Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 16.07.2024 05:37
  Co jsou konspirace? Referáty soudců, usnesení, které vyloží věc ...

  Read more...

   
 • 14.07.2024 17:09
  Karma vzkazuje poškozeným: Není třeba se mstít. Jen se posaďte ...

  Read more...

   
 • 14.07.2024 09:31
  Honzo, k Tvému článku "Všesokolské slety......" nesouhlasím s ...

  Read more...

   
 • 14.07.2024 09:26
  Bravo Barboře - presentovala naši zemi lépe, než všichni ...

  Read more...

   
 • 01.07.2024 10:19
  Chirurgický nůž na Sudety Na našem severu, v Sudetech, ale ...

  Read more...

   
 • 29.06.2024 13:14
  ČLK Seminář info: Moje vystoupení se obešlo s prezentací sotva ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

RAF 70 Spitfire I 140815 Komunikace níže s mluvčím Ovčáčkem na téma „Kde je prezident“ a jeho text o RAF, připomíná Peroutku…

V pátek 21.srpna 2015 od 14:00 hod., vzpomeneme 47. výročí okupace Československa vojsky Varšavské smlouvy u pomníku sv. Václava v Praze na Václavském náměstí. Bude to i připomenutí 70.výročí slavnostního přivítání pilotů RAF na Staroměstském náměstí v Praze. Jak symbolické datum! Naši hrdinové museli počkat na přání SSSR a poslušného souhlasu naší vlády celé tři měsíce, aby „nenarušili“ oslavy „vítězné“ Rudé armády.

Videozáznam ze slavnostního aktu na Hradčanském náměstí dnes v 11:00 hod. BohuželRAF 70 Katedrala I 140815 záznam z druhé části v Katedrále sv. Víta jsem nestihl. Zdržel jsem se pátráním, kde zůstal vrchní velitel Armády ČR prezident Miloš Zeman?! V katedrále byly u pomníčku letcům RAF položeny věnce, promluvil kardinál Dominik Duka, zazněla modlitba Otčenáš, kterou znali i přítomní vojáci Armády ČR. Nakonec byla zahrána Československá státní hymna. Piloti RAF byli Čechoslováci, žili, bojovali a umírali za Československo. Omlouvám se za mé tři vstupy při projevech hostů pořadatelům. Věřím, že většina občanů této země s nimi souhlasí.

 

 

RAF 70 Spitfire II 140815Na Hradě sice vlála Prezidentská standarda, ta ale značí pouze přítomnost prezidenta v zemi.RAF 70 Spitfire III 140815 V hradní kanceláři nikdo nevěděl kde je prezident. Dostavil se zástupce pro veřejnost, také to nevěděl a slíbil mi poslat e-mail. Poslal mi doporučující kontakt na tiskový odbor. Volal jsem mluvčímu prezidenta Jiřímu Ovčáčkovi. Ozvala se informace o nepřijímání hovoru a obratem SMS. Přepisuji následnou SMS komunikaci:

16:46 - Dobrý den, prosím zprávu. Děkuji J.O.

16:48 - Dobrý den, jaký měl dnes pan prezident program? Děkuji. Jan Šinágl

16:50 - Dobrý den, pan prezident je v tomto týdnu na krátké dovolené v Lánech. Zítra zde přijme náčelníka generálního štábu AČR. J.O.

16:53 - Děkuji. Smutné, že si pan prezident nenašel čas k uctění památky pilotů RAF na Hradčanech dnes od 11:00 hod., jako vrchní velitel Armády ČR. JS

16:56 - Dobrý den, pan prezident zvolil jinou formu – krátké osobní zamyšlení, které sepsal u příležitosti připomínky návratu pilotů RAF.J.O.

16:59 – Je už publikováno? Nic z úst velitele Hradní stráže nebylo naznačeno?JS

17:04 – Text byl určen do vzpomínkové publikace. Bude samozřejmě zveřejněn.J.O.

