Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

st úno 08 @09:15 -
KS Ostrava: Obnova řízení ve věci Petra Kramného

Nejnovější komentáře

 • 31.01.2023 20:56
  Deset let za mřížemi až doživotí hrozí třem žákům osmé třídy ...

  Read more...

   
 • 31.01.2023 20:39
  Soukromou konverzaci ruských manželů u stolu v restauraci ...

  Read more...

   
 • 29.01.2023 10:19
  Pane Šinágle, děkuji za zasílání, je to velmi zajímavé. Píšete ...

  Read more...

   
 • 28.01.2023 09:14
  Na volebních lístcích jsou čísla 4 a 7. V numerologii jsou ...

  Read more...

   
 • 25.01.2023 09:42
  K povšimnutí: V listopadu 2022 stála před soudem ve městě ...

  Read more...

   
 • 22.01.2023 10:03
  Dva lidi se maj rádi a pořídili si dítě. Úplně mi z tý ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.
Číst dál...

Robin Hood, Juraj Jánošík, Jiří Paroubek. Každý kulturní Čech ihned pozná, co tito tři hrdinové mají společného, ačkoliv žili na staletí od sebe v rozličných společenských systémech. Bylo to odvěké, utopistické, a proto nesmyslné řešení rozdělení hmotného bohatství.

Číst dál...

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Login Form

Chaloupková Jana III„Věřím v ideál demokracie, vlády práva, právního státu a lidských práv. Chtěla bych přispět k tomu, aby v naší společnosti bylo více tolerance, vzájemné ohleduplnosti a pomoci mezi lidmi. Aby tato slova nebyla jen prázdnými hesly, ale stala se reálnou součástí našeho života.“

***

Kandiduje jako dvojka za Středočeský kraj. Její rozhovor pro PL (5.9.2021), byl ovlivněn závazkem mlčenlivosti. Cituji z rozhovoru:

… Také velvyslanec Viktor Lorenc mne ohodnotil vynikajícím služebním hodnocením. Odvolána jsem byla náhle, s odkazem na zákon o státní službě, bez udání důvodu.

… Pokud jde o pohled „z terénu“, souhlasím s názorem bývalého velvyslance v Kuvajtu Martina Dvořáka, že máme mnoho politických nominací, a to i osob, které pro ně svým kariérním životopisem nemají předpoklad. Naději na postup by měli mít i ti „řadoví“ zaměstnanci, kteří jsou vzdělaní, pracovití, oddaní službě a splní postupně podmínky kariérního řádu. Je třeba umět ocenit schopnosti a zkušenosti, vážit si věrných pracovníků, jako to např. umějí v Jižní Koreji. Je to kapitál, který nic nestojí a může přinést dobrý zisk včetně pozitivního brandingu.

… Ministři by měli být vždy silnou osobností, špičkovými odborníky, a ne jen politiky. Ministr zahraničí musí být zaujatý uměním diplomacie, schopný předvést analytický temperament a rychle reagovat i při absenci některých faktů. Měl by být výborným spisovatelem a rétorikem, mluvícím stručně, plynule a k tématu, efektivním vyjednavačem s širokými znalostmi, zkušenostmi i patřičným jazykovým vybavením. Za samozřejmost považuji detailní seznámení s chodem ministerstva a koncepcí zahraniční politiky, které kariérní diplomaté již dokonale ovládají.

Ministerstvo zahraničních věcí se zaměřuje na politiku zahraniční, bezpečnostní, obchodní a rozvojovou, také na významná zahraničněpolitická témata a mezinárodní vztahy obecně. Spolupracuje s ostatními vládními složkami při koordinaci mezinárodních záležitostí. Důležitá je jeho role v personálním zajištění a celkové podpoře misí v zahraničí, politickém poradenství a implementaci, koordinaci politiky a jednání se zahraničními diplomaty doma. To vše je vizitkou, jakousi výkladní skříní České republiky a jejích občanů.

Tím je také dána jeho důležitost ve struktuře státní správy. Té by samozřejmě měly odpovídat i alokované finanční prostředky a důraz na dlouhodobě stabilní personální politiku, profesionalitu pracovníků a odpovídající personální vybavení misí z hlediska kvantitativního i kvalitativního. Zde ještě máme rezervy, ale jedná se o dlouhodobý proces. V řadě států, které jsem navštívila či jsem tam měla možnost pracovat, jsem kvitovala akcent na odbornost, kariérní profesionalitu a důstojnost. S tím souvisí posilování dobrého jména státu, jeho zahraniční služby a upevňování pozic v mezinárodním společenství.

***

Tomáš Sochor, lídr kandidátky Přísahy pro Středočeský kraj v rozhovoru pro PL (20.8.2021) řekl: „Představíme voličům naše lídry a budou to nové a neokoukané tváře. Například paní Janu Chaloupkovou, které si nesmírně vážím a která má neuvěřitelný příběh“.

Mimochodem dr. Chaloupková ovládá 12 jazyků. O pozadí její kauzy se můžete více dočíst na PrávěDnes.cz

 

Jan Šinágl, 12.9.2021

***

Mezinárodní ostuda české diplomacie – opilí diplomaté…

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.20 (10 Votes)
Share

Komentáře   

-6 #1 Jan Šinagl 2021-09-14 08:09
Aktuální průzkumy k volbám prokazují, že je vyvíjen velký tlak zpochybnit Přísahu a má to za cíl, aby dosavadní příznivci se odklonili jinam. Aby považovali svůj hlas za ztracený nebo nevyužitý a proto nemá smysl chodit k volbám. Strategie je jasná a čitelná. Průzkumy jsou nástrojem k ovlivňování voleb. Záleží nyní na každém z nás.

Ladislav Horák

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)