Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 01.03.2024 08:30
  Mluvčí Navalného Kira Jarmyšová řekla, že na pohřeb by ...

  Read more...

   
 • 01.03.2024 08:18
  „Poslední dva roky ujedla inflace z každé koruny 37 haléřů. Teď ...

  Read more...

   
 • 29.02.2024 10:44
  Soud hodlá zkoumat středověké podmínky v českých věznicích. Pozdě ...

  Read more...

   
 • 29.02.2024 10:19
  Sokol wurde Opfer eines raffinierten Bank- und Kreditbetrugs ...

  Read more...

   
 • 29.02.2024 09:23
  Válečné výdaje spolknou 40 procent rozpočtu Ekonom podotkl, že ...

  Read more...

   
 • 29.02.2024 08:42
  Od 1. listopadu 2023 se Respekt od Economie osamostatnil.

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Ricar MarekDopis nevlastní dcery Marka Řičáře – Odpověď Veřejného ochránce práv – Odpověď Senátu Hrad odpoved milost Ricar 090514

… Když jsme vstoupili do Programu na ochranu svědků, bylo mi 13let a zrovna jsem nastoupila do nové školy do 7. třídy. Jenom trochu jsem tušila, co se děje, ale většinu jsem si poskládala až později, když mého tatínka odsoudili k 6 letům vězení. Na začátku tohoto roku jsem se dověděla, že mám rakovinu prsu, velice agresivního typu. To jsem už nastupovala na vysokou školu v Liberci a těšila jsem se na nové lidi a zážitky. Potom, co mi sdělili, že mám rakovinu, jsem volala svojí mamince, která okamžitě přijela a ujala se mě. Zatímco jsem dostávala první dávky chemoterapie, tatínek se snažil mi zajistit co nejlepší lékařskou péči tady v Linci. …

* * *

Dobrý den, pane Šinágle,

jmenuji se Marie Eliášová, je mi 20 let a jsem dcera Marka Řičáře - Josefa Marka. Maminka už Vám toho dost poslala, tak jsem Vám chtěla napsat i svoji zkušenost.

Když jsme vstoupili do Programu na ochranu svědků, bylo mi 13let a zrovna jsem nastoupila do nové školy do 7. třídy. Jenom trochu jsem tušila, co se děje, ale většinu jsem si poskládala až později, když mého tatínka odsoudili k 6 letům vězení. Na začátku tohoto roku jsem se dověděla, že mám rakovinu prsu, velice agresivního typu. To jsem už nastupovala na vysokou školu v Liberci a těšila jsem se na nové lidi a zážitky. Potom, co mi sdělili, že mám rakovinu, jsem volala svojí mamince, která okamžitě přijela a ujala se mě. Zatímco jsem dostávala první dávky chemoterapie, tatínek se snažil mi zajistit co nejlepší lékařskou péči tady v Linci. Už samotná léčba je dost psychicky náročná, ale když jsem přišla sem do nemocnice, cítila jsem se mnohem jistěji. Byla jsem poslaná jen k těm nejlepším doktorům a díky tomu jsem se z toho dostala. Ovšem nejvíc za to vděčím právě svému tatínkovi, který ačkoliv byl už mezinárodně hledaný, se všemožně snažil, abych byla v dobrých rukách.

Pokud byste o mě a o tom všem, čím jsem si teď musela projít, hlavně kvůli stresu, který byl během posledních 7 let opravdu náročný, mohl napsat, byla bych ráda. Moc chci svému tátovi pomoct, protože i když nejsem přímo jeho vlastní dcera, od malička se o mě staral a vždycky na mě byl moc hodný.

Zatím na shledanou!

