Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 09.04.2024 07:03
  A businessman from the USA wrote to me I don't know anyone ...

  Read more...

   
 • 09.04.2024 06:59
  Napsal mi podnikatel u USA: Neznám nikoho dalšího, kdo by ...

  Read more...

   
 • 08.04.2024 18:19
  Zdravim, pane Šinágl Ještě si někdo myslí, že ČR je právní ...

  Read more...

   
 • 08.04.2024 11:05
  Politici jako pokusné osoby Psychologie ovlivňuje chování ...

  Read more...

   
 • 07.04.2024 07:50
  Jenom mi stále chybí GENERÁLSKÁ policejní odpověď na triviální ...

  Read more...

   
 • 06.04.2024 13:54
  V roce 2050 bude bílých Evropanů v Západní Evropě, vzhledem k ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Zaorane masove Hroby Geza Dunajzsky avers 2022Zaorane masove Hroby Geza Dunajzsky revers 2022

„Tito chlapci nezemřeli hned, ale byli pohřbeni zaživa. Udusili se. Je velmi smutné, že jejich životy skončily takto tragicky.“ Géza Dunajszky, maďarský spisovatel.

***

Včera jsem se zúčastnil presentace knihy „Zaorané masové hroby“Domě národnostních menšin (DNM) v Praze, za účasti autora knihy pana Gézy Dunajzskyho a jeho excelence velvyslance MLR v České republice dr. Miklóse Borose (dostavil se později, kvůli gratulacím ke zvolení první presidentky MLR). Dle očekávání se žádná veřejnoprávní, ani jiná média, nedostavila.

Uskutečnila se v provizorním sále, protože DNM je plně vytížen pomocí ukrajinským uprchlíkům. Doporučuji k poslechu zvukový záznam celé presentace v délce 66 minut! Má dvě vystoupení byla oceněna potleskem (47:00 min. + 1:04:35 hod.). Výjimám: O zveřejnění faktů o masakrech se vedl boj mezi demokraty a komunisty až do roku 1948.

Zaorane masove Hroby Geza Dunajzsky obsah 2022Zaorane masove Hroby Geza Dunajzsky navrh pametni sochy 2022V 70.tých letech byla část dokumentů skartována. Ještě v roce 1991 bylo dobovému svědkovi vyhrožováno zavražděním, pokud se bude nadále  o masakry zajímat. Teprve v roce 2015 byl hromadný hrob povražděných 94 maďarských skautů objeven v Petržalce. Povražděno bylo i 900 maďarských Poláků. Ze soudních archivů „zmizely“ i svědecké výpovědi, údajně při povodních – voda si tedy vybrala z cca 50 svědeckých výpovědí pouze ty závažné a zbylo jen 17 nezávažných?! Vskutku „zázračné“ vlastnosti povodně!  

DNM paneliste 10.3.2022DNM ucastnici 10.3.2022Porovnejme úsilí věnované tragédiím v Lidicích, Terezíně, Ležících Letech, známé a každoročně připomínané médii široké veřejnosti, se zamlčováním tragédií daleko větších, páchaných našimi „lidmi“ v době míru na nevinných. Do Osvětimi bylo deportováno 420 letských vězňů. Vláda ČR schválila 450 milionů korun na odkup vepřína a vybudování památníku, tedy více než 1 milion korun na jednoho vězně.

DNM recepce 10.3.2022DNM napoje 10.3.2022Čeští politici a veřejnoprávní média se každoročně zúčastňují pietních aktů v Lidicích, Terezíně Ležácích, Letech, zločiny páchaných nacisty v době války. Na místech daleko větších masakrů, páchaných našimi vojáky a civilisty v době míru, je nepotkáte. Památníky jsou skromné, pokud vůbec. Barbarským vyhnáním českých Němců jsme se dopustili genocidia. Male a jako zbabělci stále mlčíme.

DNM kancelar 10.3.2022DNM dr. Miklos Boros velvyslanec MLR a Jan Sinagl 10.3.2022Urážíme tak nadále památku nevinných obětí. Ukazujeme tak, že si naše vlastní zločiny proti lidskosti stále nechceme přiznat. Odhalujeme tak svůj charakter, který se ani dnes neliší od toho po válce, schopen páchat stejná zvěrstva, pokud by podobná situace opět nastala. Země, která zapomněla, nebo chce zapomenout na svoji minulost, nemůže očekávat, že se jí nemůže vrátit!

DNM dr. Miklos Boros velvyslanec MLR a Jan Sinagl potlesk 10.3.2022Díky všem statečným jednotlivcům, kteří tyto zločiny připomínají ve jménu nevinných obětí, slušných, nevědoucích občanů a budoucnosti naší země. Bez pravdy o naší minulosti budeme žít nadále ve lži, s patřičným dopadem na naše charaktery a budoucnost země.

Velké poděkování patří i paní PhDr. Georgině Kláris za organizaci, moderování a překlad knihy do českého jazyka.

 

Jan Šinágl, 11.3.2022        

***

Když Čechoslováci vraždili Čechoslováky a čs. vojáci děti, batolata a kojence

Další zapomenutý masakr čs. armády – 90 povražděných skautů!

Další dědictví zločinné politiky Edvarda Beneše: Domobrana a zkáza karpatských Němců

Edvard Beneš válečný zločinec a masový vrah, stejně jako Stalin a Putin

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (5 Votes)
Share

Komentáře   

-1 #1 Jan Šinagl 2022-04-07 08:46
Sněmovna uznala hladomor na Ukrajině ve 30. letech 20. století za genocidu

Sněmovna uznala hladomor na Ukrajině v letech 1932 až 1933 za genocidu ukrajinského národa. V dnešním usnesení tento zločin, masovou represi a porušování lidských práv a svobod důrazně odsoudila a vyjádřila soustrast příbuzným a blízkým obětí. Už před 15 lety poslanci hladomor odsoudili jako dílo "zrůdného totalitního režimu". Rovněž podle aktuálního usnesení jej úmyslně a cíleně vyvolal "zločinný stalinský režim", byl "cynicky a krutě naplánován".

"Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky vyjadřuje v kontextu současné válečné agrese Ruské federace proti Ukrajině svoji odhodlanost přispět k prosazování mezinárodních principů, včetně odhalování pachatelů těchto zločinů, které by zabránily tomu, aby se v budoucnu mohla podobná tragédie kdekoli na světě opakovat," stojí dále v usnesení, jehož návrh předložili předsedkyně dolní komory Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) a poslanec ODS Pavel Žáček, který vede bezpečnostní výbor.

Dolní komora podle Pekarové Adamové splácí schválením usnesení další historický dluh. "Zejména s ohledem na pokračující brutální ruskou agresi na Ukrajině, která je navíc doprovázena intenzivní dezinformační ofenzivou a snahou překrucovat dějiny, je důležité připomínat skutečnou zločineckou podstatu hladomoru z počátku 30. let minulého století," uvedla v tiskové zprávě. Rovněž Žáček dal připomenutí hladomoru do souvislosti s nynější ruskou invazí na Ukrajinu a s válečnými zločiny ruských vojáků. "Putinovo Rusko převzalo to nejhorší z krvavého odkazu totalitního Sovětského svazu," sdělil.
ČRo 6.4.2022

P.S.
Trochu pozdě, ale přece. J.Š.

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)