Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 16.07.2024 05:37
  Co jsou konspirace? Referáty soudců, usnesení, které vyloží věc ...

  Read more...

   
 • 14.07.2024 17:09
  Karma vzkazuje poškozeným: Není třeba se mstít. Jen se posaďte ...

  Read more...

   
 • 14.07.2024 09:31
  Honzo, k Tvému článku "Všesokolské slety......" nesouhlasím s ...

  Read more...

   
 • 14.07.2024 09:26
  Bravo Barboře - presentovala naši zemi lépe, než všichni ...

  Read more...

   
 • 01.07.2024 10:19
  Chirurgický nůž na Sudety Na našem severu, v Sudetech, ale ...

  Read more...

   
 • 29.06.2024 13:14
  ČLK Seminář info: Moje vystoupení se obešlo s prezentací sotva ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Lucerna Noc s legendou 22.9.2022Kubisova Marta prisahaAktualizováno 8.11.2022: Lucerna 3.11.2022: neuvěřitelný "Koncert pro Martu"

***/

Kino Lucerna 22.9.2022: Vše za nás řekl v roce 1969 Ivo Fischer: „Dovedla neohroženě a s dojemnou samozřejmostí dát všechny své nejlepší síly do služeb národa ve chvílích jedné z nejtěžších zkoušek. V tom křehkém dívčím zjevu byla síla, která burcovala. Jestli doba tříbí charakter – prošla jí Marta v ryzí podobě. Stojí tam, kde je její místo. Zpívá těm, kdo jí chtějí rozumět. Mějme ji za to rádi.“

***

Lucerna Noc s legendou Janzurova 22.9.2022V pražském kině Lucerna jsem včera zažil nádherný, dvouhodinový  večer, na počest Marty Kubišové nazvaný  „NOC S LEGENDOU“ jako součást jejích blížících se 80. narozenin (1.11.2022). Bylo beznadějně vyprodáno. Níže video z úvodu a závěru neuvěřitelně lidského večera. Pořádala společnost VDF PROMO. Nemocného Václava Koptu zastoupila moderátorka, která se opomněla představit - byla vynikající. Nakonec nám všem Marta Kubišová, přes svůj slib, že už nebude zpívat zazpívala -  nešlo, nedokázala nezazpívat.

Hosty večera byli Iva Janžurová, Ladislav Špaček, prof. Petr Neužil, Taťána Kuchařová a z publika dcera Marty Kubišové Kateřina. Lucerna Noc s legendou Spacek 22.9.2022Skvěle doplňovala svoji maminku, když jí selhávala paměť. Po infarktu a narkóze, má občasné problémy s pamětí. Úžasnou lidskost jejího vyprávění jen prohloubily. Skvělá byla vystoupení Ivy Janžurové, doplněné bývalým mluvčím presidenta Václava Havla Ladislavem Špačkem. Malá ukázka z vyjádření Marty Kubišové k válce na Ukrajině.

České Budějovice 1.11.2017: Nádherný poslední koncert Marty Kubišové ve svém rodném městě, v den životního jubilea

Marta Kubišová mluví jak myslí – to bychom se od ní mohli učit! Jedině tak si lidé mohou porozumět a vzájemně se spojovat. Proto tak vyprávění o jejím životě oslovilo celé kino Lucerna. Věřím, že bude k dispozici obrazový záznam celého večera, případně možné zakoupit DVD, aby se o nezapomenutelný zážitek mohlo podělit co nejvíce lidí. 

Další vystoupení Marty Kubišové: 15.10 – Nymburk, 22.10 České Budějovice (rodiště), 29.10 Kladno (host Jaromír Jágr), 3.11 Palác Lucerna KONCERT PRO MARTU pod záštitou ČRo 2. Nenechte si ujít, pokud už není vyprodáno. Měl jsem to štěstí, že i na 3.11 se mi podařilo sehnat lístek. Takových mravně silných osobností jakou je Marta Kubišová, nebude nikdy dost – je jich v dnešní době o to více zapotřebí, jako příkladu ostatním.