S pozdravem

Marie Eliášová, 14.5.2014

* * *

V roce 2006 dostal Marek Řičář domů do poštovní schránky toto parte. Datum jeho "úmrtí" se shodovalo s datem zatčení Péti a Doležela, šlo o jasnou výhrožování. Na počátku jeho likvidace, byl zapojen policejní útvar ÚOKFK. Působil tam jistý Martinec, příbuzný Doležela, zmiňoval se o tom i Karel Hvížďala na NP. Bohužel článek se mi nepodařilo dohledat? Doležel stál za prvním výstupem V. Jourové na MMR před kauzou Budišov, oba studovali kulturologii. Po uveřejnění Kubiceho zprávy začal Doležel organizovat přípravu vraždy Kubiceho, podle všeho psychopat a intrikán, čeho všeho je schopen? Zatím se všechny výhrůžky panu Řičářovi naplnily, nemá žádné krytí. Nyní má k němu přístup pouze právník, kněz a lidsko-právní organizace za předpokladu udělení plné moci. Rodinní příslušníci zatím nemohou, dle právníků je to součástí působení trestu…

Manželka pana Řičáře obdržela 20-ti stránkový dopis, kde popisuje svoje zážitky jak z věznice v Grazu, tak z transportu a z nástupu do věznice v Brně – otřesné čtení! To ještě Brno patří k těm lepším věznicím. Při vědomí nevinny, kdy píše, že je mu zima, má hlad, že mu ještě z těch pár věcí, které mu poslali z Klagenfurtu něco zmizelo, vzali mu i jeho oblečení, dali mu muklovské hadry o několik čísel větší než je jeho velikost, z toho mrazí!

Žádost SODALES SOLONIS o.s. o udělení milosti ing. arch. Marku Řičářovi k rukám prezidenta Miloše Zemana, byl postoupena na MsP. Z oslovených institucí, které jsem o této kauze informoval, odpověděly dosud pouze Senát a Veřejný ochránce práv. Po zpracování budou další závažné informace následovat!

PETICE!

 

Jan Šinágl, 15.5.2014

* * *

Případ Josefa Marka, dříve ing. arch. Marka Řičáře je zřejmým justičním zločinem!

MS Praha 20.10.2010: Protokol o hlavním líčení ve věci obžalovaného ing. arch. Marka Řičáře!!!

Janoušek, Čtvrtníček, Potměšil, Semelová, Tomková, Antonín Michal, Věra Jourová a arch. Marek Řičář!

* * *

Příliš silný soupeř

Musela zpátky do nemocnice, zů­stala upoutána na vozík, prognózu své nemoci znala. Na Štědrý den roku 2010 napsala na svůj blog ná webu Pražské šacho­vé společnosti:

„Lidé se pořád za něčím honí... odkládají záležitosti, které by jim i jejím protějškům udě­laly radost... jednou však může na­stat okamžik, kdy všechny ty naplá­nované věci, na něž se těšili, již ne­můžou splnit. Pak si teprve uvědo­mí, jak pošetilá je honba za prací, penězi, mocí apod. a jak vzácný je čas. Lítost a peníze jim však již mnohdy nepomohou a zbývá po­slední, avšak důležité - bojovat. Dobrý bojovník může zvrátit celou situaci, jen se člověk nesmí vzdát. Do nového roku vám přeji... bojové­ho ducha, jenž vám i v „připrohrané“ pozici nedovolí se vzdát, nýbrž povzbudí ve vás touhu klást soupeři tvrdý odpor.“ uvedla šachistka, kte­rou krátce poté, v lednu roku 2011, převezli domů do Třince.

* * *

Předčasný odchod třinecké růže, LN, 14.5.2014 – Před třemi lety zemřela talentovaná šachistka Soňa Pertlová

P.S.

Eurokomisařka Věra Jourová byla obviněná v kauze Budišov. Zproštěna pro nedostatek důkazů, ne proto, že se skutek nestal! Vyšetřující policisté, kterým se přiznala, jak vypovídali před soudem pod přísahou, byli odvoláni, důkazy zničeny.

http://www.petice24.com/a/75729

#126

2016-01-14 15:11

Velice dobře jsem znal hlavního aktéra Peťu, byla to nejhorší zrůda, jakou jsem poznal. Posílat Ukrajince na podnikatele bylo jeho hobby. A o té eurokurvě je lépe ani nemluvit.

