Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 05.06.2023 13:16
  Lieber Herr Sinagl! Danke für Ihre Zusendung.Ich komme aus ...

  Read more...

   
 • 05.06.2023 07:43
  Litoměřice: Město řeší, co se sochou sovětského vojáka - „Lžu ...

  Read more...

   
 • 05.06.2023 07:38
  Voláte tu po míru beze zbraní, zatímco štváč Putin se zbraněmi ...

  Read more...

   
 • 29.05.2023 16:39
  Rozhodnuto. Český lékař půjde za údajné plácnutí po zadku ...

  Read more...

   
 • 29.05.2023 16:33
  Michael Žantovský už nepovede Knihovnu Václava Havla. Ředitelem ...

  Read more...

   
 • 25.05.2023 12:30
  Tak ještě jedna perlička od soudu. Napsala jsem klientovi ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.
Číst dál...

Robin Hood, Juraj Jánošík, Jiří Paroubek. Každý kulturní Čech ihned pozná, co tito tři hrdinové mají společného, ačkoliv žili na staletí od sebe v rozličných společenských systémech. Bylo to odvěké, utopistické, a proto nesmyslné řešení rozdělení hmotného bohatství.

Číst dál...

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Login Form

LN Sila symbolu 27.8.2021SDL CZ vyhnani 1945 statistikaRedaktor LN Marek Hudema to popsal ve svém článku SÍLA SYMBOLU v principu správně, ale opomněl, že prezident ČR Zeman se chová stejně jako prezident Ruska Putin.

President SRN Frank Walter Steinmeier uctil v pravoslavném kostele v Resslově ulici v Praze památku československých výsadkářů, kteří padli v boji s nacisty po atentátu na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha, navštívil i výstavu v Ústí nad Labem, organizovanou Collegium Bohemicum s názvem Naši Němci, která je věnována i osudu sudetských Němců. Viděli jste někdy prezidenta České republiky uctít památku českých Němců? Snad ještě prezident Václav Havel?

Bývalý president SRN Joachim Gauck také navštěvoval místa nacistických zločinů nejenom u nás (Lidice, Terezín), ale i ve Francii společně s presidentem Francie (Oradour). Právě končící velvyslanec SRN v ČR Christoph Israng uctil památku slovenských Němců na Švédských šancích v roce 2020. Viděli jste někdy prezidenta ČR na místech zločinů páchaných na českých či slovenských Němcích po skončení II.světové války v Evropě na území ČR, např. na Švédských šancích u Přerova, v Postoloprtech či mnoha dalších místech, kde byly spáchány barbarské, masové masakry na nevinných lidech německého původu, včetně žen, starců, nemocných, dětí, batolat a konenců? Něco takového je u prezidentů Klause a Zemana nepředstavitelné, ukazujíce jejich malost a provinciálnost.

Nepřekvapuje proto Zemanova plebejská narážka na adresu presidenta SRN na Německo a jeho energetickou přeměnu, kdy prohlásil: „Česko bude sledovat, jaké následky odchod od jaderné a uhelné energetiky to bude mít“, kdy nanabídl, že „případný nedostatek elektřiny v Německu za rozumnou cenu bude kompenzován českými dodávkami“. I přesto Zemana president SRN oslovil „Miloši“ během tiskové konference, v zájmu udržení dobrých vztahů. V jiných dobách se takovéto nepřípustné chování, trestalo okamžitým „výchovným“  pohlavkem…

Zeman opět ukázal jádro své nenávistné povahy. Připomínám, že byl poprvé zvolen jen díky inzerátu uveřejněnému na celé strance v deníku BLESK, v den voleb, tedy v rozporu se zákonem, kdy text „Naše první dáma bude Němka“ postačil, aby jasný favorit presidentských voleb, Karel Schwarzenberg, prohrál. Tak hluboko je v naší zemi stále zakořeněna nenávist vůči všemu německému. Můžeme za to „poděkovat“ zločinné etnické politice Edvarda Beneše a následné komunistické propagandě.

My máme dva nositele Nobelovy ceny, z řad českých Němců jich pocházelo deset. Jak vypadají dnes kdysi hospodářsky a kulturně kvetoucí Sudety, vybudované poctivou, tvrdou prací, trvající po staletí…

Na vybudování Muzea na památku vyhnání sudetských Němců, kteří tvořilo 1/3 obyvatelstva Československa a kteří u nás žili po dlouhá staletí, jsme se ani po 30 letech nezmohli, stejně jako na vybudování muzea o zločinech komunismu, které s tématem souvisí…

Země, která není schopna uznat své zločiny proti lidskosti, svoji vlastní vinu, ukazuje svoji malost, nevyspělost. Nebude-li toho schopna a pokrytecky si hrát na to co není, platí a zaplatí za to více než tuší.

 

Jan Šinágl, 28.8.2021

***

Bohemia, Knížectví české, Království české, Rakousko-Uhersko, Československo, Protektorát Cechy a Morava, Československo, ČSSR, ČSFR, Česká republika, Česko, Bohemia

Fotografie z protektorátu v Plzni, Češi se radují, jezdí do lázní, chtějí klid na práci…

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.50 (10 Votes)
Share

Komentáře   

-1 #1 Jan Šinagl 2021-09-02 10:54
Německý prezident Frank-Walter Steinmeier se minulý týden poklonil památce padlých československýc h parašutistů, kteří padli v boji s německými nacisty. Byl to symbolický čin obrovského dosahu. Až jednou český prezident skloní hlavu před pomníčkem skoro tří stovek německých civilistů, zavražděných jednotkou československé armády v červnu 1945 na Švédských šancích u Přerova, snad tomu začneme rozumět. Do té doby bude platit, že bezpaměť je prokletí zbabělců, kteří se bojí pravdy.

Jan Urban
P.S.
Kdy začnou psát média o masakru na slovenských skautech v Petržalce, maďarského původu, spáchaném stejnými vojáky čs. armády po válce, jako na Švédských šancích? J.Š.

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)