Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 16.07.2024 05:37
  Co jsou konspirace? Referáty soudců, usnesení, které vyloží věc ...

  Read more...

   
 • 14.07.2024 17:09
  Karma vzkazuje poškozeným: Není třeba se mstít. Jen se posaďte ...

  Read more...

   
 • 14.07.2024 09:31
  Honzo, k Tvému článku "Všesokolské slety......" nesouhlasím s ...

  Read more...

   
 • 14.07.2024 09:26
  Bravo Barboře - presentovala naši zemi lépe, než všichni ...

  Read more...

   
 • 01.07.2024 10:19
  Chirurgický nůž na Sudety Na našem severu, v Sudetech, ale ...

  Read more...

   
 • 29.06.2024 13:14
  ČLK Seminář info: Moje vystoupení se obešlo s prezentací sotva ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

LN Sila symbolu 27.8.2021SDL CZ vyhnani 1945 statistikaRedaktor LN Marek Hudema to popsal ve svém článku SÍLA SYMBOLU v principu správně, ale opomněl, že prezident ČR Zeman se chová stejně jako prezident Ruska Putin.

President SRN Frank Walter Steinmeier uctil v pravoslavném kostele v Resslově ulici v Praze památku československých výsadkářů, kteří padli v boji s nacisty po atentátu na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha, navštívil i výstavu v Ústí nad Labem, organizovanou Collegium Bohemicum s názvem Naši Němci, která je věnována i osudu sudetských Němců. Viděli jste někdy prezidenta České republiky uctít památku českých Němců? Snad ještě prezident Václav Havel?

Bývalý president SRN Joachim Gauck také navštěvoval místa nacistických zločinů nejenom u nás (Lidice, Terezín), ale i ve Francii společně s presidentem Francie (Oradour). Právě končící velvyslanec SRN v ČR Christoph Israng uctil památku slovenských Němců na Švédských šancích v roce 2020. Viděli jste někdy prezidenta ČR na místech zločinů páchaných na českých či slovenských Němcích po skončení II.světové války v Evropě na území ČR, např. na Švédských šancích u Přerova, v Postoloprtech či mnoha dalších místech, kde byly spáchány barbarské, masové masakry na nevinných lidech německého původu, včetně žen, starců, nemocných, dětí, batolat a konenců? Něco takového je u prezidentů Klause a Zemana nepředstavitelné, ukazujíce jejich malost a provinciálnost.

Nepřekvapuje proto Zemanova plebejská narážka na adresu presidenta SRN na Německo a jeho energetickou přeměnu, kdy prohlásil: „Česko bude sledovat, jaké následky odchod od jaderné a uhelné energetiky to bude mít“, kdy nanabídl, že „případný nedostatek elektřiny v Německu za rozumnou cenu bude kompenzován českými dodávkami“. I přesto Zemana president SRN oslovil „Miloši“ během tiskové konference, v zájmu udržení dobrých vztahů. V jiných dobách se takovéto nepřípustné chování, trestalo okamžitým „výchovným“  pohlavkem…

Zeman opět ukázal jádro své nenávistné povahy. Připomínám, že byl poprvé zvolen jen díky inzerátu uveřejněnému na celé strance v deníku BLESK, v den voleb, tedy v rozporu se zákonem, kdy text „Naše první dáma bude Němka“ postačil, aby jasný favorit presidentských voleb, Karel Schwarzenberg, prohrál. Tak hluboko je v naší zemi stále zakořeněna nenávist vůči všemu německému. Můžeme za to „poděkovat“ zločinné etnické politice Edvarda Beneše a následné komunistické propagandě.

My máme dva nositele Nobelovy ceny, z řad českých Němců jich pocházelo deset. Jak vypadají dnes kdysi hospodářsky a kulturně kvetoucí Sudety, vybudované poctivou, tvrdou prací, trvající po staletí…

Na vybudování Muzea na památku vyhnání sudetských Němců, kteří tvořilo 1/3 obyvatelstva Československa a kteří u nás žili po dlouhá staletí, jsme se ani po 30 letech nezmohli, stejně jako na vybudování muzea o zločinech komunismu, které s tématem souvisí…

Země, která není schopna uznat své zločiny proti lidskosti, svoji vlastní vinu, ukazuje svoji malost, nevyspělost. Nebude-li toho schopna a pokrytecky si hrát na to co není, platí a zaplatí za to více než tuší.

 

Jan Šinágl, 28.8.2021

***

Bohemia, Knížectví české, Království české, Rakousko-Uhersko, Československo, Protektorát Cechy a Morava, Československo, ČSSR, ČSFR, Česká republika, Česko, Bohemia

Fotografie z protektorátu v Plzni, Češi se radují, jezdí do lázní, chtějí klid na práci…

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.50 (10 Votes)
Share

Komentáře   

-1 #1 Jan Šinagl 2021-09-02 10:54
Německý prezident Frank-Walter Steinmeier se minulý týden poklonil památce padlých československýc h parašutistů, kteří padli v boji s německými nacisty. Byl to symbolický čin obrovského dosahu. Až jednou český prezident skloní hlavu před pomníčkem skoro tří stovek německých civilistů, zavražděných jednotkou československé armády v červnu 1945 na Švédských šancích u Přerova, snad tomu začneme rozumět. Do té doby bude platit, že bezpaměť je prokletí zbabělců, kteří se bojí pravdy.

Jan Urban
P.S.
Kdy začnou psát média o masakru na slovenských skautech v Petržalce, maďarského původu, spáchaném stejnými vojáky čs. armády po válce, jako na Švédských šancích? J.Š.

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)