Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 09.04.2024 07:03
  A businessman from the USA wrote to me I don't know anyone ...

  Read more...

   
 • 09.04.2024 06:59
  Napsal mi podnikatel u USA: Neznám nikoho dalšího, kdo by ...

  Read more...

   
 • 08.04.2024 18:19
  Zdravim, pane Šinágl Ještě si někdo myslí, že ČR je právní ...

  Read more...

   
 • 08.04.2024 11:05
  Politici jako pokusné osoby Psychologie ovlivňuje chování ...

  Read more...

   
 • 07.04.2024 07:50
  Jenom mi stále chybí GENERÁLSKÁ policejní odpověď na triviální ...

  Read more...

   
 • 06.04.2024 13:54
  V roce 2050 bude bílých Evropanů v Západní Evropě, vzhledem k ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

MZV deskaVážená paní ministryně,

nepatřím mezi osoby, které si libují ve stížnostech. Tak velké životní zkušenosti nemám. Ale jak sleduji Vaší politiku a současně se potkávám s realitou, musím tento krok učinit a informovat Vás o nepravosti na MZV týkající se platového zacházení a možná o daňového úniku.

Nastoupila jsem do pracovního poměru na MZV do 10té platové třídy, kde mi byl přiznán plat 21 840,-Kč. Byla jsem velmi ráda, že mohu pracovat na tak prestižním pracovišti i když peněz není mnoho, ale do budoucna se to zlepší. Jaké však bylo mé rozčarování, když na stejnou práci nastoupila jiná zaměstnankyně jako agenturní pracovník Diplomatického servisu (příspěvková organizace MZV), která vykonává stejnou práci, ale nástupní mzdu má 35.000,Kč + osobní příplatek ve výši 5 000,-Kč.

Nevěřila jsem této diskriminaci a tak jsem se dotázala personalistky v Diplomatickém servisu, jak je to možné. Bylo mi řečeno, že Diplomatický servis zaměstnává agenturní pracovníky, které poskytuje MZV a ti jsou odměňováni mzdou. To, že dělají stejnou práci jako státní zaměstnanci, ale za jiných mzdových podmínek je prý normální. Takto Diplomatický servis MZV poskytuje cca 150 lidí a rozdíly mezi platem státního zaměstnance a agenturního jsou mnohdy i vyšší, zejména když jde o poradce ministra nebo jeho náměstků. Navíc, prý MZV Diplomatickému servisu tyto zaměstnance ani neproplácí, prý to vše financuje Diplomatický servis.

Tak nevím paní ministryně, zda Vaše snaha a snaha hnutí, které zastupujete ve věci zprůhlednění je dostatečně vyslyšena. Navíc, podle mého názoru příspěvková organizace Diplomatický servis má v daňových nákladech položku mzdy za zaměstnance, kteří pro tohoto zaměstnavatele vůbec nepracují a tedy podle mého i tato organizace odvádí nižší daně, než stanoví zákon. I v tomto vidím diskriminaci vůči jiným daňovým subjektům v ČR.

Jako zaměstnanec ve služebním poměru k MZV Vám tuto informaci sděluji anonymně. Prosím, pochopte mě, neboť kdyby se to dověděl můj představený nebo státní tajemník, asi bych zde dlouho pracovat nemohla.

Věřím, že tato informace bude pro Vás dostatečným podnětem k tomu, abyste si to ověřila, že z mé strany nejde jen o

nějaké plané udání nebo závist, ale že jde o skutečnou nepravost podporovanou vedením MZV a vedením jím zřizované příspěvkové organizace.

 

S pozdravem

J.K.

* * *

Zveřejňuji další závažnou informaci o dění na MZV a v DS. Nemám bohužel možnost ověřovat neověřovatelné ani čas ověřovat ověřovatelné. Nicméně informace jsou natolik závažné, že mne povinují jako občana a dovolují jako „neprofesionálnímu“ publicistovi, tyto informace preventivně zveřejnit ve společenském zájmu. Je na odpovědných lidech a státních institucích, aby tyto závažné informace prověřili a v případě potvrzení jejich závažnosti podnikli odpovídající zákonné kroky v zájmu zachování bezpečnosti naší země, zabránily další mezinárodní ostudě a ochránily stále ještě dobrou pověst naší země. Je dost narušena mnohými našimi politiky jak v minulosti, tak v současnosti jejich nekompetentností a neschopností, kdy upřednostňovali své osobní zájmy na úkor země a jejího obyvatelstva.

 

Jan Šinágl, 19.9.2018

* * *

Mstí se ČSSD starými praktikami za europoslance Pocheho?

Velvyslanec Škeřík do Bernu neodjede. I když měl souhlas vlády, Zemana, Švýcarska i Lichtenštejnska

Výbušné téma: Pravé důvody, proč kariérní diplomat dr. Škeřík nemůže nastoupit na místo velvyslance ve Švýcarsku. Mocensko-zločinné praktiky ČSSD pokračují jako za dr. Altnera!

Závažné námitky JUDr. Ladislava Škeříka na veřejnosprávní kontrolu Diplomatického servisu. Takového velvyslance ve Švýcarsku by občané jen uvítali!

Neuvěřitelné na MZV: Toto by mělo před volbami zajímat voliče!!! Budeme opět při volbách podporovat takovéto klientelistické lumpárny na účet občanů…?!

Další odhalení neuvěřitelných poměrů na MZV ...

Reakce zaměstnanců MZV na článek HP: „Diplomatický servis posílá desítky milionů na mzdy lidí, kteří pro něj nepracují.“

* * *

Režisér Otomar Krejča o odpovědnosti a kázni, aneb léčba Klausem ...

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (1 Vote)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)