Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 20.04.2024 12:42
  Mgr. Jana Gavlasová, advokát, Západní 449, 253 03 Chýně ...

  Read more...

   
 • 19.04.2024 18:09
  Ve Zlínském kraji dnes chybí 3000 míst pro přestárlé lidi.

  Read more...

   
 • 19.04.2024 16:56
  Spione und Saboteure – Wladimir Putin zeigt, dass er in seinem ...

  Read more...

   
 • 18.04.2024 14:44
  Ministerstvo zahraničí daruje Ukrajině pět aut. Jedno pancéřované ...

  Read more...

   
 • 18.04.2024 10:42
  Soukromý vlastník zcizil veškerý svůj majetek. Justice je bez ...

  Read more...

   
 • 18.04.2024 08:11
  Včera mi jeden pán v Praze, sledující mé zpravodajství ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Nevtipil

25.7.2019: 32.242 precteni, nejrychleji rostouci ctenost. Vsechna media dosud mlci?

„Plk. Ing. Luděk Švamberk obdržel zadání od genmjr. Mgr. Bc. Tomáše Tuhého, Ph.D. na pokyn Bc. Milana Chovance, tehdejšího ministra vnitra. Pokyn byl zadán z důvodu zájmu ČSSD snížit nebo odstranit politickou konkurenci, což se nepodařilo. Ale minimálně uvedená trestná činnost zločinného spolčení blokovala sestavování vlády.“ - „Tak jako v kauze Čapí hnízdo, kdy vůbec nejde o trestnost činu, ale o načasování projednání skutku.“ – „Nevtípil (fotografie vlevo) obdržel mimo jiné post zástupce vedoucího 3. oddělení OHK – SKPV (odboru hospodářské kriminality, pozn. red.) hl. m. Prahy, jelikož je  tvárný.“ - „Vzhledem k prosakování informací k shora uvedenému zločinnému spolčení, začínají se zahajovat s dotčenými policisty kázeňská řízení a odebírání spisových materiálů, kdy toto probíhá za přispívání některých státních zástupců, například JUDr. Nováka z městského státního zastupitelství.“ - „Vážím si kolegů, kterým není tento hnus lhostejný a mají odvahu jej zveřejnit.“ - „Řediteli KŘPA Ptáčkovi (Krajské ředitelství policie hlavního města Prahy, pozn. red.) jsem v nedávné době poslala stížnost na poměry na pracovišti, jejichž důsledkem je moje nepravomocné trestní a kázeňské řízení. Informace o mých kauzách byly sice zveřejněny, ale původce neznám.“

PRAHA – Nestává se to často. To, že by vyšetřovatelé vystoupili proti nadřízeným tak kriticky jako v tomto případě. V případě, kdy jde o jednu z nejsledovanějších afér v zemi – dotační kauzu Čapí hnízdo, spojovanou předně se jménem současného předsedy vlády. Kauza je podle policistů účelová, což tvrdí od počátku i samotný premiér Andrej Babiš (ANO).

Konkrétně jde o tyto policejní vyšetřovatele: kpt. Mgr. Mariana Janouška, kpt. Bc. Pavla Fialu, kpt. Mgr. Martina Procházku. Co je spojuje? Čtveřice* viní vedení pražské policie, že šlo na ruku někdejšímu ministru vnitra Milanu Chovancovi (ČSSD).

Jejich výpověď je součástí (přílohou) podnětu, který podali 4. listopadu letošního roku k rukám ředitele pražské policie plk. Jana Ptáčka. Ptáček, jak jsme později informovali, podnět postoupil na Generální inspekci bezpečnostních sborů.

Tento článek může ovlivnit vnímání zmíněné kauzy. Toho si je redakce pp_magazínu vědoma. Avšak jde o autorizovanou výpověď týmu vyšetřovatelů pražské kriminálky. Ti se ji rozhodli zveřejnit pod vlastními jmény. Rovněž ji předali novému krajskému šéfovi – Janu Ptáčkovi. Ptáček jejich podání zaevidoval a jeho relevanci chce prošetřit.

