Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 01.07.2024 10:19
  Chirurgický nůž na Sudety Na našem severu, v Sudetech, ale ...

  Read more...

   
 • 29.06.2024 13:14
  ČLK Seminář info: Moje vystoupení se obešlo s prezentací sotva ...

  Read more...

   
 • 26.06.2024 08:18
  Tragikomedie justice, kdy oceněné reportérky u soudu letos ...

  Read more...

   
 • 23.06.2024 15:13
  Dotaz na soudkyni Bochňákovou: Jelikož vim, že čte tyto články ...

  Read more...

   
 • 21.06.2024 17:45
  Česká společnost Dvakrát zažila totalitu. Šest let nacistickou ...

  Read more...

   
 • 21.06.2024 11:13
  Od dob působení Otakara Motejla se mnoho na tomto úřadu změnilo ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Hrad plny blaznuDnes by Vladímír Škutina mohl napsat druhý díl knihy Prezidentův vězeň na hradě plném bláznů.Mynar a Zeman

Tuto zemi stále více ovládá nemocný člověk, fyzicky i duševně. Hrozí, že nakazí celou zemi. Pokud nebudeme konat, tak už jsme nevyléčitelně nemocní a svůj osud si zasloužíme. Otázkou je, co řekneme dětem až dospějí a budou se ptát na naše dnešní chování, resp. nechování a pouze nečinné přihlížení?

Chovají se jako čeští Pepíci, nejnověji kancléř Mynář, který jménem státu a fanoušků Slavie podal stížnost k UEFA, kvůli nebezpečnému ohrožení země, kde mj. píše:  „Nepoklekneme před vámi a žádné výhrůžky na českého fotbalového fanouška neplatí.“ Britský tisk píše, že se jedná o histerii a šílenství. Nelze než souhlasit. Jenom šílenec by mohl takovémuto kancléři udělit nejvyšší stupeň bezpečnostní prověrky. Je sám jedním z nejvyšších bezpečnostních rizik naší země, resp. poslušným sluhou jejího nejvyššího bezpečnostního rizika. Z Hradu se stala hospoda. Nic proti hospodám, ale pro tu hradní budeme muset vymyslet novou cenovou skupinu, pokud vůbec lze - je zcela bezcenná.

Samozřejmě, že slušný člověk rasismus musí odsoudit i nepoměrný trest Kúdelovi v porovnání s jinými tresty, jak správně řekl trenér Trpišovský. Zvláštní, že na časté projevy primitivního rasismu na českých stadionech kancléř nereagoval, což lze považovat za druh „výběrového“ rasismu. Možná i to hrálo nepřímou roli ve výši trestu UEFA. Vynikali v tom právě fanoušci Slavie a Sparty. I to bylo důvodem, proč jsem přestal být fanouškem Sparty jejíž slavný hráč Olda Nejedlý je žebráckým rodákem.

Škoda, že Alexej Navalnyj nemá české předky, určitě by kancléř poradil Zemanovi, aby se ho stejně neochvějně zastal jako on Kúdely…  

K výkonu Slavie: začala ustrašeně, nesebevědomě a zbaběle. Dlouhé minuty hrála na vlastní branku, na svého brankáře, jakoby mu podvědomě předávala odpovědnost a tvorbu hry, místo aby vytvořila tlak na soupeře. Doslova se mu nabídla, probudila ho a dostala co si zasloužila. Pokud to měla být taktika, tak byla sebevražedná. Spíše to byl projev české povahy – máme to jisté, tak nebudeme moc  riskovat. Věřme, že se poučí a bude vždy bojovat sebevědomě a naplno. Potom se může stát skutečným šampionem, který bojuje vždy naplno právě proto, že je šampion.

Na sídle českých králů sledujeme takřka denně kolektivní dehumanizaci dehumanisty. Co na to psychologové a psychiatři? Co to vypovídá i o stavu společnosti? Hrad vysílá skrytě signál rasistické společnosti, kdy „hyeny oslovují hyeny“.

 

Jan Šinágl, 16.4.2021

***

Petice za odstoupení Miloše Zemana z funkce prezidenta České republiky!

Na Zemana a Haška míří trestní oznámení za vlastizradu

K Rusům nepatříme, jsme Evropané

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (5 Votes)
Share

Komentáře   

-8 #2 Jan Šinagl 2021-04-16 14:40
Dobrý den paní Laurenčíková,

děkuji za Váš názor, který samozřejmě k článku přidám (můžete se opět přihlásit, omylem jsem Vaše přihlašovací údaje odstranil, považujíce je za spam spolu s ostatními na jedno jméno).

Zřejmě jste nepochopila smysl článku. Nehodnotím nesmyslně tvrdý trest Kúdelovi, ale chování Mynáře, který pokračuje v upřednostňování svých zájmů a zálib, absolutně neschopen pochopit své společenské postavení a odpovědnost.

S pozdravem

Jan Šinágl
+2 #1 Jan Šinagl 2021-04-16 14:38
Vazeny pane Sinagle,

otazkou je, jestli ta Bohnicka lecebna nema spis pobocku v Zebraku? Bohuzel se mi nepodarilo prihlasit do diskuze na vasich ,skvelych´ strankach, tak vam pisu alespon ze sve e-mailove adresy. Vase clanky stejne - az na vyjimky - nikdo necte, takze nikdo o nic neprijde.

K vasemu vyse zminenemu clanku bych rada rekla nasledujici:

Milos Zeman je sice fyzicky nemocny, ale dusevne je vam nadrazen nejmin o vysku petipatroveho domu. Do jake miry jste si tento osud zaslouzil, tezko rict.
Vite co je "hysterie a silenstvi"? Podle me je hystericke, kdyz ti, kteri nic nezavinili, padaji na kolena pred temi, kteri nic nevytrpeli. Zadny z ceskych fotbalistu nebyl nikdy otrokarem ani kolonizatorem a jako takovy se nema vubec za co omlouvat. A uz vubec ne tem, kteri nikdy nebyly zotrocni ani utlaceni v nejake kolonii. To za prve.

Za druhe povazuji za silenstvi, kdyz se do vsech oblasti lidskeho ziti, dokonce i do sportu vnucuje politika. To uz tady jednou bylo, ale ne az tak dukladne, jako dnes. Fotbalista dnes musi nejdrive ukazat to spravne politicke smysleni, az pak muze cutat do meruny. To je neco noveho, protoze driv dali dokonce i komunisti fotbalistum pokoj. Fotbaliste mohli jednoduse hrat fotbal. Vy se vezete na te spravne, politicky korektni vlne a povazujete to dokonce za bezpecnosti riziko, nechtit klecet pred nekym, jenom proto, ze je cerny? Znamena to, ze nam ted za to neco hrozi? Co nam udelaji ti cernosi??
Vy osobne se bat nemusite. Vy jako takovy prece muzete padat na kolena pred kazdym, ktery vam prijde do cesty a omlouvat se, co hrdlo raci, jestlize mate tu potrebu. V tom vam nikdo nebude branit a vy do toho zas nikoho nenutte. To at si kazdy rozhodne sam.

Normalnim lidem, kteri si jeste uchovali zdravy rozum, jako napr. kancler Mynar, spilate silencu... Ale na podobne veci jsme od vas zvykli. Jakou cenu si myslite ze ma to vase padani na kolena pred tou dnesni, zcela na hlavu postavenou dobou?

S pozdravem

"Daria"

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)