Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 22.05.2024 18:58
  Protokol o hlavním líčení z 1.10.2020 u OS Ostrava... Vyhlášeno ...

  Read more...

   
 • 22.05.2024 12:37
  Ruce pryč od Xavera Veselého! Je kvalitním a legitimním ...

  Read more...

   
 • 22.05.2024 11:28
  Protokol o hlavním líčení z 1.10.2020 u OS Ostrava... Vyhlášeno ...

  Read more...

   
 • 17.05.2024 16:43
  Vážení přátelé zahrádkáři, vážení sympatizanti Zelené brány do ...

  Read more...

   
 • 15.05.2024 11:01
  Větší tragikomedii jsem fakticky nezažila co předvádí tento soud ...

  Read more...

   
 • 15.05.2024 10:58
  Státní zástupce Mgr. Petr Valíček 25.4.2024: K ohledání, u ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

StB logo„Hele, netvař se kysele, nebuď vůl. Musíš se v tom naučit plavat. My jsme všichni banda podvodníků a jednou nás rozeženou. Do té doby si musíš najít koryto. Stačí malý korejtko, nízký, abys doGRU logo něho dosáhl a dokud ti milovaná matka strana sype žer a buď zticha.“

Výstižný komentář Karla Hvížďaly (ČRoPLus 23.4.2021 Názory a argumenty – od 13:46:10 hod.), cituji:

Ve vrbětickém případu nejde toliko o střet zpravodajských služeb. Ruské zpravodajské služby pracují ve stylu mafií tzn. naprostý nezájem, zda zabijí pět nebo deset lidí, což se přesně událo ve Vrběticích. To jsou slova jednoho z odborníků.

Stejné úvahy, které tento bývalý zpravodajec vyvracel slyšíme mnohdy od našich lidí, ale i od diplomatů či politiků ze staré Evropy. Naposled třeba zaznělo, že je nepravděpodobné, aby teroristické akce po Evropě prováděli stále stejní, kteří se po světě pohybují se stejnými pasy, aniž mění svou podobu. To ukazuje na to, že nejde jen o střet zpravodajských služeb, ale o střet dvou rozdílných kultur. Z nichž jedna sztrana je finančně značně oslabená. Na tyto rozdíly často zapomínáme, protože nejsme schopni vystoupit ze zaběhnutých evropských stereotypů v myšlení.

Na to poukazuje přehršlé knih včetně těch, které napsali naši bývalí zpravodajci. Josef Frolík: Špion vypovídá (v roce 1969 emigoval do USA): „Základní rozdíl je v tom, že zpravodajské služby západu nemají možnost využít poznatků získaných posledním obecním policistou kdesi v zapadlé vesničce, protože ani namnoze ani neví, že nastala situace, která by se využít dala. Jinými slovy pro ruské a bývalé naše tajné služby jsou potenciálními nepřáteli nejen cizí špioni, alle i všichni občané jejich země, kteří s nimi nespolupracují a stejnou logikou se dívají na občany zemí kde působí, proto je jim jedno, kolik lidí zabijí. Jsou to pro ně prostě nebezpeční soupeři, odpůrci, rivalové.“  

Ladislav Bittman (v roce 1968 odešel na Západ) v knize „Špionážní oprátky“, popisuje instruktáž z nasazení na české emigranty v Berlíně: „Hele, netvař se kysele, nebuď vůl. Musíš se v tom naučit plavat. My jsme všichni banda podvodníků a jednou nás rozeženou. Do té doby si musíš najít koryto. Stačí malý korejtko, nízký, abys do něho dosáhl a dokud ti milovaná matka strana sype žer a buď zticha.“

Ani tato logika dělnických kádrů, které u nás kdysi ovládaly rozvědku v Rusku neplatí. Zpravodajské služby tam patří mezi velmi privilegované elitní instituce již od Alexandra III., tedy asi 150 let. Lidé jsou tam přesvědčení, že tomu tak bude věčně. Vždyť i nynější prezidet, který z těchto služeb vyšel, může vládnout až do roku 2036.   

***

STŘÍPKY Z CEST PO RUSKU, ANEB RUSKO JE OPRAVDU JINÉ

Až stará sova promluví... Pravá příčina Vrbětic?

K Rusům nepatříme, jsme Evropané

Věděl to už Palacký, nepoučili jsme se…

Qusling Zeman, vlastizrádce, relativizuje Vrbětice jako společný záměr jeho, Ruska a komunistů

***

Nedělejme si žádné iluze, že policie a tajné služby ČR jsou dokonale očištěny od dědictví komunismu, když jsme ani nedokázali zakázat komunistickou stranu a může dodnes ovládat dění v zemi v parlamentu (její přeseda Filip byl usvědčeným agentem StB). Umožnila snad NSR, aby po válce v Bundestagu zasedalo NSDAP, stejně zločinecká organizace jako KSČ?

Každou chvíli dochází k ůnikům informací od policie i tajných služeb. Kolovrátek informací v médiích o Vrběticích působí na veřejnost tak, jako by byly pobočkami tajných služeb a expertů na ně. Zajímavé, že žádného novináře a médium nezajímá protokol z vyšetřování Vrbětic na mimořádné schůzi v Parlamentu ČR, trvající od prosince 2014 do dubna 2015? Proč asi od té doby veřejnost nedostala žádné informace?! 

Potřebujeme nové plk. Moravce, Bati, Masaryky, lidi s pevným morálním základem, ne Beneše, Zemany a Klause.

I.díl: Celý svět doplatil na to, že neuvěřil informacím nejlepšího agenta II.světové války A54

„My se od těch moulů z 2. Oddělení nedozvíme nic. Neznám ani přesnou dislokaci německých mírových divizí, a to je přece minium, které se od zpravodajské služby dá očekávat. Zato víme do všech podrobností, co kdy měla naše (poslední rakouská císařovna) Zita k obědu a která velkovévodkyně se s kým vyspala. Myslím, že nemůže být horší zpravodajské služby než ta naše. Gratuluji ti k přidělení, ale musím říci, že ti ho vůbec nezávidím."

***

Je známo, že po vzniku Československa kvalitní důstojnící Rakousko-Uherska, kteří neporušili přísahu císaři, byli šikanování a do vedoucích funkcí v armádě se dostávali méně schopní. Není důvod si myslet, že tomu nebylo jinak i u tajných služeb. Po roce 1948 už působily proti zemi, stejně jako po roce 1989. Integrovali se – i se svoji minulostí a vazbami.

 

J.Š. 24.4.2021

***

Báseň A.S.Puškina: „Vyšel rozsévač, aby zasil símě své…“, je stále aktuální – i po 195 letech…

 

Vyšel jsem dřív než hvězda ranní

svobodu v poušti rozsévat,

z čistého srdce, z duše rád

úhorům v zotročené pláni

životodárné sémě dát –

nadarmo jsem však mrhal prací,

námahou, časem inspirací…

 

 

Paste se tedy klidně dál!

Hlas cti vás nevyburcoval

Nestojíť stáda o svobodu!

Stříhej a řež je, bij a nič;

dědictvím jejich z rodu k rodu

je chomout s rolničkou a bič. …     

 

1823

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.80 (5 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)