Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

ne čvn 16 @13:00 -
Přerov: 79. výročí masakru na Švédských šancích
so čvn 22 @08:00 -
5. HUDLICEFEST 2024
po čvn 24 @09:00 -
KS Zlín: Vražda ve Slopném
st čvn 26 @13:00 -
ODROČENO: OS Břeclav: Vražda dvou Rakušanů

Nejnovější komentáře

 • 10.06.2024 16:07
  Půlroční angažmá se po návratu domů vydávalo za velký úspěch ...

  Read more...

   
 • 08.06.2024 14:56
  Tolik k „úžasné práci Covida“ Berseta, bezcharakterníh o ...

  Read more...

   
 • 08.06.2024 14:50
  Soviel zum "wunderbaren Covid-Job" des Charakterlumpen Berset ...

  Read more...

   
 • 07.06.2024 09:38
  Masakr práva ve Zlíně pokračuje a organizovaný zločin kvete.

  Read more...

   
 • 05.06.2024 19:53
  Fialova vláda prohrála soud s whistleblowerem , jemuž zrušila ...

  Read more...

   
 • 03.06.2024 10:25
  Mnoho chytrých lidí na této síti naprosto správně poukazují na ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Pandemie lziBohužel jsem se o konání akce dozvěděl pozdě a nestačil písemně pořadatele požádat o krátké vystoupení. Vše už bylo předem naplánováno a na improvizaci nebylo místo. Můj pokus na místě byl marný i když jsem žádal pouze o minutu času.   

Po 20 minutách jsem odešel. Neumíme demonstrovat, skutečně oslovit, motivovat, spojovat. Chybí nám skuteční táboroví řečníci. Místo presentace jednoty opět rozdělování společnosti, šíření nenávisti. Oslabujeme tak sami sebe. Komu asi vyhovuje rozdělování? Věřím, že pořadatelé konají v dobré víře, stejně tak jako demonstrující plní nadějí a očekávání. Nemohu se ubránit dojmu, že opět proběhlo něco co avizovanému cíli moc neposloužilo. Můžeme mluvit o nezkušenosti, prostě neumíme demonstrovat. Nelze ani ale vyloučit vliv pozadí, které koná proti zájmu veřejnosti, která je snadno manipulovatelná ať už pozitivně či negativně. Rok 1948 "klepe na dveře"! Víme co pohrobci toitality umí, zvláště když jsou ve hře emoce a pudy na úkor zdravého rozumu.

Co bych řekl kdybych mohl? Připomněl bych, že je stále členem „demokratického“ parlamentu komunistická strana a který si zvolil svým prvním místopředsedou jejího předsedu, usvědčeného agenta StB celými 75% hlasů poslanců, tak „nezávislých“, že svůj hlas odevzdali anonymně za mlčení médií! Připomněl bych i moji první petici proti Zemanovi z roku 2014, kdy bych ani dnes na textu nemusel mnoho změnit.

Proč Milion chvilek o celonárodní ostudě - KSČM v parlamentu - mlčí? Proč nedělá i demonstrace za její zrušení, původce všeho zla v zemi?! Postupně demonstrace, jednu po druhé po dosažení cíle: Za otevření škol, za změnu volebního zákona, za zrušení zločinného, exekučního systému a jeho správu státem, jako je tomu všude ve vyspělých zemích?! Témata, která by spojovala celou společnost a vybudila skutečnou, řešící sílu, ne témata, která rozdělují a mocné vůbec neohrožují? Ti se bojí jenom skutečné síly. Neschopnost, naivnost, či dokonce záměr? Rozdělování občanů neslouží zemi. Vždy ho umí zlo dokonale využít - ve svůj prospěch na úkor ostatních.

***

LN ON Vlastizrada 28.4.2021„Exekuce to je jedna z největších prasáren, co nám tady tradiční politické strany vytvořily.“

Andrej Babiš Události ČT 16.4.2021

„Česká republika je suverenní a sevevědomý stát. Důkazy o teroristickém činu na našem území, o kterém máme jasné důkazy, nemůžeme nechat bez reakce. Rozhodně nám ale nejde o eskalaci, doufali jsme, že Rusko vyslyší naši výzvu k uklidnění, ale to nereagovalo.“

Andrej Babiš, FB, 22.4.2021

***

Tým bojuje, protože je schopen jednoty. Kdo jí není schopen, není ani schopen bojovat, myslí pouze na sebe a je o to více zneužitelný. Pokud se tak chová většina, snadno se s ní manipuluje, kdy její obrovská síla zůstává nevyužita a rozdělená osobními zájmy občanů, politiků a jejich stran, lhostejno, zda se jedná o tisíc lidí, nebo deset milionů. Změnme volební zákon a přestaňme byt zneužíváni politickými stranami, které si dávají na kandidátky z nemalé části naprosto nedůvěryhodné osoby. Ne nadarmo je „elita“ země v oblíbenosti na konci žebříčku. Podle toho to také v zemi vypadá, zákonitě.