Na Chovancovo zadání podle vyšetřovatelů (přílohy podnětu, který podali) vznikla Babišova aféra. A to jako politikum. Co se týká hlavního vyšetřovatele kauzy Čapí hnízdo – kpt. Ing. Pavla Nevtípila, jeho kolegové (byť jsou z jiného oddělení) tvrdí: „Za kauzu dotačního podvodu, směřujícího k obvinění zejména Ing. Andreje Babiše a Ing. Jaroslava Faltýnka, obdržel mimo jiné post zástupce vedoucího 3. oddělení OHK – SKPV (odboru hospodářské kriminality, pozn. red.) hl. m. Prahy, jelikož je (Nevtípil) tvárný.“

Co to podle policistů znamená? Co tím míní? Proč to říkají? „Vyčkal s žádostí o vydání k trestnímu stíhání a načasoval tyto úkony před volby do poslanecké sněmovny, a to za jedním jediným účelem – poškodit hnutí ANO, aby obdrželo co nejméně preferencí.“

Jde o závažné tvrzení ze strany Nevtípilových kolegů. Shora jmenovaní  vyšetřovatelé vysvětlují jeho podstatu: „Můžeme čestně prohlásit, že každý případ lze prodlužovat několikrát a státní zástupce nezjistí účelovost prodlužování – tedy jednoduchou skutkovou podstatu. Tam, kde se periodicky opakuje půlroční lhůta, nemůže státní zástupce zjistit právní relevantnost prodlužování.“

Je-li, slovy policisty Janouška, „ke spisu přidělen takzvaný tvárný státní zástupce, policista může načasovat vyšetřování, na kdy se mu to hodí.“ A kriminalisté dodávají: „Tak jako v kauze Čapí hnízdo, kdy vůbec nejde o trestnost činu, ale o načasování projednání skutku.“

Vyšetřovatel Janoušek pokračuje: „Dohledovou činnost vykonával a rozkazy udílel kpt. Ing. Pavlu Nevtípilovi plk. JUDr. Ivan Smékal, který byl instruován plk. Ing. Luďkem Švamberkem, tehdejším vedoucím odboru Útvaru služby kriminální policie a vyšetřování policejního prezidia. Za načasování trestního stíhání mimo jiné obdržel plk. Ing. Luděk Švamberk post náměstka ředitele Útvaru služby kriminální policie a vyšetřování.“

A nyní přichází doposud nejsilnější obvinění policistů: „Plk. Ing. Luděk Švamberk obdržel zadání od genmjr. Mgr. Bc. Tomáše Tuhého, Ph.D. na pokyn Bc. Milana Chovance, tehdejšího ministra vnitra. Pokyn byl zadán z důvodu zájmu ČSSD snížit nebo odstranit politickou konkurenci, což se nepodařilo. Ale minimálně uvedená trestná činnost zločinného spolčení blokovala sestavování vlády.“

Přestože kromě svých výpovědí konkrétní důkaz vyšetřovatelé nepředkládají, pokračují: „Vzhledem k prosakování informací k shora uvedenému zločinnému spolčení, začínají se zahajovat s dotčenými policisty kázeňská řízení a odebírání spisových materiálů, kdy toto probíhá za přispívání některých státních zástupců, například JUDr. Nováka z městského státního zastupitelství.“

A citujme čtveřici vyšetřovatelů dále: „Síla zločinného spolčení dosahuje vrcholu v souvislosti se spoluprací státních zástupců jednak z obvodu, jednak z města, ale pozor, rovněž z vrchního státního zastupitelství. Domluvit vedením policie s konkrétním státním zástupcem odebrání spisového materiálu je ta nejjednodušší možnost.“

Podezřelá mediální shoda…

Není bez zajímavosti, že policisté předali prostřednictvím svého zmocněnce svoji výpověď pp_magazínu v úterý 6. listopadu 2018, kdy současně publikoval ČRo rozsáhlý a kompletní článek: 10 důkazů policie v kauze Čapí hnízdo: Babišovy e-maily, dohled na staveništi, report banky i platba za akcie.

Z materiálů, které ČRo získal, má vyplývat, že obvinění premiéra, jeho rodiny a spolupracovníků kvůli dotačnímu podvodu stojí na desetičlánkovém důkazním řetězci: především pak vychází z interní zprávy banky a ekonomického posudku vypracovaného pro policii.

Právě tyto dva materiály, uvádí ČRo, byly rozhodující pro stíhání Andreje Babiše a jeho blízkých. Až poté, co je kriminalisté obdrželi, padlo obvinění. „Tyto důkazní prostředky byly získány až po posledním podání vysvětlení Andreje Babiše,“ stojí podle ČRo v dokumentu pražského státního zastupitelství.

