Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 29.05.2024 00:07
  "Česká republika nemá letectvo, má aeroklub, ve kterém má pár ...

  Read more...

   
 • 26.05.2024 19:46
  MZV ČR takřka obratem vždy informuje na svém webu a v médiích ...

  Read more...

   
 • 22.05.2024 18:58
  Protokol o hlavním líčení z 1.10.2020 u OS Ostrava... Vyhlášeno ...

  Read more...

   
 • 22.05.2024 12:37
  Ruce pryč od Xavera Veselého! Je kvalitním a legitimním ...

  Read more...

   
 • 22.05.2024 11:28
  Protokol o hlavním líčení z 1.10.2020 u OS Ostrava... Vyhlášeno ...

  Read more...

   
 • 17.05.2024 16:43
  Vážení přátelé zahrádkáři, vážení sympatizanti Zelené brány do ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

„Zajímám se o politiku, ne politikaření“. O neměnných hodnotách, dnes o to více aktuálnějších.

Od 20:10 min.: “Dokud je člověk schopen vnímat skutečnosti a dělat z nich logické závěry, žije. čtyřikrát jsem byl skutečně nejméně metr od smrti. Já už se v mým věku na něco zvláštního netěším. Proč? Poněvadž ve mně zůstala schopnost mít z něčeho radost pořád. Mám opravdu bez nadsázky radost z krásnýho listu ze stromu, nebo z travičky, kterou vidím. Radost z očekávání nečeho co by mne mělo čekat, nemám. Jsem ovšem připraven na dobré i špatné. Protože ono je nutno, kdyby nebylo špatného, nepoznáme co je dobré.

JUDr. Jaroslav Anděl: „Moje století“ - trvalé poselství nám i světu!

… Mám na to zvláštní vzpomínku. Při zkoušce z filozofie došla řeč samozřejmě i na vztah hmoty a duše a já vyrukoval se svou vlastní teorií nesmrtelnosti duše, respektive o nesmrtelné energii. „Na celém světě a v celém vesmíru nenajdete nic, co by bylo hierarchicky podřízené a přitom ovládalo něco, co je mu hierarchicky nadřazené. A jestliže tedy lidský duch ovládá nesmrtelnou hmotu a nesmrtelnou energii, musí být přinejmenším na stejné úrovni jako ony,“ řekl jsem profesorovi a jako jednoduchý příklad ovládání hmoty duchem jsem roztrhl papír a vypnul světlo. „Jestliže člověk vlastním mozkem a rozumem ovládá nesmrtelnou hmotu a nesmrtelnou energii, tak je jeho duše také nesmrtelná. Není v tom vlastně ani žádná filozofie, ale matematika a fyzika.“ Profesor se na mě chvíli díval, pak se usmál a povídá: „Nechtěl byste o tom udělat přednášku našemu profesorskému sboru?“ „Beze všeho,“ opáčil jsem. A když jsem měl už hotovou maturitu, skutečně došlo i na onu přednášku o nesmrtelnosti duše. Mimochodem - ani dalších šedesát let, které jsem prožil, jsem svůj názor nezměnil. ...

***

Bylo mi ctí moci s dr. Jaroslavem Andělem roky moci ve Švýcarsku a později i v České republice spolupracovat. Velikán práce, velikán ducha, které doba opět žádá, má-li dnešní obrovské výzvy zvládnout. Absence morálky, dobrých mravů, způsobů a jejich příkladů, vždy vedly k úpadku, bídě, nesvobodě a novým formám totality.  

 

Jan Šinágl, 22.8.2021

***

53. výročí barbarské okupace v roce 1968 – in memoriam plk v.v. Josefu Musilovi

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (2 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)