Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 20.04.2024 12:42
  Mgr. Jana Gavlasová, advokát, Západní 449, 253 03 Chýně ...

  Read more...

   
 • 19.04.2024 18:09
  Ve Zlínském kraji dnes chybí 3000 míst pro přestárlé lidi.

  Read more...

   
 • 19.04.2024 16:56
  Spione und Saboteure – Wladimir Putin zeigt, dass er in seinem ...

  Read more...

   
 • 18.04.2024 14:44
  Ministerstvo zahraničí daruje Ukrajině pět aut. Jedno pancéřované ...

  Read more...

   
 • 18.04.2024 10:42
  Soukromý vlastník zcizil veškerý svůj majetek. Justice je bez ...

  Read more...

   
 • 18.04.2024 08:11
  Včera mi jeden pán v Praze, sledující mé zpravodajství ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Zeman standarda trenyrkyDne 1.12.2020 měl premiéru na ČT2 dokument Vojna Ztohoven. Stojí za zhlédnutí - Časosběrný dokument o české umělecké skupině Ztohoven a ruské Vojně v průběhu dvou let po iniciační akci Zeman a trenyrkyvyvěšení obřích červených trenýrek na Pražském hradě.

Několik citací z dokumentu:

Miloš Zeman: „Její odcizení beru jako důkaz extrémní blbosti pachatelů.“

Ztohoven: „Lhostejnost k druhým je přesně to, co otevírá dveře zlu – Test demokratické společnosti, čím je svobodnější, tím agresivnější formu svobody je schopná vstřebat – Jak můžu být souzen za útok na státní symbol  a souzen soudcem, který byl „státním symbolem“ jmenován - Západní svět stojí na jistých hodnotách, které musíme hájit. Právě obhajoba těchto hodnot, kultury o kterou se jedná, kdy její jádro spočívá v tradici kritického myšlení v tom nejpodstatnějším co naše kultura přináší. Je třeba ji nestále uplatňovat a znovu zkoušet pevnost symbolů na kterých naše společnost stojí, i když nás to může stát nemajetkovou újmu. Někdy je třeba tuto újmu nést, prověřovat její pevnost a platnost."

Státní zástupkyně místo standardy mluví o státní vlajce presidenta republiky. Soudkyně posílá svědky na chodbu, kde za přítomnosti médií poslouchají výpověď svého kamaráda v soudní síni. Soudkyně rozhodla zdravým rozumem (viditelně se bavila při slovních projevech obžalovaných). Rozhodla, že se jednalo jen o přestupek. Hrad se odvolal a soudkyni nezbylo než se řídit právním názorem Vrchního soudu v Praze – 6 měsíců podmínka, 70 000,-Kč pokuta (Hrad požadoval 300 000,-Kč.)

ČT Jiří Hynek: „Neměl by stát podléhat větší míře kritiky?“ na adresu právního zástupce Hradu. „Spíše větší míře obrany“ zněla jeho odpověď. Doufejme, že tím nemyslel navýšení částky na „obranu“ Hradu na kterou bylo už vynaloženo 100 milionů korun?! Kupodivu výměně standardy za rudé trenýrky nezabránily…

Dokument byl věnován památce Filipa Crháka alias Čočkina (1975-2017), člena skupiny Ztohoven. Napojení na ruskou skupinu Vojna může budit dojem, že Ztohoven jsou extrémistickou skupinou. To jistě ne. Však také na závěr říkají jak jsou překvapeni podporou Putina a anexe Krymu jejich ruským vzorem.  

Prezident země, symbol státu a státnosti, brání standardu, kterou sám nemateriálně už nemůže pohanit více. Je proto správné, že byla symbolicky navrácena do rukou občanů v tisíci kouscích.  Kominíci čistí komíny, zde upozornili na „nečistoty“, které vysoce mravním skutkem připomněli veřejnosti. Za to jim patří poděkování. Historie země není stále doceněna. K ní patří i symboly, které ji připomínají, pokud odpovědné osoby jsou svým životem těchto symbolů hodny.

Závěrečné, obřadné pálení rudých trenýrek, jakoby by šlo o vrcholný státní akt, jen dokresluje ubohost prezidenta v jeho proruských „rádců“.

Původně bylo heslo na standardě „PRAVDA BOŽÍ VÍTĚZÍ“, TGM jej změnil na „PRAVDA VÍTĚZÍ“. Dnes platí „PRAVDA VÍTĚZI“.

Skutečné hodnoty nevznikají bez rizika, oběti, úsilí a boje. Ztohoven nám ukazují cestu jak z toho ven, abychom se v tom nakonec neutopili...

„Svoboda projevu představuje jeden z nejdůležitějších základů demokratické společnosti a jednu z hlavních podmínek jejího pokroku a rozvoje každého jednotlivce. … Tato svoboda se vztahuje nejen na “informace” nebo “myšlenky” příznivě přijímané či považované za neškodné či bezvýznamné, ale i na ty, které zraňují, šokují nebo znepokojují.“

Ústavní soud České republiky

Jan Šinágl, 6.12.2020

* * *

Parlamentní listy zveřejnily osmy rozhovor – odpověď na dvanáctou otázku nezveřejnily

Pavel Rychecký nechce připustit opakované selhávání Ústavního soudu ČR?!

Napsal mi vězeň, kterého měla poslat do vězení JUDr. Hana Marvanová?!

Průtahy v řízení aneb jak „rychlé“ jsou české soudy, když mají jednat v zájmu dětí!

Kalousek, Fiala a Babiš – porovnejte a zvažte sami

Grygárek chce po plk. Šlachtovi omluvu a půl milionu?!

Stát nařizuje násilím očkování dítěte proti vůli matky?!

Najde se alespoň jeden statečný poslanec a senátor k aktivaci čl. 66 Ústavy ČR?!

Stále platná definice politiky

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (1 Vote)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)