Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

st úno 21 @10:00 - 04:00PM
Diskusní fórum: Beneš – zachránce, nebo zrádce národa?
čt úno 22 @08:30 -
OS Kolín: Šinágl a spol. obžalován
so úno 24 @12:30 - 10:30PM
Praha: DEN PRO UKRAJINU
út úno 27 @11:00 -
OS Ostrava: Jana Domanská
út bře 05 @08:00 -
OS Ostrava: Pokračování boje ing. Jana Karase

Nejnovější komentáře

 • 20.02.2024 18:53
  Die FAU hat 200 Ausnahmen für russische Oligarchen gewährt ...

  Read more...

   
 • 20.02.2024 18:33
  FAU udělil 200 výjimek ruským oligarchům a neobstavil jim ...

  Read more...

   
 • 19.02.2024 18:21
  Brusel - Evropská komise dnes schválila České republice dotace ...

  Read more...

   
 • 19.02.2024 17:11
  "Silní muži dělají dobré časy. Dobré časy dělají slabé muže.

  Read more...

   
 • 19.02.2024 16:20
  Příchod uprchlíků z Ukrajiny, kterých je v Česku zhruba ...

  Read more...

   
 • 19.02.2024 14:46
  Německé i britské ministerstvo zahraničí si předvolalo ruského ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Praha VN demo II Putin prdel 28.9.2022Praha VN demo II KSCM 28.9.2022Aktualizováno 2.10.2022: Budeme muset žít skromněji, být solidárnější, nespoléhat se jen na stát, nenechat se ovládat strachem z budoucnosti

***

„Žádám vás snažně, abyste nepodpořili ty, kteří vám slibují, že všechno vyřeší za vás. Takoví lidé chtějí, abyste jen mlčeli, poslouchali a drželi krok.“Václav Havel

***

Na dnešní projev Putina „k národu“ reagovala presidentská kancelář Ukrajiny stručně: „Nevěnujme pozornost člověku, který by měl brát léky.“ Putin se už chová jako Kim-čong. Ukrajinci umírají i za nás a my nejsme schopni uskrovnit se ve svém nezřízeném blahobytu? Nelze vyloučit, že jako signál odhodlanosti, zlikviduje Ukrajinská armáda i Kernčský most. Ukrajina by měla být urychleně přijata jako členská země NATO a EU. Dávno už si to zasloužila svým bojem – i ve jménu evropských hodnot. Nezapomínejme - Rusko vždy respektuje pouze sílu. Dobré mravy jsou mu cizí. Považuje je za slabost, kterou vždy  využije. Svět dnes naléhavě potřebuje politiky typu Winstona Churchilla, Ronalda Reagana a Volodymyra Zelenskijho!

***

Nebyl jsem jistě v menšině, která přišla ze zvědavosti. Lidé jsou nespokojeni, z velké části přišli na další zinscenované divadlo proruskou „pátou kolonou“. Skuteční „řežiséři“, skrytí v pozadí, umně využívají nespokojenost, Praha VN demo II zdola 28.9.2022Praha VN demo II Narodni muzeum 28.9.2022strach, emoce, pudy a nenávist, kdy je manipulace snadná, aniž si to účastníci připustí a zdravý úsudek a rozum je upozaděn, resp. zcela „vypnut“.

Proruský dezinformátor Ladislav Vrabel svolal další demonstraci. Sám je zadlužen, dluhy nesplácí, přestože to soudu slíbil. Dluží tři miliony korun, má 27 exekucí, nepřiznal žádný majetek, přitom nabízí k prodeji pozemek za dva miliony. Náklady na ozvučení odhadují odborníci na cca 500 000 Kč – kdo je asi zaplatil, resp. zasponzoroval? 

 Praha VN demo II Jan Palach 28.9.2022Kdysi plné Václavské náměstí vítalo nacistické „osvoboditele“ – kolik z účastníků demonstrace by dnes přišlo vítat ruské „osvoboditele“? Nevadí jim vraždění nevinných na Ukrajině, srovnatelné se zločiny nacismu? Ukrajinci bojují a obětují své životy i za naši svobodu. Často za ni bojovali jiné země, či naši vojáci v zahraničních armádách. Za 100 let naše armáda nikdy nebránila svoji zemi!

