Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

čt pro 15 @09:30 -
OS Beroun: Šinágl versus Agentura MM
pá pro 16 @09:30 -
OS Děčín: ing. Petr Vlček

Nejnovější komentáře

 • 03.12.2022 08:39
  Je to 280 dnů. Pořád jsou videa, která mě dostanou...

  Read more...

   
 • 02.12.2022 13:09
  Může mi ten, kdo mi dal ten MÍNUS na můj výše uvedený komentář ...

  Read more...

   
 • 02.12.2022 10:03
  Zpěvačka Vondráčková bývala dříve milá holka, která hezky ...

  Read more...

   
 • 01.12.2022 08:41
  Postrach Rusů. Superpřesná zbraň "Tři sekery“ jich najednou zasáhla ...

  Read more...

   
 • 01.12.2022 07:36
  Zajímavé: čínští uživatelé hlásí, že v jedné poměrně populární ...

  Read more...

   
 • 28.11.2022 10:38
  Proč ministr zahraničí tyto opilce nevyhodí z ministerstva? Je ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Equilibrium panel 040220Slovo „EQUILIBRIUM“ znamená rovnováhu, vyváženost. Je používáno jako odborný termín v řadě oborů.Equilibrium sall 040220

Z Manifestu Institutu EQUILIBRIUM: Když se srovnáme s podobně velkými evropskými státy, jako je např. Finsko, Belgie a zejména nám blízké Rakousko, nemůžeme nevidět, že zaostáváme. Kam tyto státy dospěly za třicet let od války a kam jsme dospěli za třicet let od sametové revoluce my? Jak účelně tyto státy využily poválečný Marshallův plán a jak jsme my využili dotace EU? Kde jsou příčiny našeho zaostávání?

Video z celé TK (Praha, Grégrův sál, Obecní dům, Praha, 4.2.2020, 10:00 hod.) na webu ČTK doporučuji (Na místě byla i TV PRIMA, veřejnoprávní ČT jsem nezaregistroval. Nepochybně by přímý přenos ČT 24 diváky veřejnoprávní TV zaujal mnohem více, než drtivá většina jejích zpráv „o ničem“, kterými už je veřejnost přesycena). Formát TK byl nadstandardní - a jak má být. Představení osobností na videu a přítomná veřejnost mohla hned klást otázky. Několikrát jsem vystoupil. 

K téma „elity“ jen doplním, že skutečná elita se dokáže podílet na vedení země a nepřipustí, aby stav společnosti, složení ústavního soudu země a stav justice, byl takový jaký je dnes. Elita má schopnosti nejenom odborné, mravní a morální, ale také musí mít schopnosti se prosadit, má-li být skutečnou elitou země. 

Věřme, že tentokrát nepůjde o institut, který „zahoří a zanikne“, jako podobné instituty v minulosti. Má-li získat podporu veřejnosti, nebudou stačit jen moudré myšlenky a publikace, ale osobní nasazení jeho členů, se všemi riziky tak, aby si získali důvěru veřejnosti a tím i podporu svých aktivit. Problémů má naše země i celý svět, mnoho. Skutečné řešení a vyřešení nezačíná řešením všeho najednou, ale jednoho tématu po druhém, který se stává základem řešení a vyřešení dalšího.

Vládu dnešního světa a odpovědnost převzaly „klávesnice“. Řídí jej jen předpisy a zákony, které jsou schvalovány nezodpovědnými, neschopnými, bez jakékoliv osobní odpovědnosti. Nekontrolovatelná globalizace a její negativní dopady na náš průmysl a životy je v mnohém původem dnešního zla, kdy jeho symptomy jsou nepřehlédnutelné jak v přírodě, tak v našem nepřirozeném chování a jednání.

Deglobalizace a návrat ke zdravému rozumu nutně musí přijít - k zabránění ještě větších škod na našich duších a majetcích, má-li svět nadále rozumně, udržitelně fungovat.

Je třeba návratu zdravého rozumu, jinak svět čeká další tragédie. Elektromobily jsou jen další ukázkou špatného řešení, kdy se nabízí řešení mnohem účinnější – a hlavně realizovatelná!  

Insitut Equlibrium připomíná Prognostický ústav KSČ, který se také snažil řešit nahromaděné problémy s tím rozdílem, že v tom dnešním jsou skutečně schopné a respektované osobnosti. Držme jim palce, podporujme je – a hlavně sami aktivně přispívejme svými společenskými a občanskými aktivitami k návratu zdravého rozumu do naší země a našich životů.

 

Jan Šinágl, 5. 2. 2020

* * *

Děs – občan versus stání gangsterismus – jak dlouho ještě?!

Nejvyšším pánem ve státě je exekutor – s největšími pravomocemi, žádnou odpovědností a prakticky nepotrestatelný!

Další člen KSČ ústavním soudcem – JUDr. Pavel Šámal

Justiční mafie likviduje svobodu a demokracii. Slušní občané se mají opět čeho bát!

Člověk který bude chybět

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.00 (3 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)