Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

st kvě 31 @19:00 -
KVH: Hledání rovnováhy aneb Život soudce
čt čvn 01 @08:00 - 05:00PM
Pochod Postoloprty Žatec
so čvn 10 @08:00 - 08:00PM
Dejvice: CH stánek na Festivalu ambasád
po čvn 12 @14:30 -
OS Praha 2: dr. Bartsch

Nejnovější komentáře

 • 29.05.2023 16:39
  Rozhodnuto. Český lékař půjde za údajné plácnutí po zadku ...

  Read more...

   
 • 29.05.2023 16:33
  Michael Žantovský už nepovede Knihovnu Václava Havla. Ředitelem ...

  Read more...

   
 • 25.05.2023 12:30
  Tak ještě jedna perlička od soudu. Napsala jsem klientovi ...

  Read more...

   
 • 20.05.2023 16:15
  Nic proti tomu, pokud president jezdí na motorce v okolí Lán ...

  Read more...

   
 • 17.05.2023 12:38
  Vakcíny, obě založené na technologii messengerové RNA (mRNA) ...

  Read more...

   
 • 17.05.2023 07:45
  Jsme ve válce, paní Anežko. Některé bitvy se prohrávají, ale ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.
Číst dál...

Robin Hood, Juraj Jánošík, Jiří Paroubek. Každý kulturní Čech ihned pozná, co tito tři hrdinové mají společného, ačkoliv žili na staletí od sebe v rozličných společenských systémech. Bylo to odvěké, utopistické, a proto nesmyslné řešení rozdělení hmotného bohatství.

Číst dál...

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Login Form

Lorenc ViktorChaloupková Jana IIIDne 21.6.2021 jsem poslal MZV ČR Žádost o informace. Dne 28.6.2021 (nezvykle rychle při lhůtě 15 dnů na odpověď?) mi odpověděla ředitelka odboru komunikace Bc. Eva Davidová. Na její neskutečnou odpověď jsem reagoval dne 5.7.2021 s doplňujícími otázkami.

O aktuálním vývoji této ostudné, závažné kauzy České republiky, nemají veřejnoprávní média stále odvahu informovat, stejně jako jiná, masově čtená „nezávislá“ média, včetně bulváru. O kauzu se stále více zajímá zahraničí. Ve věci jsem měl i schůzky se zástupci velvyslanectví. Jsou dobře informováni. Zůstanu opět osamocen v informování o nejnovějším vývoji, jako jediný v ČR? Věřme, že i veřejnoprávní média naplní brzy svoji službu veřejnosti. Všechna jsou už přes rok podrobně informována. DeníkN tvrdí, že „monitoruje“, týdeník RESPEKT, že nejsou důkazy, Reportéři ČT si vyžádají důkazy a pak se odmlčí, HOT-LINE BLESKu pokládá telefon, jakmile slyší mé jméno…

Za roky mé práce jsem uveřejnil mnoho kauz s celostátním dopadem, včetně důkazů, nepochybně by zajímaly širokou veřejnost. Jak nedávno reagoval na facebooku redaktor Jaroslav Spurný z RESPEKTu na moji kritiku ohledně mlčení RESPEKTu o této kauze - musím prý si zvyknout, že „o tom co je dobré pro veřejnost naštěstí nerozhoduje Šinágl“ (text už jsem na FB nenašel, zřejmě jsem nehledal správně...?). Má pravdu, jen se obávám, že o tom co je dobré pro veřejnost nerozhoduje vždy jen redakce a šéfredaktor týdeníku RESPEKT či jiných médiích, zvláště když téma zasahuje hodně vysoko a hrozí popuzení něčeho či někoho s následným postihem pro „neposlušné“.

O Babišovi se píše stejné pořád dokola. To také jistě zajímá veřejnost? Také by ji jistě zajímal protokol ROPu střední Čechy o schválení dotace pro Čapí hnízdo za hejtmana Bendla u ODS. To zase neuzajímá novináře. Mně bylo jeho vydání odmítnuto.

Proto má svoboda tisku a právo veřejnosti na informace tak vysokou cenu a hodnotu. Ta skutečná není ničím koupitelná a ovlivnitelná. Je měřítkem skutečné svobody a nezávislosti tisku té které země.   

Mohu jen doufat, že nová ředitelka odboru komunikace a současně i tisková mluvčí MZV ČR Bc. Eva Davidová, není z příbuzenstva bývalého komunistického ministra zahraničí Václava Davida (1953 až 1968). Je bývalou redaktorkou ČT a tiskovou tajemnicí Senátu. Na MZV nastoupila tři týdny po jmenování Jakuba Kulhánka ministrem zahraničí.

Níže seznam zásadních článků k tématu za poslední rok, chronologicky seřazený. I běžný čtenář v nich najde důkazů více než dost, na rozdíl od některých novinářů…

 

Jan Šinágl, 5.7.2021  

***

09.06.2020

Diplomatický skandál: Výzva k odchodu velvyslance ČR v Maroku Viktora Lorence

03.07.2020  

Dopis bývalého velvyslance Slovinska v ČR ve věci neudržitelných poměrů na velvyslanectví ČR v Maroku!

16.09.2020

Kdy najdou veřejnoprávní média konečně odvahu informovat o diplomatickém skandálu v Maroku?!

27.01.2021

Otevřený dopis ministru zahraničí ČR Tomáši Petříčkovi

28.05.2021

Bývalý velvyslanec Slovinska v ČR Damjan Prelovšek, reaguje na odpověď premiéra Andreje Babiše poslankyni Janě Černochové na její interpelaci ve věci Maroka

06.06.2021

Ve věci Maroka mne kontaktovala BIS

28.06.2021

Velvyslanec ČR v Maroku Viktor Lorenc, zmizel z webových stránek velvyslanectví?!

***

NOVINKY SÍTĚ WHISTLEBLOWER: Pražská mlha: Čeští úředníci v odvetě proti informátorovi

Senát 18.4.2016: seminář o návrhu zákona o ochraně Whistebloverů

Už i na Západě se začínají vraždit skutečně nezávislí a odvážní investigativní novináři

***

Česká republika 2021: Můj dům vydražen za 4.900.000,-Kč – za svobodu slova!

***

„Už před desítkami let byla ze vzdělávání vytěsněna v podstatě celá antická tradice, o judeo-křesťansk ých základech naší civilizace ani nemluvě. Neblahé následky v podobě naší neukotvenosti v kulturních, mravních a duchovních hodnotách, společenské tzv. špičky nijak nevyjímaje, jsou stále více patrné. Pokud nyní budeme snižovat také vzdělávací úroveň v oblasti matematiky a přírodních věd, tedy v porozumění alespoň základním principům fungování hmotného světa, a podrývat tak samé základy kritického myšlení, odstraníme u populace základní obrannou linii racionality proti nesmyslům všeho druhu, jež nás postihují na internetu i jinde. V souhrnu takovým krokem fakticky – výhledově za dvě až tři generace – necháme zaniknout myšlenkové fundamenty naší civilizace.“

Karel Oliva, LN, 1.7.2021, Poslední slovo, Délka školní docházky

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.91 (11 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)