Putin HitlerNepřekvapuje, že byly k vidění stánky KSČM (málem si je postavili přímo na pomníčku Jana Palacha a Jana Zajíce), že řečnila i novodobá Jiřina Švorcová, europoslankyě a předsedkyně KSČM Kateřina Konečná. Doufejme, že komunisté jsou konečně „švorcoví“ a dosáhli „konečné“, ze které není návratu.

V článku Václavák stejný, ale jiný, je to popsáno výstižně, končí slovy: „Jsou z toho dva pocity, jeden pozitivní, jeden negativní. Ten pozitivní nejdřív, protože mám pozitivní povahu: ať se vzájemně požerou a sežerou. Ten negativní: je to šílené, kolik lidí tohohle typu mezi námi je.“

Praha KSCM Zebrak nastenka 28.9.2022Praha KSCM Zebrak nastenka 13 bodu 28.9.2022Ve stejný den jsem si prohlédl nástěnku KSČM v Žebráku. Její předseda Karel Růžička, je jediným aktivním komunistou (nejmladší ze starých), samozřejmě se nepodepsal. Třídní nenávisti se komunisté nejsou schopni zbavit. Přenáší ji i na nevinné děti. Nemocní lidé.

Můj praděda, který před 100 lety zákládal KSČ v Žebráku, by se dnes hodně divil, co v dobré víře, jako respektovaný občan Žebráku, pomáhal zakládat…

 

Jan Šinágl, 30.9.2022

***

P.S.

Stasov ROA hrob 2.10.2022Stasov ROA deska 2.10.2022Dne 2.října jsem se stavil u pomníčku vojáka ROA poblíž Stašova. Byl vojákem gen. Andreje Andrejeviče Vlasova, který přešel z Rudé armády k nacistickému Werhmachtu, aby mohl bojovat proti bolševikům. Bez Vlasovců by Praha utrpěla daleko větší lidské a materiální ztráty. Rudá armáda tak už neměla co a koho osvobozovat. I dnes by ruská armáda potřebovala nového gen. Vlasova, který by se postavil do čela ruských vojáků, aby se opět pokusil osvobodit ruský lid od zla, které se chová opět stejně. Nepochybuji, že naverbovaní vojáci ruské armády by mnohem raději bojovali na jeho straně a pod jeho velením, než zbytečně umírali pod jejím současným genocidním vedením, kdy jsou základní lidská práva barbarsky zašlapána do země. Putin se stal novodobým masovým vrahem. JŠ 

***

Stasov ROA Sinagl 2.10.2022 Spor o popravené vlasovce: místní chtějí těla vykopat, majitel louky je proti

… Na příchod vlasovců se dodnes pamatuje Jiřina Válková, které tehdy bylo devět let. „Viděla jsem jak byli vlasovci milí, jak jsi na mě smáli a mávali na mě. Potom už byli samá krev, asi za hodinu za dvě. Sotva šli a pak je popravili.“   

***

Šílenec z Moskvy hrozí jadernou válkou a český prezident už jen blábolí

Pekelná věznice Minkovice, zakázané knihy a sedmdesátiny Jiřího Gruntoráda

Praha Galerie GAMBIT: Výstava Mučedníků – mezinárodní výstava 23. 9.–7. 10. 2022

Obrana Ukrajiny je i naší obranou!

Marta Kubišová opět burcuje – nás i zemi!

Náš kandidát na presidenta, nositel hodnot TGM, které prokazuje svým životem a svými činy

***

Ghandi jednotlivec

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (2 Votes)
Share

Komentáře   

-1 #2 Jan Šinagl 2022-10-06 06:33
Vrabel: "Můžeš prosímtě převést všechny peníze z transparentního účtu tvýho na transparentní účet Bojany (Vrabelova manželka)?"

Havel: "Ne, to nemůžu udělat, Láďo."

twitter.com/.../...
-1 #1 Jan Šinagl 2022-10-05 08:50
„Jdu dneska, aby syn nemusel zítra.“ Češi jedou bojovat na Ukrajinu.

„Klukovi jsem to vysvětlil tak, že já jdu dneska, aby on nemusel zítra. Dceři jsem řekl, že tam umírají děti, jako je ona, a proto je jejich tatínci musí chránit a já jim jdu pomoct."

seznamzpravy.cz/.../...

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)