Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 09.04.2024 07:03
  A businessman from the USA wrote to me I don't know anyone ...

  Read more...

   
 • 09.04.2024 06:59
  Napsal mi podnikatel u USA: Neznám nikoho dalšího, kdo by ...

  Read more...

   
 • 08.04.2024 18:19
  Zdravim, pane Šinágl Ještě si někdo myslí, že ČR je právní ...

  Read more...

   
 • 08.04.2024 11:05
  Politici jako pokusné osoby Psychologie ovlivňuje chování ...

  Read more...

   
 • 07.04.2024 07:50
  Jenom mi stále chybí GENERÁLSKÁ policejní odpověď na triviální ...

  Read more...

   
 • 06.04.2024 13:54
  V roce 2050 bude bílých Evropanů v Západní Evropě, vzhledem k ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

MZV deskaDnes vyšel na HP článek Velvyslanec Škeřík do Bernu neodjede. I když měl souhlas vlády, Zemana, Švýcarska i Lichtenštejnska. - „Nechcete nám uznat za ministra zahraničí Pocheho, tak vám neuznáme Škeříka.“

Cituji: „Já mám svědomí čisté. Diplomatický servis jsem předával jako plně funkční. Inspekce vše prověřila, účetnictví, postupy řízení, na něž jsme získali i nezávislý certifikát. Systémové nedostatky, které tam identifikovala předchozí inspekce, byly po mém nástupu odstraněny, letošní inspekce našla jen pochybení jednotlivců,“ říká. S rozhodnutím Ministerstva zahraničí se smiřuje těžko. „V diplomacii jsem celý život, ale něco podobného je myslím poprvé v historii, že má velvyslanec pověřovací listiny a někdo najednou na základě něčeho rozhodne, že nepojede. To se stává jen, když ten člověk zemře, je vážně nemocný, nebo se sám rozhodne v diplomacii skončit,“ říká Škeřík, který dříve působil jako velvyslanec v Portugalsku či na Kypru.

Ředitelem Diplomatického servisu je nově bývalý velvyslanec v Austrálii Martin Pohl. Právě po předání úřadu měl Škeřík původně odcestovat.

 „Musím se nejprve dostat z frustrace, že za to, že jsem někde zavedl pořádek, jsem nyní potrestán. Asi jsem tím některým lidem šlápl na kuří oko. Bylo mi sděleno, že bych měl nyní být zařazen na nějaké pracovní místo v rámci ministerstva a za rok bych prý mohl vyjet někam jako velvyslanec,“ věří Škeřík. …

Kdo zná způsoby jaké používala dřívější ČSSD, nemohou se mu nepřipomenout při této další mezinárodní ostudě ČR. Řeklo by se „Nechcete nám uznat za ministra zahraničí Pocheho, tak vám neuznáme Škeříka.“ Žádná presumpce neviny neplatí, ani dosavadní bezúhonná pověst kariérního diplomata. Třeba „policejního diplomata“ Tuhého odmítne jako velvyslance Slovensko a skončí ve Švýcarsku…

Právě mi pan Mrzílek poslal SMS: „Kde to žijeme?! Předseda EU Juncker hovořil dnes na ČT 24 v EP a místo abychom slyšeli překlad co říká, ČT nechala mluvit komunistickou europoslankyni Konečnou. Z projevu Junckera jsme neslyšeli vůbec NIC ačkoliv europoslanci dlouho tleskali i povstali!“

Na kanálu ČT Déčko pro děti je pořad Zprávičky s podtextem „Novinky každého dne tak, že jim budeš rozumět“. Vysílá se ve všední dny před Večerníčkem. Dne 8. 9. 2018 odvysílal politickou školení pro děti jako ta totality na téma zlý Izrael, hodná Palestina, zlý Trump, hodná EU, okupanti Židé a smutné palestinské děti, které by se rády učily, aby mohly lépe čelit izraelské okupaci, ale nemohou, protože už nedostávají peníze z USA. Mistrovské dílo propagandy, nemluvě o faktu, že obsah zpráv je v některých pasážích přímo lživý a odporující oficiálnímu postoji České republiky, píše se na internetu…

Veřejnoprávní ČT opět flagrantně selhává a není už podstatné, zda jde o neschopnost či záměr. Občané si jistě ve velké většině neplatí veřejnoprávní ČT, aby jim ukusovala každý den ze svobody, demokracie a připravovala návrat starých pořádků, sice v jiné formě, ale o nic méně nebezpečnější. Pokud ještě máme demokratické politiky a instituce, měli by urychleně konat a donutit ČT, aby odpovědní byli voláni k odpovědnosti za své opakované selhávání, kdy veřejnost ČT dezinformuje, tedy i manipuluje  tendenčím zpravodajstvím, nebo zamlčováním pravdy, teď už dokonce i malé děti!

