Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 23.02.2024 10:34
  „Realisticky si musíme připustit, že Evropa pro Ukrajinu ...

  Read more...

   
 • 23.02.2024 10:33
  „Putin chce strach a tím mu dáváme co on chce.“ Premiérka ...

  Read more...

   
 • 20.02.2024 18:53
  Die FAU hat 200 Ausnahmen für russische Oligarchen gewährt ...

  Read more...

   
 • 20.02.2024 18:33
  FAU udělil 200 výjimek ruským oligarchům a neobstavil jim ...

  Read more...

   
 • 19.02.2024 18:21
  Brusel - Evropská komise dnes schválila České republice dotace ...

  Read more...

   
 • 19.02.2024 17:11
  "Silní muži dělají dobré časy. Dobré časy dělají slabé muže.

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Pana poslance Foldynu nemusím, ale s tímto jeho názorem nelze nesouhlasit. Řekl všeobecně známou skutečnost, tedy pravdu. Nemá to nic společného s diskriminací či rasismem. Pokud bychom o tom měli hovořit, tak mnohem spíše jako o skryté diskriminaci a rasismu „bílých“.

Kolik z těchto dětí skončí na sociálních dávkách? Kolik z nich se stane produktivními členy společnosti a přispějí k tvorbě potřebných materiálních a duchovních hodnot? Smysl Romů pro hudbu a rodinnou soudržnost je obdivuhodný, ale společnost má právo a povinnost od nich požadovat více. Jde o skrytou formu příživnictví, které bylo už za komunistů trestným činem.

 Máme novou vládu – bude vládnout, nebo bude ovládána?

Nepochybně se to týká i „bílých“, ale ne v takové míře, navíc sociální podporu získávají mnohem obtížněji, než Romové. Na druhé straně nemálo Čechů je uznáno za „neschopné“, přitom by mohli pracovat, nebo odmítají přijmout jinou práci a chodí si raději pro podporu v nezaměstnanosti. Potřeba zahraničních pracovních sil by se jistě nemálo snížila.

Romové dostávají potřebná razítka na sociálních úřadech takřka automaticky od ustrašených úřednic, z oprávněných obav z podpory rasismu. „Bílí“ musí prosit, kdy často nedostanou sociální podporu ti, kteří na ni mají nárok, na rozdíl od těch, kteří to „umí“, včetně známých na úředních místech, včetně posudkových komisí.

Jedná se o systémový problém, na který doplácí všichni poctivě pracující a ve svém důsledku celá země. Bude nová vláda schopna zásadního řešení a „píchne do vosího hnízda“?

 

Jan Šinágl, 21.12.2021

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.54 (13 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)