Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 26.05.2024 19:46
  MZV ČR takřka obratem vždy informuje na svém webu a v médiích ...

  Read more...

   
 • 22.05.2024 18:58
  Protokol o hlavním líčení z 1.10.2020 u OS Ostrava... Vyhlášeno ...

  Read more...

   
 • 22.05.2024 12:37
  Ruce pryč od Xavera Veselého! Je kvalitním a legitimním ...

  Read more...

   
 • 22.05.2024 11:28
  Protokol o hlavním líčení z 1.10.2020 u OS Ostrava... Vyhlášeno ...

  Read more...

   
 • 17.05.2024 16:43
  Vážení přátelé zahrádkáři, vážení sympatizanti Zelené brány do ...

  Read more...

   
 • 15.05.2024 11:01
  Větší tragikomedii jsem fakticky nezažila co předvádí tento soud ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Pokrok vtip vodopad 2 27.1.2022VN demo Panda 30.1.2022Přináším postřehy ze včerejší demonstrace na Václavském náměstí. Veřejnoprávní ČT „informovala“ 20 vteřinami jedenáctou zprávou v UČT. Jako vždy – obrázky a vlastní komentář, ne co se dělo a co zaznělo.

Pořadatelé nedodrželi časový rozvrh a místo Pochodu na Hrad od 16:30 hod. se účastníci vydali na pochod až kolem 18:00 hod. Tímto se omlouvám pořadatelům, že jsem nebyl k dispozici během pochodu a pronést slíbený projev (nestihl bych poslední spoj). Nejlepší projev, z těch co jsem stihl   poslechnout, měla MUDr. Soňa Peková (natočen celý, stojí za poslech!). Stejně tak skvělý projev plzeňského policisty, který úvodem prohlásil, že zde není za PČR, ale řekl, že stejného názoru je většina jeho kolegů. Zajímavé informace pronesl krajan ze SRN, mj. i o tom, jak MZ kopíruje svá opatření a nařízení podle německých předloh. Zástupce studentů četl svůj projev bez emocí, monotónně, na druhé straně někteří řečníci zbytečně podléhali emocím na úkor věcného sdělení informací. Podléhali svému egu a „lákadlu“, ke kterému vždy svádí „natěšený“ dav.. I demonstrovat se musíme učit. Pořídil jsem malou FOTOGALERII a poklonil se památce Jana Palacha na místě, kde se upálil…

Alespoň jsem předčasným odjezdem stihl večerní Superdebatu na CNN-PrimaNews. Byl to střet kultivovanosti a věcnosti, představený hlavně MUDr. Janem Hnízdilem a MUDr. Lukášem Pollertem.  MUDr. Milan Kubek a MUDr. Jaroslav Flégr předvedli jen slaboduchou ukázku plebejství, které by patřilo spíše do Silvestrovského programu s názvem „Mediální šašci“. Samozřejmě měli roušky, zatímco moderátoři, oponenti a hosté mohli svá vyjádření provázet i výmluvnou „řečí“ obličeje. Diváci to v anketě také patřičně ohodnotili. Škoda jen, že dvakrát položená otázka „Kdy budou moci neočkovaní navštívit restaurace?“, se nějak ztratila, ačkoliv by jasná odpověď zajímala jistě nemálo diváků.

Připomínám, jak před lety poslal do prde… MUDr. Milan Kubek reportéry ČT, před svoji ordinací. I mne „obšťastnil“ tímto „výrazivem v nouzi“ před lety, kdy jsem se dostavil na avizovanou TK ČLK. Nekonala se. Na otázku proč neinformovali veřejnost o jejím zrušení na webu odpověděli: „Účastnicí to věděli a informovali jsme ČTK“. Využil jsem příležitosti a zavedl debatu. Probíhala slušně až do doby, kdy jsem položil otázku, zda znají MUDr. Karla Fortýna a jeho převratnou metodu léčby rakoviny (umírá na ni stále více lidí než na covid). Ozvalo se: „Jděte do prde…“ a byl jsem rázem v hospodě 5.cenové skupiny, které vzorovým způsobem předvedli čtyři představitelé ČLK. Škoda, že jsem tenkrát nepořídil zvukový záznam jako důkaz, jaký morální odpad vládne vedení ČLK.

„Víra je protest proti tomu, že svět nemůže být takový, jako by mohl být.“ Židovské přísloví.

Dějiny píšou vždy jednotlivci. Nejlepší projekty pocházejí od jednotlivců, od vlády a politiků to očekávat nelze. Rozhodují činy, ochota bojovat, riskovat, obětovat. Vzorem byl Tomáš Baťa (bohužel videozáznam celé konference už ČTK nenabízí?). Jeho způsob výchovy spolupracovníků a budování firmy je i dnes cestou smysluplného řešení nahromaděných problémů celého světa. Vše začíná výchovou, vzděláním a osobním příkladem.

 

Jan Šinágl, 31.1.2022  

***

Marc Walder se zasadil s pomocí všech významných médií o covidovou paniku

Praha 27.1.2021: Přelomová 1.ČS KONFERENCE – COVID 19

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.00 (4 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)