Detektivové a státní zastupitelství průběh vyšetřování citlivého případu téměř vůbec nekomentují. Pakliže by se k obvinění vyšetřovatelů vyjádřili, rádi jejich stanoviska zveřejníme.

Motivace vyšetřovatelů? Prý šikana

Jaká je ovšem motivace čtveřice policistů k veřejnému vystoupení – de facto k potopení Nevtípila a Smékala – svých kolegů? Jejich slovy neutěšené poměry na pracovišti, což ilustrují i dokumentací (například ohledně neoprávněného stíhání jedné z vyšetřovatelek, viz níže).

Jmenované policisty taktéž spojuje, že jsou aktivní v odborech a zastupuje je odborová aliance IZS (integrovaného záchranného systému); její představitelé jsou s plukovníkem Smékalem ve velmi napjatých vztazích. Právě pod Smékala, jak bylo zmíněno, vyšetřování Čapího hnízda spadá; zmíněné policisty prý šikanuje (v lednu odchází Smékal do civilu).

„Vážím si kolegů, kterým není tento hnus lhostejný a mají odvahu jej zveřejnit,“ uvedla někdejší policistka Petra Lhotáková z aliance; zmíněné vyšetřovatele jako zmocněnec zastupuje*.

„Mluvila jsem o tom (poměrech na pražské kriminálce, pozn. red.) už s panem Randákem,“ uvedla například vyšetřovatelka Luďka Abuzaradová.

„Řediteli KŘPA Ptáčkovi (Krajské ředitelství policie hlavního města Prahy, pozn. red.) jsem v nedávné době poslala stížnost na poměry na pracovišti, jejichž důsledkem je moje nepravomocné trestní a kázeňské řízení. Informace o mých kauzách byly sice zveřejněny, ale původce neznám,“ uzavřela vyšetřovatelka. 

Obrázek o tom, nakolik jsou výpovědi vyšetřovatelů oprávněné, či nejsou-li osobní mstou, si musí udělat čtenář sám; za tímto účelem přikládáme přílohy ke stažení.

  Bohumil Chmout

14/11/2018 (12:05)

Odsuzujeme proces s Miladou Horákovou jak tehdejší politici umlčeli nespravedlivě nevhodného člověka!
Srovnatelné, jak zase dnešní politici stejnou metodou chtějí likvidovat překážejícího člověka pro svůj boj o moc, koryta a rozkrádání a také co jsou schopni udělat pro vítězství své strany.NESTOUDNÉ, nahánějící strach a nedůvěru z konání státu, politiků, soudních a bezpečnostních institucí ,spravedlnosti, když cítíte, že touto cestou i když nic neprovedete na základě vymyšleného obvinění, může být zlikvidován kdokoliv z nás.

  Jan Morávek

12/11/2018 (15:43)

Obecně lze říci, že tuto republiku řídí neviditelná ruka. Jeden podraz za druhým tvoří uzavřený řetěz čehosi, co by měly, opakuji měly, ale nejsou uceleným řetězem. Osobně pana Babiše moc nemusím, ale to, co se kolen něho konstruuje není v souladu se spravedlností a co dělají orgány, které by se měly starat? To opravdu nevím. Rychle tu ostudu zastavte, než bude úplný konec s důvěrou v cokoliv. Řešit politiku policií je diktatura ne nepodobná Portugalsku a Španělsku nedávné paměti ( Salazar. Franko). To by snad stačilo. Až bude toto napraveno zvedne se účast lidí ve volbách, neboť budou věřit ve stát a jeho orgány, což zatím není. Ach jo…

joska

09/11/2018 (22:45)

Objektivní pravda,kterou rozkrývají detektivové a jejich vůle se dopátrat pravdy ale ve velké většině skončí u „nepochopení“ soudní moci. Určitě nejsem sám,kdo vnímá soudní moc v tomto státě jako neprůchodnost v boji se zločinem. Důkazem je spousta kauz od devadesátých let ,kde není vůle spravedlivě soudit.Dokonce jsem slyšel že řízení našeho soudnictví je v rámci evropského práva v pořádku.Potom se ale ne- divím že v minulosti jsme jako stát byli označeni s podílem vysoké korupce ve státní a soukromé sféře. K tomu lze ještě přiřadit jako poměrně velkou překážku a to jsou „nezávislá media“, není to nic nového zkrátka prachy rozhodují vše i „pravdu a lásku ,která vítězí“ si umí dotyční podplatit.

