Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 16.07.2024 05:37
  Co jsou konspirace? Referáty soudců, usnesení, které vyloží věc ...

  Read more...

   
 • 14.07.2024 17:09
  Karma vzkazuje poškozeným: Není třeba se mstít. Jen se posaďte ...

  Read more...

   
 • 14.07.2024 09:31
  Honzo, k Tvému článku "Všesokolské slety......" nesouhlasím s ...

  Read more...

   
 • 14.07.2024 09:26
  Bravo Barboře - presentovala naši zemi lépe, než všichni ...

  Read more...

   
 • 01.07.2024 10:19
  Chirurgický nůž na Sudety Na našem severu, v Sudetech, ale ...

  Read more...

   
 • 29.06.2024 13:14
  ČLK Seminář info: Moje vystoupení se obešlo s prezentací sotva ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Hybaskova Jana Hladik Petr

Aktualizováno: Už za 3 dny (při lhůtě 15 dnů),  mi MZV ČR odpovědělo (13.9.2021).

***

Stalo se v Praze dne 24.8.2021. Dosud pro veřejnost renomovaní diplomaté a bývalí velvyslanci, byli přistiženi při řízení auta v podnapilém stavu. Jedná se o Janu Hybáškovou a Petra Hladíka.

Otřesné video můžete shlédnout na Aktu.news, doplněné článkem na PL, kde se vyjádřil i ministr zahraničí Jakub Kulhánek. Kupodivu tato zpráva nebyla hodna zpravodajství stejného dne v Událostech ČT? Ve věci jsem požádal dnešního dne státního tajemníka na MZV Miroslava Staška o informace - v kopii na vědomí ministru zahraničí Jakubu Kulhánkovi, předsedovi Výbor pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost Senátu Pavlu Fischerovi a předsedovi Výboru pro záležitosti Evropské unie, Senátu Mikuláši Bekovi.

 

Jan Šinágl, 10.9.2021

***

P.S.

Policisté přistižení při jízdě v podnapilém stavu jsou okamžitě postihováni, diplomaté nikoliv. Zřejmě jsou i v tomto případě pod diplomatickou imunitou, aby mohli bez potíží dále „reprezentovat“ naši zemi! J.Š.

 ***

Ministr zahraničí Jakub Kulhánek odpověděl na můj Rozklad

Bývalá diplomatka dr. Jana Chaloupková, kandidátka za Přísahu, poskytla rozhovor Parlamentním listům

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.20 (10 Votes)
Share

Komentáře   

0 #4 Jan Šinagl 2021-11-03 15:26
„Přinejmenším je symbolicky z prestiže MZV nadále ukrajováno. Pro Česko je to špatná zpráva, neboť jestliže se před nějakými deseti lety zdálo, že reálná role zahraniční politiky se umenšuje, nyní za podmínek fragmentujícího se světa i Evropy, by nikdo neměl být na pochybách, že dobře fungující zahraniční služba je jedním z důležitých klíčů pro naši bezpečnou a prosperující budoucnost.“

Michal Kořán expert na mezinárodní vztahy MU v Brně ke kandidátu na min. zahraničí Jana Lipavského (Piráti), LN "Z prestiže zahraničních věcí se ukrajuje" (3.11.2021)
-1 #3 Jan Šinagl 2021-11-02 15:46
Policistu s 2,4 promile propustili. Napřed mu ale platili desítky tisíc měsíčně.

Zatímco řadoví policisté dostávají okamžitou výpověď, ti na lepších místech jsou jen postaveni mimo službu i s částí platu. Nebo mohou dokonce dál bez omezení pracovat.

seznamzpravy.cz/.../...
-1 #2 Jan Šinagl 2021-10-30 09:42
Diplomatka Hybášková vyvázla za nehodu v opilosti se zákazem řízení

Žalobce podmíněně odložil případ dopravní nehody v opilosti diplomatky Jany Hybáškové. Zkušební dobu stanovil na rok a půl, stejnou dobu nesmí žena řídit.

Hybášková se podle něj doznala, složila peníze na pomoc obětem trestné činnosti a zavázala se, že během zkušební doby nebude řídit motorová vozidla.

seznamzpravy.cz/.../...
P.S.
Proč se zatajuje před veřejností výška finanční částky? Za takový "přestupek" PČR postaví policisty okamžitě mimo službu a po vyšetření následuje výpověď. Jak se zachová MZV? Jak může taková osoba působit mezi diplomaty důvěryhodně? Skutečné osobnosti, po takovémto morálním a mravním selhání, odstupují okamžitě - samy od sebe. J.Š.
-3 #1 Jan Šinagl 2021-10-29 10:07
Bývalé europoslankyni Hybáškové hrozí za nehodu v opilosti tři roky.

Policie sdělila podezření ze spáchání trestného činu bývalé europoslankyni Janě Hybáškové, která v srpnu nabourala čtyři zaparkovaná auta. Hybášková podle policie řídila opilá.

Sdělení podezření znamená, že žena nebyla obviněna, ale případ bude projednáván ve zkráceném řízení, kdy nemusí být nařízeno hlavní líčení. Případ by tak mohl v nejbližší době dostat na stůl soud.

Jana Hybášková byla europoslankyní v letech 2004 až 2009. Kandidovala také do Poslanecké sněmovny, ale neuspěla. Působila jako velvyslankyně Evropské unie v Iráku a poté v Namibii. Nyní pracuje na ministerstvu zahraničních věcí.

novinky.cz/.../...

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)