Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 16.07.2024 05:37
  Co jsou konspirace? Referáty soudců, usnesení, které vyloží věc ...

  Read more...

   
 • 14.07.2024 17:09
  Karma vzkazuje poškozeným: Není třeba se mstít. Jen se posaďte ...

  Read more...

   
 • 14.07.2024 09:31
  Honzo, k Tvému článku "Všesokolské slety......" nesouhlasím s ...

  Read more...

   
 • 14.07.2024 09:26
  Bravo Barboře - presentovala naši zemi lépe, než všichni ...

  Read more...

   
 • 01.07.2024 10:19
  Chirurgický nůž na Sudety Na našem severu, v Sudetech, ale ...

  Read more...

   
 • 29.06.2024 13:14
  ČLK Seminář info: Moje vystoupení se obešlo s prezentací sotva ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

… Zprostředkovával to nějaký Španěl a zaplatili mu 6000 euro. Ten Španěl byl podvodník. Určitě je s někým na ambasádě spojen. Jinak to nejde. Mnoho nedobrého kolem české ambasády v Rabatu. Mysleli jsme, že státy EU nepodvádějí a nejsou korupční.

* * *

Dobrý den,

Přeposílám email od kamarádky z Maroka. Požádala mne o překlad. Upozornil jsem ji na Vaše články o konzulátu, také nemá dobrou zkušenost.

Srdečně

V.R.

* * *

Salam alekum,

Jsem Selima z Oujdy, města na hranici Maroka a Alžírska. Minulý rok jsem chtěla navštívit Prahu. Znala jsem ji z fotografií od přátel, kteří jsou lékaři v místní nemocnici. Byli u Vás v Čechách v rámci MEDEVAC programu, zařizovala to pí Kostrounová na ambasádě v Rabatu. Moc se jim u Vás líbilo, a tak mne nadchnulo jejich povídání. Ale ambasáda vůbec neodpovídala na mé emaily. Žádala jsem o schůzku na vízum. Žádná odpověď a telefonem se mnou nikdo nechtěl mluvit.

Pak až za několik měsíců se ozvala pani Anna. Byla strohá a nepříjemná u okénka. Vízum mi konzulát zamítl. Jsem mladá, teprve si šetřím, ale také chci na nějakou dovolenou a u Vás je levněji než třeba ve Francii. Češi také jezdí k nám sem k moři a kupují levné zájezdy. Nemají moc peněz stejně jako já. Jsou na pláži, můj přítel pracuje v jednom hotelu v sezoně. Do Rabatu to mám 9 hodin autobusem. Daleko a stojí to peníze. Byla jsem moc zklamaná. Ale musím uznat konzulka Jana byla hodná. Vysvětlila mi, proč to zamítnutí a co mám do budoucna vylepšit. Pochopila jsem a nakonec jsem odjela méně smutná. Ale pani Anna (Kocurková. J.Š.) u konzulárního okénka byla jako když jsem člověk druhé třídy. To si opravdu nezasloužím.

Pár kamarádů si potom požádalo o vízum na práci. Zprostředkovával to nějaký Španěl a zaplatili mu 6000 euro. Hned jsem si myslela, že je to nějaký podvod. Nevěděli ani, co budou dělat, za kolik, za jakých podmínek. Prý někde na jihu Moravy. Víza nedostali a zaplatili tolik - půjčovali si od známých a příbuzných. Sami tolik zdaleka nemají. Naopak potřebují práci. Ten Španěl byl podvodník. Určitě je s někým na ambasádě spojen. Jinak to nejde.

Mnoho nedobrého kolem české ambasády v Rabatu. Mysleli jsme, že státy EU nepodvádějí a nejsou korupční.

Vaše Selima z Oujdy

* * *

OBCHOD S MAROKEM SE ZBOŽÍM, ČI LIDMI, V ZÁVĚSU S DROGAMI?!

Ilegální migrace do Slovinska 2019-2020

* * *

Po mém prvním článku napsal o kauze DeníkN, následoval Hlídací Pes, nyní se odmlčely. Prý monitorují…

J.Š. 16.9.2020

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.50 (28 Votes)
Share

Komentáře   

+19 #1 Jan Šinagl 2020-09-17 10:28
Maročané tvoří spolu s Pákistánci polovinu ilegálních migrantů ve Slovinsku, kteří se snaží dále dostat do Itálie a Rakouska, s nimiž Slovinsko sousedí, a případně přes ně do dalších států Západní Evropy. Za období leden-srpen 2020 vzrostl počet marockých ilegálních migrantů na 2205 oproti 774 v minulém roce. Enormní nárůst je zaznamenán u žádostí o mezinárodní ochranu z 389 v r. 2019 na 1037 v tomto roce.

Připomíná mi to telefonát marockého lékaře před pár dny, zda bych mu nezařídil na nějaké české či slovinské ambasádě víza pro pár lidí. Buď v Rabatu nebo v Turecku, kam Maročané nepotřebují vízum. Uvedl, ze dotyční zaplatí 4000 Euro, on si ponechá tisíc a mne nabízel 3000 Euro. Prý by stejně jinak nasedli na loď a přeplavili se přes moře, tak jim vlastně pomáhá. Přitom si chce ale také přivydělat. Nemá to přitom vůbec zapotřebí. Vedle lékařské praxe provozuje restauraci a kavárnu.

Zdá se, že kdyby to bylo možné, celé Maroko by se přesunulo do Evropy.

Damjan Prelovšek

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)