joska

09/11/2018 (22:45)

Objektivní pravda,kterou rozkrývají detektivové a jejich vůle se dopátrat pravdy ale ve velké většině skončí u „nepochopení“ soudní moci. Určitě nejsem sám,kdo vnímá soudní moc v tomto státě jako neprůchodnost v boji se zločinem. Důkazem je spousta kauz od devadesátých let ,kde není vůle spravedlivě soudit.Dokonce jsem slyšel že řízení našeho soudnictví je v rámci evropského práva v pořádku.Potom se ale ne- divím že v minulosti jsme jako stát byli označeni s podílem vysoké korupce ve státní a soukromé sféře. K tomu lze ještě přiřadit jako poměrně velkou překážku a to jsou „nezávislá media“, není to nic nového zkrátka prachy rozhodují vše i „pravdu a lásku ,která vítězí“ si umí dotyční podplatit.

joska

08/11/2018 (22:25)

bude odvaha detektivů svědčit proti chovancovi a celou kauzu ve sdělovacích prostředcích zveřejnit s omluvou celé čssd Babišovi,z toho vyplývá,že celé vedení čssd se na této prasečině podílela

Celý článek: http://ppmagazin.com/vybusna-vypoved-ctverice-vysetrovatelu-promluvila-kauza-capi-hnizdo-vznikla-na-prikaz-chovance-tvrdi/

P.S.

Názor si udělejte sami. Na okraj uvádím - v Událostech ČT (14.11.2018): zahraniční média o kauze informovala: CH Tages Anzeiger (ne hlavní deník NZZ), SLK, DPA, Novosti, server BBC a APA. REUTER i CNN mlčely. Stejného dne v hlavních zprávách na ARD ani slovo. „Anketové“ agentury si hned pospíšili jak „většina“ národa odsuzuje premiéra Babiše. Zvláštní, že takové lidi nepotkávám?! A dnes už je první demonstrace na Václavském náměstí za odstoupení premiéra. Dříve platilo, že se musí demonstrace nahlásit nejpozději 7 dní předem? Kdyby demonstranti protestovali proti nemravnému zvýšení platů zákonodárců, udělali by lépe, nebo proč PČR není schopná kauzu Čapí hnízdo vyšetřit, ale jen vyšetřovat, či Kalouskovu činnost na MO? Takto jim budou ještě tleskat při projevech, nepochybně i Kalouskovi. Nechají se tak opět zmanipulovat zkorumpovanou opozicí, která je mocensky a existenčně stále více ohrožována premiérem Babišem. Až vyrazí demonstrovat za Babiše jeho voliči, nebude Václavák stačit! Věřme, že to nebude zapotřebí.

Informace výše nejsou nikým podepsány, ale „investigativci“ Slonková a Kubík by se mohli lecos přiučit. Je v nich mnohem více logiky, věcnosti, serióznosti a snahy o objektivitu. Budou se jimi média zabývat také tak intenzivně jako se synem premiéra?! Ti dva těžko, mají jasno, resp. jasné zadání. Svými „odbornými kvalitami“ by mohli proškolit lékaře, soudce i policisty… Česká provinciálnost se opět ukázala světu v „plné parádě“… Dnes mi v Praze oslovil jeden zahraniční turista, který vůbec nechápal, jak si mohou dovolit zákonodárci sami sobě zvyšovat platy?! Vysvětlujte něco někomu co je jinde nepředstavitelné, tedy ve vyspělé zemi a společnosti…

 

Jan Šinágl, 15.11.2018

* * *

Mediální hon na premiéra Babiše a pokus o jeho likvidaci pokračuje hyenskými metodami!

Botostroj, aneb „Babišstroj“ likvidován jako „Baťastroj“

Praha 17.11.2018, Klárov 13:30 -17:30: Občané za premiéra Andreje Babiše

Praha, Klárov, 17.11.2018: Slušní občané se v prvním kole podpory premiéra Babiše poučili

* * *

Sebestředný stát 100 let: České porážky a neúspěchy od třicátých let do současnosti

* * *

Šinágl

Brutální útok na svobodu slova, který si nedovolili ani komunisté!

Jan Šinágl přišel o počítač

Promiňte, ale nyní se nepodepíšu, už zase mám strach…

17. listopad 2018 a hořkost na začátku Adventu

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.78 (60 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)