Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

ne čvn 16 @13:00 -
Přerov: 79. výročí masakru na Švédských šancích
pá čvn 21 @20:00 -
Žebrák: 70 let hvězdárny
so čvn 22 @08:00 -
5. HUDLICEFEST 2024
po čvn 24 @09:00 -
KS Zlín: Vražda ve Slopném
st čvn 26 @13:00 -
ODROČENO: OS Břeclav: Vražda dvou Rakušanů
út čvc 16 @13:00 -
OS Břeclav: Vražda dvou Rakušanů

Nejnovější komentáře

 • 14.06.2024 08:49
  Naši vládní politici jdou ve stejných stopách jako pokrokářští ...

  Read more...

   
 • 13.06.2024 12:29
  „Žádné morální zábrany“. Spekulanti útočí na majitele podílů ...

  Read more...

   
 • 10.06.2024 16:07
  Půlroční angažmá se po návratu domů vydávalo za velký úspěch ...

  Read more...

   
 • 08.06.2024 14:56
  Tolik k „úžasné práci Covida“ Berseta, bezcharakterníh o ...

  Read more...

   
 • 08.06.2024 14:50
  Soviel zum "wunderbaren Covid-Job" des Charakterlumpen Berset ...

  Read more...

   
 • 07.06.2024 09:38
  Masakr práva ve Zlíně pokračuje a organizovaný zločin kvete.

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Na pokyn předsedkyně Evropské komise se jedna z komisařek věnuje tomu, jak korektně mluvit nejen o homosexuálech, ale o Vánocích a křestních jménech. Je to skutečná „cancel culture“ dirigovaná z USA.

Když Evropská komise představila na 32 stránkách příručky své rady, jak mají její úředníci hovořit „korektním“ jazykem, strhl se poprask. Podle unijních „pokynů pro inkluzivní komunikaci“ je třeba zcela nevhodné hovořit o vánočním čase nebo oslovovat ženy slečna či paní. Eurokomisařka pro rovné příležitosti Helena Dalliová, která měla pokrokovou terminologii v kompetenci, musela nakonec ustoupit s tím, že pokyny jsou ještě „nevyzrálé“..... Podle unijních „pokynů pro inkluzivní komunikaci“ je třeba zcela nevhodné hovořit o „vánočním čase“, protože ne každý v Evropě je křesťan, a tudíž se tím někdo může cítit zraněn. Tento interní dokument podle italského listu Il Giornale radí mluvit jednoduše o „volnu“ či „dovolené“..... Iniciativní maltské eurokomisařce tak nezbylo než couvnout. „Byly vzneseny obavy ohledně některých příkladů uvedených v pokynech pro inkluzivní komunikaci,“ připustila. „Zkoumáme tyto obavy s cílem řešit je v aktualizované verzi pokynů,“ přislíbila Dalliová.

Vůbec to není tak směšné, jak by se mohlo někomu na první pohled zdát. Máme totiž za sebou vlastní historickou zkušenost s kulturou rušení, kterou u nás zařídili komunisté po uchopení moci. Policie přestala být policií a stala se z ní „veřejná bezpečnost“, ze všech lidí se stali „soudruzi a soudružky“, takže jsme ve škole říkali „soudruh učitel či soudružka učitelka“. Na zrušení Vánoc si soudruzi netroufli, ale místo křesťanských svátků to byly svátky „klidu a míru“. Do kultury rušení se však promítlo přepisování dějin, zamlčování či úplná negace historických skutečností.

Vše výše uvedené se dnes na Západě, zejména v USA, kde se k moci dostala Demokratická strana a její krajně levicové křídlo se činí, seč může, prosazuje a EU nechce "zaostávat". . To, že současná Evropská komise „překonává“ ve všech aspektech komisi minulou (a ta se taky činila) je zřejmé. Předsedkyně Ursula von der Leyenová jen dokazuje svou „schopnost“ zvrtat všechno, do čeho se pustí. I německý tisk si všiml, že během svého šéfování Ministerstvu obrany Spolkové republiky Německo v letech 2013-19 klesla významně bojeschopnost německé armády i tím, že klesl podíl bojeschopné techniky – i ta se totiž musí opravovat. Zato byly představeny uniformy pro ženy včetně těhotných.

Ještě k mé zkušenosti ze „socíku“. Když chtěl nějaký mluvčí a zástupce KSČ navázat „přátelštější“ atmosféru, použil místo oslovení „soudruzi a soudružky“ slovo „přátelé“. Tím se snažil „odblokovat“ strnulou oficiální atmosféru, ale stejně to nebylo nic platné. Po sovětské invazi zavládl ve společnosti strach z represí a o „přátelství“ se nenechalo mluvit ani omylem.

Pokusy vytvářet nový „slovník“ s cílem, jak se vyjádřila Ursula von der Leyenová vytvořit „Unii rovnosti“, jsou vždy znamením hlubokého úpadku společnosti. Je jedno, zda se tak děje pod záminkou budování komunismu nebo „rovnosti“. Je to klasické vítězství ideologie nad tím, čemu se obvykle říká „zdravý rozum“ nebo tradice. Nefungovalo to kdysi v éře budování socialismu a nebude to fungovat ani v této době, která se zaštiťuje „korektností“. Vede to jenom k autocenzuře, k prohlubování nesvobody a může to skončit i tak, jak komunismus v roce 1989.

Zdroj: https://janbarton.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=779796

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (8 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)