 

Jan Šinágl, 12.9.2018

* * *

Velvyslanec Škeřík do Bernu neodjede. I když měl souhlas vlády, Zemana, Švýcarska i Lichtenštejnska

Výbušné téma: Pravé důvody, proč kariérní diplomat dr. Škeřík nemůže nastoupit na místo velvyslance ve Švýcarsku. Mocensko-zločinné praktiky ČSSD pokračují jako za dr. Altnera!

Dopis zaměstnankyně MZV ministryni financí o skandálních poměrech na MZV a DS

Závažné námitky JUDr. Ladislava Škeříka na veřejnosprávní kontrolu Diplomatického servisu. Takového velvyslance ve Švýcarsku by občané jen uvítali!

Neuvěřitelné na MZV: Toto by mělo před volbami zajímat voliče!!! Budeme opět při volbách podporovat takovéto klientelistické lumpárny na účet občanů…?!

Další odhalení neuvěřitelných poměrů na MZV ...

Reakce zaměstnanců MZV na článek HP: „Diplomatický servis posílá desítky milionů na mzdy lidí, kteří pro něj nepracují.“

* * *

Režisér Otomar Krejča o odpovědnosti a kázni, aneb léčba Klausem ...

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.33 (3 Votes)
Share

Komentáře   

+2 #1 Jaroslav 2018-09-13 23:18
Situace v Diplomatickém servisu byla zhodnocena komplexním auditem (provedeným GIA MZV ) v lednu 2016. Zejména se jednalo o nedodržování zákonů a to- zákona č.320/2001 Sb., o finanční kontrole ve veřejné správě – v organizaci nebylo zajištěno oddělení jednotlivých funkcí tak, aby nebyl žádný pracovní postup prováděn jednou osobou, ale naopak více vzájemně se kontrolujícími pracovníky. Zákon o finanční kontrole ukládá orgánu veřejné správy zajistit předběžnou finanční kontrolu plánovaných výdajů (předběžná finanční kontrola před vznikem závazku) a uskutečňovaných výdajů (předběžná finanční kontrola po vzniku závazku). Tato kontrola je v orgánu veřejné správy zabezpečena oddělením funkcí „příkazce operace“, „správce rozpočtu“ a „hlavní účetní“. Oddělení funkcí příkazce operace a správce rozpočtu není u ředitelky ekonomické sekce nastavena. Takto nastavený systém je v rozporu se zákonem o finanční kontrole. Zákon byl ignorován celých 15 let.Ředitel DS JUDr. Škeřík usiloval o narovnání fungování organizace v souladu s výše uvedenými zákony a důsledně postavil tuto prioritu před všechny vedoucí zaměstnace a celý DS. (někteří zaměstnaci /téměř jedna třetina/ v roce 2017 dlouhodobě onemocněli či podali výpověď)
Organizace prošla postupnými změnami a tyto byly auditovány certifikační autoritou a výsledkem je v květnu 2018 přiznání certifikace ISO 9001 v oblasti Facility managementu- správa majetku ve veřejné správě.
Ředitel Škeřík přijal v roce 2017 organizační opatření veškeré výdaje a příjmy byly schvalovány na poradě vedení , jinak nemohly být realizovány. Veškeré smlouvy, příp. objednávky, pokud je nepodepisoval ředitel DS musely být před podpisem pověřenými pracovníky potvrzeny v referátníku ředitelem DS.
Tato zavedená opatření byla projevem důsledného narovnání rozporů činnosti DS se zákony v dřívějším období více než 15 let, což byla priorita v roce 2017 i roce 2018.
Komu to vadilo? Čemu to překáželo?

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)