Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

ne čvn 16 @13:00 -
Přerov: 79. výročí masakru na Švédských šancích
pá čvn 21 @20:00 -
Žebrák: 70 let hvězdárny
so čvn 22 @08:00 -
5. HUDLICEFEST 2024
po čvn 24 @09:00 -
KS Zlín: Vražda ve Slopném
st čvn 26 @13:00 -
ODROČENO: OS Břeclav: Vražda dvou Rakušanů

Nejnovější komentáře

 • 13.06.2024 12:29
  „Žádné morální zábrany“. Spekulanti útočí na majitele podílů ...

  Read more...

   
 • 10.06.2024 16:07
  Půlroční angažmá se po návratu domů vydávalo za velký úspěch ...

  Read more...

   
 • 08.06.2024 14:56
  Tolik k „úžasné práci Covida“ Berseta, bezcharakterníh o ...

  Read more...

   
 • 08.06.2024 14:50
  Soviel zum "wunderbaren Covid-Job" des Charakterlumpen Berset ...

  Read more...

   
 • 07.06.2024 09:38
  Masakr práva ve Zlíně pokračuje a organizovaný zločin kvete.

  Read more...

   
 • 05.06.2024 19:53
  Fialova vláda prohrála soud s whistleblowerem , jemuž zrušila ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Lorenc ViktorZjistil jsem na webu ambasády v Maroku, že už tam V. Lorenc není. Zřejmě je součástí balíčku 21 jmen velvyslanců, kteří se vracejí do ČR. V jeho případě bych tedy řekl konečně, protože ta ostuda kolem jeho víz je nehorázná, že? Když se podíváte na web ambasády, je v české verzi, ve struktuře místo velvyslance prázdné. 

Kdo bude asi příštím? Že by ten Jaroslav Škeřík, kterého média avizovala dříve? Po ostudě kolem svého vyslání do Švýcarska, zase dostal "dobrou" štaci. Bude pokračovat ve vízových podvodech? Když něco činil na diplomatickém servisu, asi by mohl být ochotný to činit i jinde. Či jak to bylo.....

Také jsem náhodou od kamaráda slyšel, že bratr ředitele vízového odboru MZV Davida Nového pracuje u BIS. Skoro bych to nazval střetem zájmů. Pak je možná jasné, proč Vás na BIS nikdo nepřijal a vízové podvody se nešetří. Ti samí lidé to mají všude pojištěno. 

***

Personální otřes v rozvědce. Skončila nejvyšší špionka, odejít musel i šéf operativců

***

Lorenc alespoň ztratil diplomatickou imunitu a policie by mohla konečně šetřit. Jeho návrat je ideální příležitostí na něj naskočit. Ale nevím, nevím, má to asi moc dobře „ošetřené“, kdy v ohrožení může být mnohem více vysoce postavených osob.

Nedivil bych se, kdyby na něj seděl ten článek o balíčku velvyslanců - Kmoníček je jeho kamarád, on s ním byl v KPR a poslal ho do Maroka, proč asi? Prezident si vždy drží velké státy jako USA a Rusko, proč ho zajímá Maroko? Bude tam nějaký byznys? Možná toho poradce Nejedlého, o kterém také seznam psal? Navíc je Lorenc velkým kamarádem ředitele Jindráka. Takže všichni dohromady?

MZV chtělo Lorence odvolat, ale KPR si vždy našla důvod proč ne - prý pan prezident pojede do Maroka. Bylo jasné, že nepojede. Když nic jiného, kvůli svému špatnému zdraví. Ale muselo se něco říci pro média, aby to vypadalo, že důvod prodlužování Lorence je profesionální. Ve skutečnosti šlo o snahu nechat ho tam co nejdéle, aby se nic nešetřilo a na víza se zapomnělo. Jenže my nezapomeneme! Naopak se zdá, že ani p. Bahaddou nezapomíná. Po poptávkách dřeva se nyní údajně snaží rozběhnout cestovní ruch mezi ČR a Marokem? Velmi ho zajímá Letuška-Asiana. Díky koronaviru a pandemii si ale na víza musel nechat zajít chuť, protože se Evropa uzavřela a česká ambasáda žádná turistická víza nevydává. U Francouzů by určitě také nepochodil. 

