Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

čt bře 30 @17:30 -
Praha AC: Člověk a média
út dub 25 @12:30 -
OS Praha 1: JUDr. Vratislav Vajnar

Nejnovější komentáře

 • 25.03.2023 09:35
  Proruští dezoláti. twitter.com/.../...

  Read more...

   
 • 24.03.2023 10:35
  Kdo řekne veřejně v Rusku, že na Ukrajině je válka, dostane 15 ...

  Read more...

   
 • 24.03.2023 09:16
  Další lidský příběh z nelidské války: Ukrajinský operátor ...

  Read more...

   
 • 23.03.2023 18:20
  "Ruská armáda je druhá nejsilnější na světě – ukázalo se, že ...

  Read more...

   
 • 23.03.2023 17:36
  „Rada, kterou mu mohu dát, nebo spíše tvůrcům jeho projevů, je ...

  Read more...

   
 • 21.03.2023 21:49
  Ruská armáda je druhá nejsilnější na světě – ukázalo se, že je ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.
Číst dál...

Robin Hood, Juraj Jánošík, Jiří Paroubek. Každý kulturní Čech ihned pozná, co tito tři hrdinové mají společného, ačkoliv žili na staletí od sebe v rozličných společenských systémech. Bylo to odvěké, utopistické, a proto nesmyslné řešení rozdělení hmotného bohatství.

Číst dál...

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Login Form

MZV deskaAktualizováno 11.2.2019: Žádost o inforamace ministru zahraničí Tomáši Petříčkovi ze dne 8.2.2019

* * *

Pane Šinágle,Vila DS 1 vila 271118

opravdu nejsem obdivovatel premiéra Babiše a o Vás toho taky moc nevím. Hledal jsem nějaké jiné, objektivnější informace a narazil jsem na Vaše texty. Musím uznat dost dobré. I já umím změnit názor.

Babiše několik let pronásledují s pseudokauzou Čapí hnízdo, jinak skvělým projektem, byl jsem tam a líbilo se mi to. Skrytě tady loupili a kradli jiní. Posílám Vám příklad z ministerstva zahraničí, kde napříč stranickými barvami to musí být to pravé Palermo. O něčem se ví, ale mnoho zůstává skryto.

Vila DS 1 zvonek 271118To se to bydlí, když se nemusí platit nájem na lukrativní adrese. Zajímal jsem se o objekty na prodej či k pronájmu pro mé klienty a narazil na tento. Sehnat pár podrobností nebyloVila DS 3 zvonek 271118 těžké. Určitě by to nebylo ani pro policii. Stačil jeden dotaz na úřadu, zda na této stavbě probíhalo nějaké stavební řízení, ohlášení, přesto dosáhli takové částky technického zhodnocení, že nic neplatí. A když se v polovině roku 2013 rozhýbala policie a státní zástupci aktivitou i v nejvyšších patrech politiků, tak ministerstvo převedlo celý problém níž na jakousi podřízenou organizaci. Kouzla a fígle.

Babišovi vyčítají, že také účelově převedl firmu, ale tam vybudovali skvělý areál, opravdu skvělý. Tady si přihráli barák a neplatí nájem. A to jim projde. Komu? Myslím, že odpověď není těžká, řada z nich stojí mezi kritiky a bojovníky proti Babišovi. Je moc dobře, že poskytujete jiné informace, které se možná nehodí. Promiňte, ale nyní se nepodepíšu, už zase mám strach….

* * *

Vila DS 2 vila 271118Dopis jsem obdržel poštou dne 21.11.2018. Obsahoval i SMLOUVU o změně příslušnosti hospodařit s majetkem státu, uzavřenou mezi MZV a Diplomatickým servisem (DS) ze dneVila DS 4 zvonek 271118 19.12.2013. Za MZV podepsal RNDr. Vladimír Zavázal, CSc. Za DS Alena Znamenáčková. Lukrativní budovu (ulice Nad Šárkou, č.p. 1512, Praha 6) nyní dle nájemní smlouvy č.j.: D396/201 – OSM, používá společnost IC STAR LIMITED se sídlem v Londýně. Věřím, že i tato smlouva bude zajímat PČR, která už začala vyšetřovat, na můj podnět, činnost DS.

Na odpověď na moji ZOI řediteli DS Ing. Martina Pohla, ve věci poslaneckého bytu poslankyně za ČSSD Aleny Gajdůškové, stále čekám. První ZOI podaná přes datovou schránku MZV dne 20.10.2018 údajně DS nedošla. Proto jsem ji v budově DS na Václavském náměstí předal osobně do rukou sekretářky ředitele dne 12.11.2018 s tím, že to považuji za začátek zákonné 15.denní lhůty na odpověď. Obratem přeposílám vyšetřujícímu vrchnímu komisař PČR kpt. Mgr. Martinu Křenkovi pro možnou souvislost s mým dřívějším podnětem.

Závažných, zpráv od anonymů či konkrétních osob přibývá. Vážím si této důvěry, kterou nemají ve státní orgány a instituce. Nicméně i tam přibývá lidí, kteří konají jak mají. S jinými občany jsme už dokázali zastavit dotace v řádech stovek milionů korun po upozornění na jejich masové zneužívání.

 

Jan Šinágl, 26.11.2018

P.S.

Článek jsem přeposlal všem občanům zákonodárcům, všem hlavním médiím, všem regionálním deníkům, stovkám novinářů, institucím, včetně mezinárodních. Informováni byli i Marek Wollner a Václav Moravec z ČT. Vážím si těch,  co potvrdili příjem. Činím tak vždy při závažných zprávách. ČTK potvrdila příjem vždy obratem, tentokrát ne, na rozdíl od ČT, byť jde o automatickou odpověď.

* * *

Další znepokojující názor na dnešní poměry na MZV

Ve věci Diplomatického servisu jsem na PČR podával vysvětlení téměř 3 hodiny… 

Jsme na Titaniku!

* * *

Šinágl

Brutální útok na svobodu slova, který si nedovolili ani komunisté!

Jan Šinágl přišel o počítač

17. listopad 2018 a hořkost na začátku Adventu

* * *

Výbušná výpověď: Čtveřice vyšetřovatelů promluvila. Kauza Čapí hnízdo vznikla na příkaz Chovance, tvrdí.

P.S.

Toto byl poslední článek, který jsem na svém pracovním počitači napsal. V pondělí, dne 27.11.2018 jsem odjel na jednání OS Mělník, jak avizoval můj web. Po jeho skončení mi volal soudní vykonavatel, abych mu otevřel rodný dům. Odmítl počkat, vypáčil zámky a odvezl si všechny 3 pracovní počítače v ceně pár tisíc korun. Ostatní drahé věci ho nezajímali, přitom je dům zastaven kvůli nezákonné pokutě 710.000,-Kč?! Náhoda? Potom velmi zvláštní. Exekuce i soudní exekutor Mgr. Jan Beneš z Prahy je předmětem vyšetřování ČEK a MsP. Trestní oznámení pro krádež je podáno na PČR, ta má zatím svázané ruce, dané zákony, které soudní exekutory staví nad zákonné soudce a mnohdy umožňují "zákonné" zločinné jednání. J.Š. 5.2.2019

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.33 (6 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)