Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 26.05.2024 19:46
  MZV ČR takřka obratem vždy informuje na svém webu a v médiích ...

  Read more...

   
 • 22.05.2024 18:58
  Protokol o hlavním líčení z 1.10.2020 u OS Ostrava... Vyhlášeno ...

  Read more...

   
 • 22.05.2024 12:37
  Ruce pryč od Xavera Veselého! Je kvalitním a legitimním ...

  Read more...

   
 • 22.05.2024 11:28
  Protokol o hlavním líčení z 1.10.2020 u OS Ostrava... Vyhlášeno ...

  Read more...

   
 • 17.05.2024 16:43
  Vážení přátelé zahrádkáři, vážení sympatizanti Zelené brány do ...

  Read more...

   
 • 15.05.2024 11:01
  Větší tragikomedii jsem fakticky nezažila co předvádí tento soud ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

LN Urednici bez charakteru 14.8.2021Kulhanek Jakub Caine 11.8.2021

Aktualizováno 12.9.2021: Odpověď MZV ve věci profesního životopisu Mgr. Evy Pavlovské (2.9.2021) a mé doplnění žádosti o informace (10.9.2021) - Andrej Babiš: “Schengenský prostor je nefunkční“ (25.8.2021). - Bývalá diplomatka dr. Jana Chaloupková, kandidátka za Přísahu, poskytla rozhovor Parlamentním listům

Aktualizováno 19.8.2021: Politických nominací na ambasády je už příliš.

***

Politické nominace způsobují značné pnutí i v rámci diplomatického sboru: Když je těch politických nominací na diplomatické posty tolik, že kariérní diplomat ani nemá šanci, způsobuje to frustrace a deziluze. Diplomatická akademie ministerstva zahraničí každý rok produkuje docela slušné, talentované, pracovité a šikovné lidi, ale na velvyslanecký post dosáhne jen minium z nich. Na ministerstvu jsou různé skupiny: někteří by mne vítali, jiní by to možná chápali jako degradaci řemesla, jiní jako ohrožení svých pozic, rád by přerušil „tu spirálu vendet, která na ministerstvu zahraničí panuje už po několik generací ministrů“. „A nemusí jít jen o střídání mezi TOP 09 a ČSSD, jako v minulosti, ale i střídání v rámci křídel ČSSD, jak jsme viděli v brutální podobě docela nedávno. Když někdo přijde a vyhází dvacet, třicet lidí na významných postech včetně stahování velvyslanců z postů, jak to je teď, tak nutně ti, co nově přijdou příště, budou chtít vyhnat „ty parchanty“, co je tam nasadili ti před nimi.

Aktualizováno 17.8.2021: Velvyslancem v Maroku se stal podle očekávání Ladislav Škeřík. Kdysi jsem mu věřil na základě dopisu zaměstnanců MZV ve věci skandálu kolem Diplomatického servisu a podporoval jeho jmenování velvyslancem ve Švýcarsku (neumí německy). Později jsem obdržel informace o jeho minulosti. Pochází z nomenklaturní komunistické rodiny. Zlí jazykové tvrdí, že má být horší než jeho otec ve věci jednání a způsobů, které s diplomacií nemají nic společného? Mělo by proto logiku, že na místo velvyslance v Maroku byla opět jmenována bezcharakterní osoba, resp. osoba, která nebude překážet tak, jako překážela konzulka dr. Jana Chaloupková. J.Š.

***

Odpověď ze dne 12.8.2021, si můžete přečíst ZDE. Dlouholetá diplomatka dr. Jana Chaloupková pracovala na MZV 28 let se znalostmi 12 jazyků…?! Jsem opravdu zvědav, co úředníci MZV zase „sesmolí“ při konečné odpovědi na moji ZOI ve věci profesního životopisu psycholožky MZV Mgr. Evy Pavlovské. Neschopní úředníci produkují stále více chaosu…

To, že ministr zahraničí ČR má potřebu a čas oznamovat na sociálních sítích jakým je velkým fanouškem herce Michaela Caina je dost smutné v době, kdy má práce více než dost. Zřejmě se jedná o zoufalý pokus vylepšit svoji pošramocenou pověst. Koktáním u egyptského presidenta v angličtině si svoji pověst nevylepšil, natož ČR. Včera v Událostech ČT už hovořil česky, nekoktal s nejvyšším úsilím, kdy si dával pauzy a pár slov pečlivě artikuloval, neschopen je říci „ z patra“. Jak asi probíhají jednání bez přítomnosti televizních kamer?

Je smutné, že nejsme schopni urychleně přivést afgánské tlumočníky, včetně rodin do ČR, které jsou ve smrtelném nebezpečí, zato z přivezení zaměstnanců velvyslanectví ČR v Kábulu děláme vojenskou operaci, kterou „vytrubujeme“ po několik dní předem do světa ještě než proběhla a ohrožujeme tak životy všech účastníků operace.

