Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 09.04.2024 07:03
  A businessman from the USA wrote to me I don't know anyone ...

  Read more...

   
 • 09.04.2024 06:59
  Napsal mi podnikatel u USA: Neznám nikoho dalšího, kdo by ...

  Read more...

   
 • 08.04.2024 18:19
  Zdravim, pane Šinágl Ještě si někdo myslí, že ČR je právní ...

  Read more...

   
 • 08.04.2024 11:05
  Politici jako pokusné osoby Psychologie ovlivňuje chování ...

  Read more...

   
 • 07.04.2024 07:50
  Jenom mi stále chybí GENERÁLSKÁ policejní odpověď na triviální ...

  Read more...

   
 • 06.04.2024 13:54
  V roce 2050 bude bílých Evropanů v Západní Evropě, vzhledem k ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Exekucni koncentracni tabor

Už jenom za exekuční zákon z „dílny“ ODS, za přispění zkorumpovaného ministra Pavla Němce a prvního předsedy ČEK Juraje Podkonického, díky kterému je dnes cca 800.000 lidí v exekuci a insolvenci, by tato polická strana měla zmizet z Parlamentu stejně jako KSČM. Dát do rukou soudních exekutorů de facto moc větší než mají soudy a PČR dohromady, je zločinem na národu!

Zákony nejsou tak špatné, ale nebyly nastaveny žádné kontrolní postupy, aby se soudními exekutory nemohli stát v nemalém množství lidé, jejichž mravní profil svěřeným pravomocím nad občany vůbec neodpovídá a kteří jménem zákona páchají hromadné zločiny proti lidskosti díky schvalování jejich zločinných metod soudy! Vyspělé země ve většině soudní exekutory nemají, resp. mají státní úředníky, jejichž výdělek není závislý na výši vymáhaných peněz. Nepřekvapuje, že předseda České exekuční komory JUDr. Vladimír Plášil nerespektuje soudní rozhodnutí a není za to ani postihován.

Najde vláda odvahu k hromadnému oddlužení exekuovaných a občanů v insolvenci, nebo bude raději platit mnohem více na napáchané škody soudními exekutory a soudy ve stovkách miliard korun o způsobených hospodářských a psychických škodách nemluvě? Odhaduje se, že skutečných podvodníků a zločinců v řadách soudních exekutorů je cca 10%. Skutečné zločiny páchá česká justice, která tyto zločiny kryje schvalováním postupů soudních exekutorů. Není divu, že ESLP ve Štrasburku dne 25.6.2020 ve svém rozsudku napsal, že česká justice je „disfunkční“ a porušuje vnitrostátní právo na „ostří nože“.

Soudy tak slouží režimu i dnes jako za totality. Na exekucích profitují skuteční vládci země jako Kellner a další – víme jaké metody používají Kellnerovi vymahači dluhů např. v Číně. Exekuce se staly lukrativním byznysem na kterém vydělávají lichváři a podvodníci a kdy vysoké pokuty udělované exekutory končí ve státní pokladně. Z té se mnohem více vrací na podporu lidí, kteří díky insolvencím byli odsouzeni k „trestu na svobodě“ a žijí často na hranici chudoby, do které je dostal stát. Oddlužením by se mohli vrátit do plnohodnotného života a místo dalšího zatěžování státního rozpočtu do něho přispívat aktivní prací.

ČEKústy předsedy Plášila začíná mít strach z dalších změn exekučního zákona. Nemravný exekuční byznys se bude jistě bránit všemi prostředky. Najde vláda odvahu a sílu k oddlužení 800 000 obětí soudních exekutorů? 800 000 volebních hlasů má jistých! 

„Oběti“ covidu mohou žádat náhrady za odškodnění, oběti exekutorů nikoho nezajímají? Jak dlouho ještě?!

* * *

Dnes probíhá likvidace středního podnikatelského stavu, základu občanské společnosti, kdy totalitní praktiky minulosti nahradila sofistikovaná mediální manipulace. Bude-li stav pokračovat, inflace bude nezadržitelně a rekordně stoupat. Někdo musí „chleba“ zajistit poctivou prací. Jeho cena nutně poroste, jako roste počet těch, kteří žádný „nevyrábějí“, jenom množí své miliony. Jsou to v podstatě novodobí vykořisťovatelé.  

Tato likvidace zdraví, hospodářství a zdravého rozumu, může trvat ještě půl roku, jak odhadují odborníci - o dopadu na život země a její budoucnost nemluvě.

Koronavirus tak dosahuje vítězství nad mnoha zeměmi bez jediného výstřelu, kdy v Číně, zemi původu, jakoby už nebyl, alespoň podle mlčení médií…?!

Pravda na zemi je nutně relativní a v mnoha formách. Vždy budou rozhodovat činy mocných a postoj obyvatelstva. U nás to měli "mocní" vždy snadné, když o morálce většina jen mluví, ale žije jí jen málokdo.

Příspěvek o české politice níže - o politické „kultuře“ před 100 lety ve Sněmovně – nepřekvapuje. Tehdejší politici by se v dnešní uplatnili stejně, jako ti dnešní v té před 100 lety. Charakter nelze změnit, zvláště když tak malá země ještě zlikviduje svoji elitu, včetně šlechty. Příčiny a kořeny jsou hluboké a začaly už možná bitvou na Moravském poli

Můžeme si je připomenout i pravdou o bitvě na Bílé hoře, kdy 8.listopadu vzpomeneme jejího 400.výročí. Bylo to poněkud jinak, než jak nás učili historici, žádné české hrdinství a boj o hodnoty se nekonaly (doporučuji k tématu LN a přílohu Pátek, 23.10.2020).

Opět se láme doba jako vždy, když poklesnou dobré mravy a krade se příliš. Očekávat rozumné řešení od těch, kteří to způsobili a mají rozhodující vliv, je naivní. Bez občanské angažovanosti se potřebně změny neprosadí. Vzchopíme se, nebo budeme zase jen naříkat jako mnohokrát v minulosti? Novou „Bitvu na Bílé hoře“ musíme vybojovat sami. Covid-19 je především morální téma!

Tož „Zapřahat, občané“, vzkazuje Jan A. Baťa!

 

Jan Šinágl, 25.10.2020

* * *

Pobavilo nás, co napsaly Lidové noviny dnes přesně před 100 lety.

Demagogie pokračuje - Praha 22. Října 2020 

Ve sněmovně, kde stálý výbor Národního shromáždění jednal o nových cenách cukru, zablýsklo se dnes krátce na vládní krisi. Ale sešlo z toho a zůstalo jen ovzduší, naplněné nesnesitelnými výpary demagogie některých politických stran, žel bohu, českých. Jsou to právě ty strany, pro jejichž neschopnost bylo třeba dosaditi vládu neparlamentní, úřednickou, ale místo aby se vládě pomáhalo napraviti to, co zaviňovaly strany před ní vládnuvší, pokračuje se ve staré demagogii.

P.S.

Podobně se strany hádaly zda jezdit vpravo či vlevo 20 let. Přišel Hitler a do rána se jezdilo vpravo. J.Š.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.00 (6 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)