Dobrý spolek neumí jenom svolat lidi, ale i je motivovat k aktivnímu občanskému životu, činům, stanovit přesvědčující postup k dosažení společného cíle. To bohužel nenastalo. Stále zemi chybí táboroví řečníci, silné, nezpochybnitelné osobnosti. Pouhé čtení projevů, textů promítání nostalgických videí bez burcujících, motivujících slov, ještě žádný boj nevyhrálo. Je to urážkou inteligence svobodného občana. Většina přišla domů „zapla televizi“ a nějaké myšlenky o boji, riskování, osobní oběti je ani nenapadla. Motivaci prožité pospolitosti v době pandemie hrála také svoji roli. Ani tato možnost nebyla využita.

Nezapomínejme, že korupcí a různými zájmovými partami je z nemalé části prorostlá celá země, včetně policie, soudů, podnikatelů, státní správy, až po radnice, i médií. O to těžší je vytvořit jednotu a společnou sílu ze slušné části obyvatelstva. Sklon k pohodě, nebojování, získávání osobních výhod je všeobecně značně rozšířen napříč celou společností. Ideální stav pro růst obrovské korupce, ze které vidíme jen špičku. Sebemoudrejší slova politiků a známých osobností jsou jen stínem činů. Budeme ještě dlouho platit za ztrátu elit na všech stupních společnosti. Ta nemůže být jiná než je po tom všem, čím si prošla.

Jiří Mucha to dnes na ČRoPlus vystihl: „Umíme proplout jakoukoliv tlačenicí.“ Samozřejmě s co největší pohodou a co nejmenšími ztrátami, připraveni cokoliv využít ve svůj osobní prospěch, kdy o zájmu země jen pokrytecky a „vlastenecky“ mluvíme. Jídlo v popelnicích a odpadky v lesích jsou následkem a ukázkou našeho sebezničujícího mravního propadu, rozkladu a skutečným obrazem naší země po totalitní devastaci morálky a dobrých mravů.

Veřejnoprávní ČT se „polepšila“, sice nepřenášela žádné projevy, jen „obrázky“, ale jistý pokrok tu je. Když jsme pořádali s Jiřím Jehličkou demonstrace za odstoupení Paroubka na Václavském náměstí, ignorovala je. Na největší přišlo kolem 40 000 lidí! Moji petici podepsalo přes 100.000 lidí. Paroubek skončil.

Dokud nepochopíme, že budeme mít je to co si sami vychováme, vybudujeme a vybojujeme, budeme stále zneužíváni jako občané i země, aniž si to připustíme – a loutkami v rukou druhých a jejich mocenských her.

Věřím, že nastávající krize tolik potřebné, silné osobnosti do čela země vynese a nebudou dosazeny poslušné, jako tomu bylo tolikrát v minulosti dávné i nedávné.

„ZAPŘAHAT“ dokud je čas!

     

Jan Šinágl, 30.4.2021

***

Qusling Zeman, zemězrádce, relativizuje Vrbětice jako společný záměr jeho, Ruska a komunistů

Na Pražském hradě má pobočku bohnická léčebna

Kolik máme „nočních vlků“ ve státní správě?

České gestapo - Mobiliární exekuce EU-PZ 27.11.2018

Je poctivá novinařina smrtelný zločin? Jsem nejvíce trestaný novinář v EU!

Věděl to už Palacký, nepoučili jsme se…

Vše už vymyslel Tomáš Baťa!

***

Báseň A.S.Puškina: „Vyšel rozsévač, aby zasil símě své…“, je stále aktuální – i po 195 letech…

Vyšel jsem dřív než hvězda ranní

svobodu v poušti rozsévat,

z čistého srdce, z duše rád

úhorům v zotročené pláni

životodárné sémě dát –

nadarmo jsem však mrhal prací,

námahou, časem inspirací…

 

Paste se tedy klidně dál!

Hlas cti vás nevyburcoval

Nestojíť stáda o svobodu!

Stříhej a řež je, bij a nič;

dědictvím jejich z rodu k rodu

je chomout s rolničkou a bič. …     

***

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.50 (8 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)