Případ konzulky dr. Jany Chaloupkové nechce ministr řešit, stejně jako jeho předchůdce Tomáš Petříček. Ten sice navrhl odvolat velvyslance Aloise Lorence z Maroka, ale žádné standardní vyšetřování podezření z obchodu s vízy do Schengenského prostoru  neinicioval, pouhá inspekce MZV je v tak závažné věci poněkud málo a působí alibisticky. Naznačuje to, že v pozadí mohou být daleko závažnější věci, za které stojí takovýmto barbarským a primitivním způsobem likvidovat skvělou diplomatku. „Provinila“ se jen tím, že věrně sloužila své zemi i v rámci společné bezpečnostní politiky zemí EU. Dosavadní absolutní mlčení médií naznačuje, že zde může skutečně docházet k podpoře obchodu s lidmi, drogami, zbraněmi, tedy i možné podpory válek a terorismu. Jsou to témata, která často doprovází i smrt investigativních novinářů. Naposledy maltské investigativní novinářky Daphne Caruanové Galiziové.  

Dobrá zpráva je, že dr. Jana Chaloupková kandiduje za PŘÍSAHU jako dvojka za Středočeský kraj a expertka na zahraniční politiku.

Michael Caine hraje jednu z hlavních rolí v nejdražším českém filmu Jan Žižka. Zatím to nevypadá, že by Cainův ctitel, ministr Kulhánek, oplýval podobnou odvahou a schopnostmi, které budou jistě ve filmu presentovány. Věřme, že budou, v rámci objektivity, ukázány i ty nehezké stránky Žižkova tažení, zanechávající za sebou spoušť, násilí, zkázu a smrt.

 

Jan Šinágl, 15.8.2021.

***

Ve věci skandálu na ambasádě ČR v Rabatu, už přes rok médii utajovaného před veřejností, jsem oslovil ministra zahraničí ČR Jakuba Kulhánka

Chování a způsoby MZV ČR stále více připomínají totalitní praktiky z 50. let

Velvyslanec ČR v Maroku Viktor Lorenc, zmizel z webových stránek velvyslanectví?!

NOVINKY SÍTĚ WHISTLEBLOWER: Pražská mlha: Čeští úředníci v odvetě proti informátorovi

Bývalá diplomatka dr. Jana Chaloupková, kandidátka za Přísahu, poskytla rozhovor Parlamentním listům

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.88 (17 Votes)
Share

Komentáře   

-3 #3 Jan Šinagl 2021-08-18 18:56
Mediální informování, takřka v přímém přenosu a bulvárním stylem o záchraně lidí českými vojenskými letadly z Afganistánu je trapné. Místo, aby byli všichni ohrožení včas odvezeni za mediálního mlčení, působí odpovědní politici a ministři, jakoby si dělali PR a volební propagandu přesunuli i do Afganistánu. Ohrožení života především afgánských spolupracovníků AČR a jejich rodin není viditelně prioritou a o to větší ostudou.

Při vší úctě k naší vojenské pomoci a obětem která přinesla, nezapomeňme, že se jedná o velmi lukrativní povolání, kde bují nemalá korupce. Prozradil mi to jeden bývalý český voják, který v Afganistánu sloužil. Vojáci korumpovali úředníky, aby se mohli dostat do Afganistánu. Jak jinak, žijeme v jedné z nejvíce zkorumpovaných zemí světa, byť je korupce sofistikovaně kryta a prováděna.

To samozřejmě média nenapíší, sama jsou, z nemalé části, zkorumpovaná a poslušná moci.
-3 #2 Jan Šinagl 2021-08-17 16:40
Propaganda z Afghánistánu

Česká média o víkendu pořád dokola opakovala zprávu, že 75 % nových případů covidu se týká neočkovaných. Mnohem relevantnějších je však 25 % těch, kteří očkováni byli a přesto se nakazili, ale to by se do narativu příliš nehodilo. Pokud zpochybňujete covidovou propagandu mainstreamových médií, měli byste se podívat kriticky i na zprávy o Afghánistánu. „Tisíce lidí se zoufale snaží opustit zemi“. Tisíce lidí. V zemi s přibližně 40 miliony obyvatel to znamená, že přibližně 40 milionů lidí není zohledněno. Kolik procent afghánského obyvatelstva vítá změnu režimu? To už nám média neřeknou. Ve společnosti, která klade silný důraz na demokracii a vládu většiny, si rychle vytváříme názory a přijímáme opatření na základě toho, co slyšíme od hlasité menšiny. Tomu nelze nijak vzdorovat. Takhle si počíná civilizace, jež stojí na konci své cesty. Ze svých chyb si vyvozuje špatná ponaučení a následně je umocňuje.

Erik Best
17.8.2021
-5 #1 Jan Šinagl 2021-08-17 07:09
Pověřený zástupce ředitele BISu Michal Koudelka zlikvidoval ruské a čínské hrozby právě včas.

Nyní se bude moci soustředit na zákeřné tálibánské diplomaty, kteří budou díky neutajovaným informacím od politiků, novinářů a byznysmenů získávat přehled o zemi bez velkého rizika.

Erik Best

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)