17:12 – Pokud Vás text zajímá, je umístěn na mém FB profilu. J.O. (mezitím jsem psal odpověď na 17:04)

17:16 – Škoda, mohli si ho dnes přečíst tisíce diváků ČT a na internetu pomoci i propagaci publikace. Kdo si ji koupí a přečte? Kdy bude text zveřejněn? Škoda, že pan prezident je fyzicky přítomen v ČR jen na aktech týkajících se Rudé armády a zločinů nacismu, ale už ne na pietních aktech západních vojáků a zločinů čs. vojáků na nevinných např. Švédské šance, horší jak Lidice. Mohl by to napravit 2.9 na Olšanech na hřbitově Spojenců. JS

Poté už se mluvčí prezidenta neozval… Na jeho facebooku jsem prezidentovo osobní zamyšlení nenašel, jen poznámku, že chci-li obsah sdílet, musím se stát „přítelem“. Máme už srpen a poslední příspěvky jsou z června? Nedopadne to s příspěvkem pana prezidenta o RAF jako se článkem o Peroutkovi, který také nebyl k nalezení…?!

Piloti RAF přiletěli až za tři měsíce po skončení II.světové války v Evropě. Rusové ani vlády ČSR si to nepřály, aby nebylo zpochybněna vítězná role Ruska. Zdá se, že po Benešovi i Zeman tuto snahu Ruska i dnes podporuje.

Je to ostudné, když si nejvyšší představitel Armády ČR, její vrchní velitel, nenajde hodinu času k uctění památky pilotů RAF a dá přednost odpočinku na zámku v Lánech… Ministr obrany ČR Martin Stropnický nechal přečíst svoji zdravici, nicméně pokud neměl závažný důvod, měl se také dostavit, resp. uvést důvod své neúčasti a omluvit se pořadatelům a veřejnosti.

RAF 70 Lomsky zastita 140815ČTK už zveřejnila zprávu, kde jsem i krátce zachycen na videu. To US tričko mi kdysi vybrali a poslali RAF 70 Katedrala II 140815Ctirad Mašín a James Jakoubek z Clevelandu v USA, jako uznání mé práce a udělat mi radost. Udělali! Na vlajce USA je krev a texty z Ústavy USA. Ano, svoboda nikdy není zadarmo a platí se krví. To věděli naši piloti RAF i členové odbojové skupiny bratří Mašínů. My si na svobodu zvykáme jako na něco samozřejmého, kterou není třeba trvale, aktivně hájit. Můžeme ji o to rychleji opět ztratit. Tím spíše, když budeme zapomínat na ty, kteří za ni a za nás umírali.

Maketa Spitfiru bude vystavená dva dny. Je možnost se nechat i vyfotografovat v pilotní kabině.

Zvu širokou veřejnost na Vojenský hřbitov Spojenců na Olšanech dne 2.září 2015, kdy bude mezi 15:00 – 18:00 hod. mít každý příchozí možnost uctít památku padlých spojeneckých vojáků za naši svobodu a položit růži na jeden z téměř 300 jejich pomníčků. Věnec a růže položíme i na skromný pomníček RAF nedaleko. Je umístěn v blízkosti pomníků Rudé armádě…

Podívejte se na vynikající film Hřbitov pro cizince – jak jsme se zachovali k naši pilotům RAF!!!

Benes SN 210845V pátek 21.srpna 2015 od 14:00 hod., vzpomeneme 47. výročí okupace Československa vojsky Varšavské smlouvy u pomníku sv. Václava v Praze na Václavském náměstí. Bude to u 70.výročí slavnostního přivítání pilotů RAF na Staroměstském náměstí v Praze. Jak symbolické datum! Naši hrdinové museli počkat na přání SSSR a poslušného souhlasu naší vlády celé tři měsíce, aby „nenarušili“ oslavy „vítězné“ Rudé armády. ZDE máte důkaz, pouze jedna fotografie prezidenta Edvarda Beneše, google nic jiného nenašel...?!

V úctě ke všem bojovníkům proti nacismu a komunismu!

 

Jan Šinágl, 14.8.2015

P.S.

Naši piloti RAF stále zůstávají před většinou veřejnosti utajeni, na rozdíl od Rudé armády. Naštěstí je to lepší než bylo a věřme, že bude i stále lepší! Odkaz na fotodokumentaci z celého pátečního průběhu.

