Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

pá srp 26 @15:00 -
Lošany: Otevření Památníku rodiny Mašínů

Nejnovější komentáře

 • 06.08.2022 14:37
  Jak jste se právě od sudetoněmeckého pisálka dozvěděli, vzal ...

  Read more...

   
 • 05.08.2022 13:06
  Na Ukrajině padla plukovnice, která se chlubila zabíjením.

  Read more...

   
 • 05.08.2022 11:12
  Exekutor zabavil dům investora Krúpy. Ve prospěch firmy, s ...

  Read more...

   
 • 04.08.2022 13:45
  Rusko nyní spaluje zemní plyn tak intenzivně, že je plamen ...

  Read more...

   
 • 03.08.2022 18:59
  Díky za zprávu. Stručné, silné, výstižné. Ari Lieberman

  Read more...

   
 • 02.08.2022 14:14
  Snad ho již klepnou přes prsty!! I když v Ostravě má Dvořáček ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

TitanicA vy, jimž je svěřena budoucnost národa, i světa, se hádáte o kapelníka, který stále hraje. Nikdo z vás nevidíte kru, jíž se už nevyhneme.

Každý chcete být dirigentem, ale už není čas loď zastavit a zabránit osudové srážce! Nevidíte, že všichni zahyneme. Všichni. Děti, i ty milučké a maličké, co nic netuší, ženy, které v okamžiku smrti si tisknou děťátka k srdci, muži co si myslí, že plujeme bezpečně a že je správný čas na zuřivé hádky.

A přitom?

Vezměme si stromy. Bez nich není života. Stromy to jsou, co vdechují CO2 a vydechují kyslík. Oteplilo se nám ovzduší, a lesy hoří. Čím víc jich shoří, tím bude tepleji, protože bude víc CO2, a požárů bude přibývat. Jsme na začátku konce a podívejte se, co už dělají požáry v Kalifornii. A my? Lidstvo? Kácíme pralesy a stavíme města. Opět katastrofální úbytek stromů, a další oteplování. Větší a větší území popela. Nenahraditelná ztráta stromů, a teplota zapaluje další. Nové stromky nic neznamenají, protože nemáme desetiletí času, kdy budou něco znamenat. Nestačíme hasit, teploty lezou nad 60 stupňů. Čím dál častější jsou obrovské požáry lesů a s každým shořeným stromem zůstává víc CO2. Řeky vysychají, ledovce roztály. Není čím hasit, není co pít. Umíráme. Vysazujeme usilovně miliony nových stromů. Ale ty rostou pomalu a taky shoří. Teplota vyroste tak, že slunce nás uvaří, před teplem 80 stupňů nikdo neuteče. Mrtvol bude tolik, že je nemá kdo pohřbívat. A to jsou jenom stromy. Budeme vybíjet dobytek, protože vypouští CO2. Vydechuje jej a vypouští ze střev. Ubývá mléka, ubývá masa.

Na polích se nerodí, nejsou deště, jsou vichřice a katastrofální povodně. Apokalypsa.

Teplota vyroste na stovky stupňů, i moře budou za pár let vysušena. Tak jen dál se hádejte, svět se bez nás obejde. Jako měsíček bude pustá země odrážet sluneční paprsky do temného vesmíru.

Tak co páni vědci, bude to tak? Stihneme utišit stále divočejší hurikány, uragány, požáry rozlehlých lesů a džunglí, moře bude splachovat města kilometry od pobřeží. Stihneme rozložit deště na pole, stihneme vysazovat nové stromky místo polomů a vypálených lesů tak, aby nahradily porosty lesů a džunglí, nebo tu po nás zůstane jenom měsíční krajina? Možná spálená a zamořená tisíci atomových pum.

Nevěřím Vám, politikům co umíte jen řečnit, a hádat se. Vy uskutečníte tuto Apokalypsu.

Kříže na obloze už tady pár let máme. Náhradní planetu za těch možná pět či 10 let, co to tady možná ještě máme, nenajdeme a tady všechno, všechno skončí. Rozumíte mi? Skončí!

„Dnes ještě zapadá slunce nad Atlantidou“, ale jak dopadla Atlantída?

Tak jenom řešte, proč byl mladý Babiš na Ukrajině, jestli je Okamura lepší než Filip či Hamáček. Jestli patří Krym Rusům, či Ukrajincům, jestli se zdaří Brexit, jestli Severní Korea…

Napište to na kovové destičky. Snad to tady za nějakých pár miliard let nějaká mimozemská civilizace najde. A podepište se tam, vy politikové, pro svou věčnou slávu, pro svou „pravdu“.


--
Stanislav Vrbík, Zlín

26.11.2018

* * *

Berme tento alarmující článek jako výzvu k aktivnímu, nadosobnímu životu, nechceme-li připustit, aby se smyčka nad našimi životy a budoucností nadále, nebezpečně utahovala. Svět může skončit opět ve válce. Nebude mít vítěze. Pokud necháme vládnout neschopné, nezodpovědně, či všehoschopné, můžeme se jí dočkat dříve než tušíme. Svoboda vytváří blahobyt, v blahobytu se na svobodu zapomíná! Bude svět opakovat stejné chyby? Doufejme ne,  hlavně konejme, každý jak může a zmůže. Premiér nám jde příkladem. J.Š.  

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.00 (8 Votes)
Share

Komentáře   

-1 #1 Jan Šinagl 2018-12-02 15:19
Reklamy nás obírají o pocit překvapení, protože reklamy jsou jedno
překvapení za druhým. Proto se stávají nudné a nás připravují o překvapení
opravdové a čas. -
Moc demokracie se od Švýcarů nenaučili. Právě tak se Rusové nenaučí nic od
Evropanů. Co je dáno to je dáno. Platí zde pouze hráz proti ruskému příboji.
KM

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)