Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

pá čvc 29 @18:00 - 10:00PM
Praha Velvyslanectví Švýcarska: Oslava státního svátku

Nejnovější komentáře

 • 06.07.2022 19:01
  Pane Šinágle, mně připravil soud o majetek za asi 60.000.000,-Kč ...

  Read more...

   
 • 06.07.2022 13:24
  Česká televize, je jediná televizní stanice u nás, která ...

  Read more...

   
 • 06.07.2022 11:04
  Předseda vlády Petr Fiala po půl roce oslovil projevem ...

  Read more...

   
 • 06.07.2022 10:58
  Byť je Hybášková prozatím řízením odboru pověřena jen dočasně ...

  Read more...

   
 • 06.07.2022 10:53
  Opoziční smlouva 2.0 Ministr Blažek staví s pomocí Hradu v ...

  Read more...

   
 • 04.07.2022 18:04
  Z Ukrajiny odvlekli rusáci 300 000 dětí. Tolik dětí se u nás ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Stropnicky HornakovaLorenc Viktor

Aktualizováno 19.6.2022: Opět mi byl zablokován email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. - poslední email dorazil 17.6.2022 v 18:42 hod. Na vyřešení problému se pracuje. J.Š.

***

Po jmenování bezcharakterního bývalého státního tajemníka Miroslava Staška novým velvyslancem ČR v USA, je další ostudou morální selhání velvyslance ČR v Izraeli Martina Stropnického.

I diplomaté jsou jen lidé, ale po takovém fatálním morálním selhání mají sami okamžitě odstupovat, nebo být ministrem zahraničí okamžitě odvoláni (dokonce řídí automobil i opilí – Jana Hybášková se stala zmocněnkyní ministra zahraničí pro podporu Čechů do institucí EU!).

 Nemají v sobě mravní řád, sebereflexi, svoji osobu upřednostňují nad zájmy země. Kolik takových diplomatů a politiků „reprezentuje“ naši zemi, kterou informovaní považují už jen za provinční český Kocourkov. Jsme celému světu pro smích. Je to i ostudou občanů, kteří v soukromí kritizují, nadávají - a nekonají.  Hrátky kolem jmenování nového velvyslance ČR na Ukrajině jsou jen další ukázkou kvalit MZV ČR, které připomíná spíše rodinný podnik na útraty státu, u kterého pro nemálo zaměstnanců služba zemi není na prvním místě.

Věřme, že president USA agrément nepodepíše. Miroslav Stašek se aktivně podílel na likvidaci diplomatky, konzulky velvyslanectví ČR v Maroku dr. Jany Chaloupkové, ve věci obchodování s vízy a  ohrožení bezpečnosti schengenského prostoru. Ačkoliv to patřilo k jeho pravomocem a o kauze byl mnou opakovaně informován, nezasadil se o nezávislé vyšetřování a nebyl aktivní, jak by odpovídalo jeho pravomocem a odpovědnosti. Velvyslanec ČR v Maroku Viktor Lorenc, byl už odvolán, ale na MZV ČR stále pracuje, jak jinak.

Diplomacii v podstatě ovládla ČSSD – neuvěřitelné jakým způsoben se stará o své straníky – zločinné praktiky, které se skutečnou diplomacií nemají vůbec nic společného!

Bývalou ministryni Janu Maláčovou jsem také oslovil osobně ve věci dr. Chaloupkové – slíbila se o věc zajímat (nepodnikla nic, zato její partner Aleš Chmelař, byl jmenován velvyslancem). Nedávno zemřelá významná česká diplomatka Helena Bambasová. Nemohla z titulu své funkce a odpovědnosti o skandálu v Maroku nevědět. Žádné její aktivity na podporu dr. Chaloupkové jsem nezaznamenal, jen její chválu v médiích? Skandál velvyslankyně ČR ve Švédsku Anity Grmelové jen dokresluje morální propad diplomacie naší země. Velvyslanectví USA v Praze bylo mnou o kauze Maroko informováno, stejně jako další „nevýchodní“ ambasády v Praze.

Obávám se, že nadcházející předsednictví ČR v EU jen odhalí tristní stav české diplomacie. To, že za symbol předsednictvíbyl určen bezcharakterní Emil Zátopek, místo Věry Čáslavské jen dokresluje mravní propad a rozklad naší země, který se nemůže neprojevit i v její diplomacii.

Z totalitních a posttotalitních dějin naší diplomacie

 

Jan Šinágl, 8.6.2022

Mezinárodně uznávaný nezávislý novinář, publicista, politolog, t.č.  postihován v zemi EU (za svobodu slova a právo veřejnosti na informace) na majetku i zdraví. Angažovaný občan, dvacet let hájící pravdu, spravedlnost a zachování demokratických hodnot. Občan České republiky a Švýcarské konfederace, respektovaný demokratickými občany Evropy. 30 let života v totalitě, 20  let v demokracii, 20 let v postotalitě.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.00 (4 Votes)
Share

Komentáře   

-1 #1 Jan Šinagl 2022-07-06 10:58
Byť je Hybášková prozatím řízením odboru pověřena jen dočasně po skonu své předchůdkyně Heleny Bambasové, výběrové řízení by podle zdrojů serveru Lidovky.cz mělo být pouhou formalitou. A to i přesto, že životopis Hybáškové špiní nedávná kaňka...

Zdroj: lidovky.cz/.../...

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)