Co bude pan Lorenc dělat nyní? Do důchodu mu zbývá ještě pár let. Prošetří konečně MZV jeho prokazatelné vízové podvody a ohrožení bezpečnosti Schengenského prostoru, jak v oblasti obchodu s lidmi, s drogami, se zbraněmi, tak možné podpoře terorismu? 

Připojuji se k Vašemu textu: Bývalé konzulce v Maroku dr. Janě Chaloupkové hrozí nyní, po 28 letech skvělé diplomatické kariéry, služby rodné zemi a světu, ztráta práce jenom proto, že se zachovala čestně.

Skvěle reprezentovala Českou republiku a pomáhala šířit i marockou kulturu v naší zemi. Pomohla také řadě Maročanů, jakož i Čechům v nouzi, významně přispěla k oslavě 60 let vztahů mezi Marockým královstvím a Českou republikou. Obdržel jsem řadu dopisů z celého světa, včetně Maroka na její podporu. Lidé se ptají po jejím osudu, proč musela Maroko opustit a také zda marocká policie šetří podezřelé osoby. Ideální by byla spolupráce policejních orgánů českých a marockých v zájmu prezentace obou států jako korektních partnerů a v zájmu bezpečnosti schengenské hranice. Dr. Jana Chaloupková se zachovala statečně, příkladně, jako morálně a mravně silná osobnost, kdy odmítla nezákonné, resp. zločinné praktiky na české ambasádě v Rabatu tolerovat. Takoví lidé přispívají k tomu, aby byl svět lepším.

 

Právní stát

27.6.2021

***

Ve věci Maroka mne kontaktovala BIS

Bývalý velvyslanec Slovinska v ČR Damjan Prelovšek, reaguje na odpověď premiéra Andreje Babiše poslankyni Janě Černochové na její interpelaci ve věci Maroka

Výbušné téma: Pravé důvody, proč kariérní diplomat dr. Škeřík nemůže nastoupit na místo velvyslance ve Švýcarsku. Mocensko-zločinné praktiky ČSSD pokračují jako za dr. Altnera!

Reakce zaměstnanců MZV na článek HP: „Diplomatický servis posílá desítky milionů na mzdy lidí, kteří pro něj nepracují.“

Závažné námitky JUDr. Ladislava Škeříka na veřejnosprávní kontrolu Diplomatického servisu. Takového velvyslance ve Švýcarsku by občané jen uvítali!

MZV ČR vykuchané a korupční, nutně potřebuje reorganizaci, odpolitizování a posílení odbornosti

Pomáhám zachraňovat miliony

7. Listopad 2018 a hořkost na začátku Adventu

Promiňte, ale nyní se nepodepíšu, už zase mám strach…

Další znepokojující názor na dnešní poměry na MZV

Neuvěřitelné na MZV: Toto by mělo před volbami zajímat voliče!!! Budeme opět při volbách podporovat takovéto klientelistické lumpárny na účet občanů…?!

Mstí se ČSSD starými praktikami za europoslance Pocheho?

Dopis zaměstnankyně MZV ministryni financí o skandálních poměrech na MZV a DS

Vláda chce zrušit nevýhodné smlouvy mezi ČSSR a SSSR

P.S.

Je moji povinností, jako novináře, zveřejňovat závažné informace. Bohužel ne vždy je lze ověřit, zvláště při neznámém zdroji, ale jejich závažnost zveřejnění legitimuje. To, že tyto informace nezajímaly veřejnoprávní média a ani po letech se k nim nevyjadřují, je ukázkou naprostého selhání jejich veřejnoprávní služby a zpochybnění jejich nezávislosti. J.Š.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.00 (4 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)