu: totiž globální kosmická platnost druhého zákona termodynamiky.

Václav Havel

***

J.Š. 30.7.2021

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (7 Votes)
Share

Komentáře   

-6 #2 Jan Šinagl 2021-07-30 16:43
Tak a dost! Právě jsem viděl "reportáž" od CNN. Válka, kterou tu jeden zatracenej basman vyprovokoval proti druhému basmanovi musí skončit. Toto, co musím prohlásit, se netýká věci Roberta Tempela. Mluvím o tom, co tu Kájínek od svého propuštění předvádí a mě to svádí ke spekulaci, jestli to náhodou nebylo součástí “dohody”, týkající se jeho “propuštění”.
Jirka Kájínek, jak jistě víte, v roce 2000 zdrhl z Mírova, chvíli se skrýval a pak ho uklidili do Valdic. Tudíž, vážení a milí, ve chvíli, kdy soudili Roberta Tempela, tahle dnes už jen basmanská kreatura dřepěla ve Valdicích. Do Robertova případu jsem já vstoupil roku 2012, kdy jsem Robertovi napsal stížnost do Štrasburku, protože v jeho případě byl porušen zákon a jeho případ je tudíž JUSTIČNÍM ZLOČINEM. Na vycházkách jsem komunikoval i s Jirkou Kájínkem, který taktéž chtěl podat stížnost do Štrasburku a věřte mi, kdyby ten jeho případ nebyl tak domršen, napsal bych to sakra rád, protože dneska bych měl proti naší dysfunkční justici hned dva protiletadlové kanóny, jenže bylo v jeho případě pozdě, stejně jako v mém.
V roce 2015 se Robertův Případ komunikoval vládě. O dva roky později Zeman vyšle svou manželku na návštěvu za Kájínkem a propustí ho na milost, Už tenkrát se objevuje ve veřejném prostoru šuškanda, že se jedná o “marketingový” projekt Zemana, jak oblbnout voliče. Já si v kontextu včerejších událostí začínám myslet, že nešlo jen o to si vcelku lacino koupit voliče, ale zakrýt JUSTIČNÍ ZLOČIN takových rozměrů, že by měl jít do sintru nejen soudce Lněnička, ale i celý pražský senát, který na objednávku Lněničky Roberta Tempela poslal do kriminálu na DOŽIVOTÍ přes fakt, že byl čtyřikrát zproštěn třemi senáty Plzeňského soudu. Připomeňme si, kdo vlastně je naše basmanská celebrita Jiří Kájínek. Ano, teď i já porušuji basmanská pravidla a vytahuji na dalšího basmana sračky z minulosti, ale Jirko, věz, že to kurva rád nedělám, nedáváš mi ale jinou možnost.
Jirka Kájínek začal svou kriminální činnost už jako 13 letý kluk, kdy chatařům vykrádal chatky. Pak vykrádal byty. Souzen byl za ilegální arzenál, co u něj našli a rozbil hubu policajtům, kterým mimojiné šlohl auto. A teď vám tenhle sráč tvrdí, že je posranej z Roberta Tempela? Čápa s kriminálu vzal několikrát a až ten v roce 2000 z něj udělal celebritu, protože se jeho pinďour dostal do hlavního vysílacího času. Mimochodem, byt ve kterém ho čapli patřil jedné z manželek Orlických vrahů. Že ses nebál jeho, když jsi mu prcal ženu. A tenhle zloděj, pašerák zbraní, násilník a recidivista si teď z ničeho nic otevírá hubu na chlapa, kterému ústavní soud v Brně včera zrušil odsuzující rozsudky a konstatoval, že v jeho případě BYL PORUŠEN LNĚNIČKOU ZÁKON?
Tak tomu už vůbec nerozumím. Zbláznil ses, Jirko? Stal ses koninou těch, co tě dostali do kriminálu na doživotí a pak tě velkomožně s cejchem vraha vypustili nebo Robertovi kurevsky závidíš, že v jeho případě se nálepky vrah zbavil a postavil se za něj jak mezinárodní soud pro lidská práva ve Štrasburku tak i Ústavák v Brně? Bojíš se snad o svůj status celebrity? Je mi jasný, že bys za tenhle rozsudek upsal duši ďáblu. A věř mi, že bych to pro tebe moc rád tenkrát napsal, ale nešlo to. Jenže víš co teď jde, ty vole! Zpochybnit soudy, co tu od devadesátých let nesoudily, ale dosazovaly si viníky do předem vykonstruovanýc h rozsudků. Tvrdíš, že se chceš zbavit cejchu vraha. KECY! Nejsi tak blbej, aby ti nedošlo, co se včera u Ústaváku v Brně stalo! Prosazuju revizi řízení a právní odpovědnost soudců! Žádám spravedlnost pro mě, Romana Ševčíka, Vlastu Pechance, Martina Van Fabiána a ano, i pro tebe! Proto jsem šel studovat právo, zatímco ty, ze sebe děláš šaška v latexovém kostýmu jeptišky. To, že včera vyhrál Robert Tempel a nakopal tak český justici prdel, může znamenat změny v tomhle zkurveném státě! Může to znamenat, že otevřeme svoje případy a necháme je prozkoumat jestli náhodou i v našem případě nedošlo k porušení práva! Není tohle to, co jsme všichni chtěli? Tobě možná stačí, že šaškuješ na sítích s kecama o tom, že ty se svou kriminální minulostí jsi “beránek”, ale já zdechnout jako vrah nechci.

www.facebook.com/.../
-8 #1 Jan Šinagl 2021-07-30 16:35
Ne vše bylo korektní, ale já byl ve stavu, kdy jsem měl pocit, že tam vybouchnu a vnímal jsem, co bylo řečeno. Pak jsem musel vystřelit, abych nevybuchl nadšením, což se stalo až venku před budovou. Ano, zcela jsem opomenul fotit, ale byly tam televize a točily to. A Jiřinka mě tam "tak trochu musela držet za ruku", jak jsem se klepal. Pane Šinágl, když vidíte zcela zmuchlaného Rychetského, jak Vás propaluje pohledem (byli jsme všichni na vchodu legitimováni), když "byli donuceni vyslovit cosi, co jim vůbec nešlo přes rty" a o čem já tvrdím 10 let, že je pravda, pak je to zážitek nad zážitky. A v tu chvíli lze konstatovat, že jsme jako "reportér" selhal. Ale, podívejte se na mé informativní video na mém FB a pochopíte, v jakém jsem byl stavu. A boj stále nekončí, a už 30 hodin jedu na adrenalinu. Bouře už začala. Snad to povede k nějakému důsledku pro systém. ONO SE TO NEZDÁ, ALE JE TO VĚTŠÍ, NEŽ BY JEDEN ČEKAL.

Albert Žirovnický

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)