Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 23.02.2024 10:34
  „Realisticky si musíme připustit, že Evropa pro Ukrajinu ...

  Read more...

   
 • 23.02.2024 10:33
  „Putin chce strach a tím mu dáváme co on chce.“ Premiérka ...

  Read more...

   
 • 20.02.2024 18:53
  Die FAU hat 200 Ausnahmen für russische Oligarchen gewährt ...

  Read more...

   
 • 20.02.2024 18:33
  FAU udělil 200 výjimek ruským oligarchům a neobstavil jim ...

  Read more...

   
 • 19.02.2024 18:21
  Brusel - Evropská komise dnes schválila České republice dotace ...

  Read more...

   
 • 19.02.2024 17:11
  "Silní muži dělají dobré časy. Dobré časy dělají slabé muže.

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Globalizace je v krizi. Donald Trump byl prvním stoupencem lokalizace – nenakupovat v Číně, vyrábět v USA –, ale neuspěl. Jednou se však výroba musí vrátit domů.

Rozhodují stále více zákony, počítače, statistiky a mocenské zájmy, v rozporu se zdravým rozumem, pudem sebezáchovy a k neprospěchu většiny. Schopnost odpovědných rozhodovat zdravým rozumem je neustále omezována? Politici a jejich strany ukazují na celém světě stále větší neschopnost a bezmocnost. Kdo by nesouhlasil s výroky dvou Američanů v Kongresu:

„Je čas, aby politické strany zanikly, jsou prohnilé do morku kostí.!“ - „Toto se muselo stát. Když se tě tvoje vláda nebojí, tak jsi kdo? Jsi k ničemu a jen tě zneužijí.“

Pravda na zemi je nutně relativní. Většina věří té své, menšina se k ní snaží přibližovat. Dnes jsou pudy a emoce masově ovládány a zneužívány. Eliminuje se působení zdravého rozumu. Stupeň negativní manipulace stále roste - i díky podpoře GDPR. Věřme, že covid zabrání nejhoršímu a lidé si ještě včas uvědomí, že nežijí jen proto, aby nezemřeli, ale i smysluplně žili.

Tento projev pronesl budoucí president USA Donald Trump v roce 2016

***

 Svoboda projevu je třeba i v době koronavirové pandemie

Konec otevřeného světa

Globalizace je v krizi. Donald Trump byl prvním stoupencem lokalizace – nenakupovat v Číně, vyrábět v USA –, ale neuspěl. Jednou se však výroba musí vrátit domů. Jak to však udělat? Boj velmocí o zdroje a trhy začíná. Otevřený svět, obchod každého s každým, volný pohyb lidí, zboží a peněz končí.

První krok k totalitě je diskuse o někom bez něho.

Jsme na začátku nového roku 1948. Je na nás, jestli umožníme nástup marťanů a čichačů, kteří se často skrývají za názvy se slovem demokracie – demokratický blok, Milion chvilek pro demokracii. I komunisté měli lidovou demokracii.Proto je třeba zachovat svobodu projevu.

Zdá se, jako by se Václav Moravec a jeho hosté v pořadech České televize nikdy nemýlili, měli vždy pravdu, fake news říkají jen ti druzí. První krok k totalitě je diskuse o někom bez něho. Komunisté se také nenamáhali vysvětlit, co je buržoazní názor. Nedozvěděli jsme se od nich, kdo je buržoa, stejně jako se od Václava Moravce nedozvíme, co je to fake news, a kdo jej šíří.

Snaha o dokonalost v nedokonalém lidském světě je cesta do pekel. Ve svobodné společnosti vždy bude někdo, kdo lže na internetu a v politice, vždy budou fake news a budeme muset argumentovat. Nutí to hledat pravdu. Tomáš Garrigue Masaryk řekl naprosto jednoznačně, že „demokracie je diskuse“, nikoli cenzura.