Je mi ctí, že jsem před lety mohl pomáhat Martě Kubišové v jejím soudním sporu s Helenou Vondráčkovou, kdy jsem uspořádal veřejnou finanční sbírku na právní náklady (vynesla cca 60.000 Kč.). Vyhrála až u Ústavního soudu ČR. Dárci samozřejmě nepožadovali vrácení peněz. Souhlasili s tím, aby byly použity na podporu péče o opuštěná zvířátka, které se paní Kubišová věnovala a věnuje dodnes (škoda, že před 5 lety musela ukončit její milovaný pořad o zvířátkách v ČT). Nezpochybňuji pěvecké kvality Heleny Vondráčkové, ale charaktery a mravní profil obou zpěvaček nelze srovnávat. Jako se stala Marta Kubišová obětí zločinného komunistického systému, stala se po listopadu Helena Vondráčková také obětí, ale svého zločinného okolí.

Bylo mi také ctí, položit k rakvi Ctirada Mašína, člena Odbojové skupiny bratří Mašínůroce 2011 v Clevelandu v USA růže, na přání Marty Kubišové a Věry Čáslavské.

V letošním roce se mělo konat ME v gymnastice žen v České republice na počest nedožitých 80. narozenin Věry Čáslavské. Celá gymnastický svět byl pro - na organizaci ME chybělo cca 60 milionů korun. Premiér Babiš mi slíbil samozřejmou podporu s tím, že to nebude žádný problém. ČGF (Česká gymnastická federace) byla proti. ME v gymnastice žen se letos konalo v Mnichově. Čeští „Moskviči“ opět zasáhli…

Paní Marta Kubišová pobírá dnes průměrný důchod. Obraz mravního stavu dnešní české společnosti. Přátelé ji museli pomoci pořádáním koncertů…

P.S.

Události ČT informovaly poslední zprávou (23.9.2022)...

 

Jan Šinágl, 23.9.2022

Mezinárodně uznávaný nezávislý novinář, publicista, politolog, t.č.  postihován v zemi EU (za svobodu slova a právo veřejnosti na informace) na majetku i zdraví. Angažovaný občan, dvacet let hájící pravdu, spravedlnost a zachování demokratických hodnot. Občan České republiky a Švýcarské konfederace, respektovaný demokratickými občany Evropy. 30 let života v totalitě, 20  let v demokracii, 20 let v postotalitě.

***

Překonal jsem Babiše – mne žaluje a pronásleduje Agentura MM už od roku 2009

Náš kandidát na presidenta, nositel hodnot TGM, které prokazuje svým životem a svými činy

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.25 (4 Votes)
Share

Komentáře   

-2 #4 Jan Šinagl 2022-09-30 16:56
Díky Honzo... zdravíme z Kanady

Dai Vernon
(z komentářů na YouTube k videu v tomto článku)
-3 #3 Jan Šinagl 2022-09-26 09:44
Potkal jsem nedávno náhodně jednoho osmnáctiletého studenta Gymnázia Václava Hraběte v Hořovicích – nic mu neříkala jména Marta Kubišová, Věra Čáslavská, ani Václav Hrabě…
-3 #2 Jan Šinagl 2022-09-26 08:38
Nejvzácnější osobnost, ještě s panem Krylem, na které můžeme být právem hrdí. I přesto všechno co Marta prožila, ji nezlomilo. Klobouk až na zem. A co jí provedla "kamarádka" Helena s panem "podnikatelem", byl opravdu hnus. Martičko, krásné blížící se narozeniny a užívej zaslouženého odpočinku.

Kateřina Dráblová
(z komentářů na YouTube k videu v tomto článku)
-3 #1 Jan Šinagl 2022-09-24 12:07
Byl to krásný, nezapomenutelný večer ve společnosti tak vzácné ženy. Paní Kubišová je klenot této země. Jsem moc ráda, že jsem tam mohla být. Neuvěřitelně skromná, upřímná, pokorná, bezelstná… Miluji a obdivuji.

maneta74
(z komentářů na YouTube k videu v tomto článku)

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)