* * *

http://www.mocr.army.cz/informacni-servis/zpravodajstvi/praha-vzdava-hold-letcum-raf-113324/

http://www.flying-revue.cz/spitfire-na-prazskem-hrade-pripomel-70-vyroci-navratu-cs-letcu

http://www.rozhlas.cz/zpravy/regiony/_zprava/spitfire-na-hradcanskem-namesti-pripomina-navrat-letcu-z-britanie--1522461 (včetně reportáže)

http://www.denik.cz/galerie/spitfire-ozdobil-v-patek-prazske-hradcanske-namesti.html

http://www.3army-plzen.cz/news/spitfire-na-prazskem-hrade-pripomina-navrat-i-perzekuci-pilotu-z-raf/

http://www.mocr.army.cz/informacni-servis/zpravodajstvi/praha-vzdava-hold-letcum-raf-113324/

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/tiskovezpravy/MO-CR-Praha-vzdava-hold-letcum-RAF-395295

http://www.rozhlas.cz/regina/denik/_zprava/1522460

http://www.prahatv.eu/zpravy/archiv/1/praha/praha-1/clanek/1477/probehla-pietni-akce-za-ceskoslovenske-letce

http://www.dominikduka.cz/ze-zivota-dominika-duky/modlitba-za-ceskoslovenske-letce-z-raf/

http://www.aeroweb.cz/clanky/4668-bojovali-za-vlast-ktera-je-odmitla-pred-70-lety-se-vraceli-piloti-raf

http://www.relace.cz/Clanek/1129481-Model-letounu-Spitfire-byl-odhalen-na-Hradcanskem-namesti

https://www.sinagl.cz/domaci-zpravodajstvi/5475-hradcany-70-let-od-navratu-valecnych-cs-pilotu-raf-do-vlasti.html

http://praguepost.com/142-culture/49305-spitfire-parked-at-prague-castle

http://www.24hod.sk/v-prahe-si-pripomenuli-navrat-letcov-z-2-svetovej-vojny-cl379420.html

http://aktualne.atlas.sk/v-prahe-si-pripomenuli-navrat-ceskoslovenskych-letcov-z-druhej-svetovej-vojny/zahranicie/ceska-republika/

http://www.teraz.sk/zahranicie/v-prahe-si-pripomenuli-navrat-letcov/150744-clanok.html

http://www.slovakianews.sk/content/spitfire-replica-unveiled-marking-anniversary-return-czechoslovak-airmen

http://hlidacipes.org/ceskoslovensti-vojaci-raf-statecni-letci-z-britanie-i-trpaslici-z-komunistickeho-vezeni/?ct=t%28Newsletter_112_13_2014%29

* * *

Před 58 lety zemřel letec RAF brig. gen. Josef Bryks

Zapomenutý vojenský hřbitov západních vojáků na Olšanech

Film „Hřbitov pro cizince“ opět oslovil naši paměť a naše svědomí!

Dnes před 5 lety zemřel Milan Paumer, člen odbojové skupiny bratří Mašínů

Dnes před 4 roky zemřel Ctirad Mašín, text níže bych ani dnes měnit nemusel…

* * *

Pomník letců RAF na Klárově osvětlen 17.11.2014 - bez účasti veřejnoprávních médií?!

* * *

Události ČT 14.8.2015 o 70.výročí

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.33 (3 Votes)
Share

Komentáře   

0 #1 Horský 2015-08-15 12:00
Jak jsme se zachovali k letcům RAF ? Hodně se jich tak chová dosud. Mizernou češtinou píše včera v diskusi Jaroslav Volský na Novinkách.cz z Dobříče/příznač né jméno a snad otec tamního podnikatele?/"T yhle nejsou žádný hrdinové". A proč se nevystavují také sovětská letadla či se nemluví, že za vše žádali Britové platit? Asi chybí vyjádření historiků, jak to vlastně bylo a náš nejchytřejší historik na Hradě nemá čas na podobné akce jako jej neměl ani na poděkování či účast na oslavách Díky Ameriko v Plzni nebo v západních Čechách,konečně je už delší čas s Ovčáčkem plně zaměstnán při budování státu Ferdiandem Peroutkem. A ty zběsilé útoky proti kardinálu Dominiku Dukovi, také politickém vězni z plzeňských Bor, jehož otec měl k RAF velmi blízko. Po útěku z vládního vojska se dostal až do Anglie a sloužil jako zbrojíř u 311.letecké perutě RAF.

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)