Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 19.01.2019 10:53
  Opět česky po plebejsku. Kdy skončí respektive kam až povede ...

  Read more...

   
 • 17.01.2019 11:01
  Za Palachem - oběť pouze k připomínání. Tragedií je, že oběť ...

  Read more...

   
 • 11.01.2019 14:39
  Ohledně taktiky byl citován Jan Masaryk. Komunistická ideologie ...

  Read more...

   
 • 11.01.2019 10:48
  Jakmile by se ukázala léčebná metoda MUDr. Fortýna jako ...

  Read more...

   
 • 10.01.2019 09:00
  Způsob jakým se s panem Vonkou jednalo v Česku připomíná ...

  Read more...

   
 • 08.01.2019 16:22
  Uprímný dík panu JUDr. Heinovi a Vám za “Míru humanity”. Je to ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

MZV deskaPane Šinágle,

opravdu nejsem obdivovatel premiéra Babiše a o Vás toho taky moc nevím. Hledal jsem nějaké jiné, objektivnější informace a narazil jsem na Vaše texty. Musím uznat dost dobré. I já umím změnit názor.

Babiše několik let pronásledují s pseudokauzou Čapí hnízdo, jinak skvělým projektem, byl jsem tam a líbilo se mi to. Skrytě tady loupili a kradli jiní. Posílám Vám příklad z ministerstva zahraničí, kde napříč stranickými barvami to musí být to pravé Palermo. O něčem se ví, ale mnoho zůstává skryto.

To se to bydlí, když se nemusí platit nájem na lukrativní adrese. Zajímal jsem se o objekty na prodej či k pronájmu pro mé klienty a narazil na tento. Sehnat pár podrobností nebylo těžké. Určitě by to nebylo ani pro policii. Stačil jeden dotaz na úřadu, zda na této stavbě probíhalo nějaké stavební řízení, ohlášení, přesto dosáhli takové částky technického zhodnocení, že nic neplatí. A když se v polovině roku 2013 rozhýbala policie a státní zástupci aktivitou i v nejvyšších patrech politiků, tak ministerstvo převedlo celý problém níž na jakousi podřízenou organizaci. Kouzla a fígle.

Babišovi vyčítají, že také účelově převedl firmu, ale tam vybudovali skvělý areál, opravdu skvělý. Tady si přihráli barák a neplatí nájem. A to jim projde. Komu? Myslím, že odpověď není těžká, řada z nich stojí mezi kritiky a bojovníky proti Babišovi. Je moc dobře, že poskytujete jiné informace, které se možná nehodí. Promiňte, ale nyní se nepodepíšu, už zase mám strach….

* * *

Dopis jsem obdržel poštou dne 21.11.2018. Obsahoval i SMLOUVU o změně příslušnosti hospodařit s majetkem státu, uzavřenou mezi MZV a Diplomatickým servisem (DS) ze dne 19.12.2013. Za MZV podepsal RNDr. Vladimír Zavázal, CSc. Za DS Alena Znamenáčková. Lukrativní budovu nyní dle nájemní smlouvy č.j.: D396/201 – OSM, používá společnost IC STAR LIMITED se sídlem v Londýně. Věřím, že i tato smlouva bude zajímat PČR, která už začala vyšetřovat, na můj podnět, činnost DS.

Na odpověď na moji ZOI řediteli DS Ing. Martina Pohla, ve věci poslaneckého bytu poslankyně za ČSSD Aleny Gajdůškové, stále čekám. První ZOI podaná přes datovou schránku MZV dne 20.10.2018 údajně DS nedošla. Proto jsem ji v budově DS na Václavském náměstí předal osobně do rukou sekretářky ředitele dne 12.11.2018 s tím, že to považuji za začátek zákonné 15.denní lhůty na odpověď. Obratem přeposílám vyšetřujícímu vrchnímu komisař PČR kpt. Mgr. Martinu Křenkovi pro možnou souvislost s mým dřívějším podnětem.

Závažných, zpráv od anonymů či konkrétních osob přibývá. Vážím si této důvěry, kterou nemají ve státní orgány a instituce. Nicméně i tam přibývá lidí, kteří konají jak mají. S jinými občany jsme už dokázali zastavit dotace v řádech stovek milionů korun po upozornění na jejich masové zneužívání.

 

Jan Šinágl, 26.11.2018

P.S.

Článek jsem přeposlal všem občanům zákonodárcům, všem hlavním médiím, všem regionálním deníkům, stovkám novinářů, institucím, včetně mezinárodních. Informováni byli i Marek Wollner a Václav Moravec z ČT. Vážím si těch,  co potvrdili příjem. Činím tak vždy při závažných zprávách. ČTK potvrdila příjem vždy obratem, tentokrát ne, na rozdíl od ČT, byť jde o automatickou odpověď.

* * *

Další znepokojující názor na dnešní poměry na MZV

Ve věci Diplomatického servisu jsem na PČR podával vysvětlení téměř 3 hodiny… 

Jsme na Titaniku!

* * *

Šinágl

Brutální útok na svobodu slova, který si nedovolili ani komunisté!

Jan Šinágl přišel o počítač

17. listopad 2018 a hořkost na začátku Adventu

* * *

Výbušná výpověď: Čtveřice vyšetřovatelů promluvila. Kauza Čapí hnízdo vznikla na příkaz Chovance, tvrdí.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.80 (5 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)