Vakcína je rychle vyrobená a může mít nepředvídatelné dlouhodobé vedlejší účinky, třeba neplodnost. Mladí, které covid-19 ohrožuje minimálně, by se měli zamyslet, není-li lepší jím onemocnět. Jenže jsou tu nejen sociální inženýři, ale i zisky farmaceutických společností.

Soukromníkům nelze nic nařizovat, státy nemají dost pravomocí. Chybí i rodina – zatěžuje, děti jsou drahé. Společnost, která osvobodila ženy, najednou neřekne, že by měly zůstat doma, rodit a vychovávat děti. Reprodukce obyvatel znemožňuje osvobození ženy. Nejsou-li děti nebo jich je málo, odpadá problém s penězi či bytem a je i vysoká životní úroveň. To je tanec na palubě Titaniku.

odpadá problém s penězi či bytem a je i vysoká životní úroveň. To je tanec na palubě Titaniku.

***

… „Je to smutné, ale Trump je poslední bariéra. Pomáhá tomu, aby Amerika zůstala tradiční a konzervativní zemí, ve které se lidé nebojí individuální odpovědnosti, rizika a mají chuť podnikat. Brání tomu, aby se Amerika stala zemí, ve které vítězí generace lidí závislých na státu, „pobíračů“ dávek. To je něco, k čemu směřuje socialisticky orientovaný zbytek světa, snad s výjimkou Číny a Ruska. Starší generace nás lidí, kteří jsme se ještě živili rukama, a ne jenom pusou, je na to háklivá.“… 

***

"Nevypadá to dobře, krysy již opouštějí loď, Donald, díky Bohu, dále vesluje. Zůstávám na palubě, ale natáhl jsem si vestu. Asi budou velké vlny. Média, která jsou z 95% v rukou BigTech globalistů, anarchistů a neokomunistů, mají naprostou kontrolu slova, jako za bolševika. Konečný výsledek bude v rukou ústavního soudu, dostane-li se to tam. To stojí prachy a trvá dlouho. Bidenova posice stála jeho loby $ 3:1 v poměru k tomu, co vydali Republikáni. Chaos byla dlouhodobá strategie Demokratů. Poštovní volba byl ideální prostředek. Přes 100 milionů hlasů došlo poštou. Jejich autentitu nikdo nekontroluje. Ilegální přistěhovalci chodí k volbám, aniž by se museli prokázat. Voliči dají hlasy těm, kteří více naslibují. Podobná anarchie neexistuje ani v Indii. Demokracie je fajn, ale dosáhne-li určitého bodu, stane se diktaturou proletariátu. Tam jsme. Poučeni; Zdi mají účel:-)"

Josef Mašín

(7.11.2020)

***

Právní věta: „Z pohledu ústavněprávního nutno stanovit podmínky, za jejichž splnění nesprávná aplikace jednoduchého práva obecnými soudy má za následek porušení základních práv a svobod. Ústavní soud spatřuje tyto podmínky v následujících okolnostech: Základní práva a svobody v oblasti jednoduchého práva působí jako regulativní ideje, pročež na ně obsahově navazují komplexy norem jednoduchého práva. Porušení některé z těchto norem, a to v důsledku svévole (např. nerespektování kogentní normy) anebo v důsledku interpretace, jež je v extrémním rozporu s principy spravedlnosti (např. přepjatý formalismus), pak zakládá porušení základního práva a svobody.“

Nález Ústavního soudu ČR, sp. zn. III. ÚS 269/99 ze dne 2.3.2000, předseda ÚS prof. Vojtěch Cepl. st.

***

Vzkaz Vojtěcha Cepla zemi a voličům

Bezcharakterní „dáma“ Kamela Harrisová, bude vícepresidentkou - možná i presidentkou USA

Orwell: tady už nejde jen o Donalda Trumpa!

CONGRESSMAN GREG STEUBE

 

Jan Šinágl, 10.1.2021

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (3 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)