#127

2016-01-15 14:27

Nesmíte zapomenout, že jsme (zřejmě) stále? totalitním státem, kriminálním státem, kde stále mají hlavní slovo komunisté. Ano, komunisté, kteří se rozutíkali do různých politických stran a všude možně občanům škodí. Je to obrovské zlo, které nebylo do dnešních dnů potrestáno za zvěrstva proti lidskosti, které do dnešních dnů jimi bylo spáchané. Pak se nesmíme divit tomu, že zde žádná spravedlnost není a asi ani nebude! 

* * *

Bratranec ing. arch. Marka Řičáře jmenován Papežem novým plzeňským biskupem

Tomáš Holub byl Papežem jmenován novým plzeňským biskupem - http://tisk.cirkev.cz/z-domova/tomas-holub-novym-plzenskym-biskupem/ - je bratrancem ing. arch. Marka Řičáře. Boží Mlýny melou někdy hodně pomalu, ale zato jistě.

* * *

Čeští úředníci podřízení Věře Jourové šidí Evropskou unii a nechali se chytit

Komisařka Jourová zase hájila Brauna, kterému europoslanci zazlívají, že porušil evropské předpisy, když před třemi lety v roli náměstka ministra pro místní rozvoj spolurozhodoval o zřejmě zmanipulované zakázce na monitorovací systém pro eurodotace na léta 2014-2020 … http://echo24.cz/a/isz2v/cesti-urednici-sidi-evropskou-unii-a-nechali-se-chytit ... Třem vysokým českým úředníkům z Bruselu hrozí neslavný návrat do Prahy. Během sporů o dostavbu českých dálnic se zřejmě dostali do střetu zájmů, který může donutit k rezignaci dokonce dvě eurokomisařky, Češku Věru Jourovou a Rumunku Corinu Cretuovou. Na nebezpečí upozornil jeden z e-mailů, které našli hackeři z White Media v korespondenci premiéra Bohuslava Sobotky. … Odeslal ho druhého prosince zastupující šéf kabinetu komisařky Jourové Daniel Braun náměstkovi ministra životního prostředí a bývalému manažerovi Lovochemie Vladislavu Smržovi. … Na závěr zprávy doporučuje, že je třeba s Evropskou komisí jednat zvlášť o každém projektu, v první řadě o těch, které nevyvolávají vážnější spory. Potom je Evropská komise „schválí s dalším přimhouřením očí“. Řád zaměstnance Evropské unie 11.čl. nařizuje: „Úředník plní své služební povinnosti a řídí se výhradně zájmy Unie. Nežádá ani nepřijímá pokyny žádné vlády, orgánu, organizace nebo osoby mimo jeho orgán.“ Braunův e-mail je dokladem, že Nejdl, Miko i sám Braun služební řád porušili. … Očekávaný skandál úředníků Nejdla a Brauna může ohrozit i jejich komisařky. Na oba české byrokraty se už dotazoval dopis kontrolního výboru europarlamentu odeslaný komisařce Cretuové loni v prosinci.

Tolik citace ze článku. Skutečná, nezávislá eurokomisařka, hájící zájmy EU, by musela okamžitě těmto třem svým českým podřízeným euroúředníkům dát výpověď a sama iniciovat vyšetřování a jejich potrestání. Věra Jourová se tak pokouší opět zakrývat svoji minulost. Takto neomluvitelně jedná jen člověk se špatným svědomím. Článek byl zveřejněn 4.2.2016. Dodnes veřejnoprávní média České republiky, včetně bulvárních, mlčí?!

J.Š.25.2.2015

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.00 (4 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)