Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

ne čvn 16 @13:00 -
Přerov: 79. výročí masakru na Švédských šancích
pá čvn 21 @20:00 -
Žebrák: 70 let hvězdárny
so čvn 22 @08:00 -
5. HUDLICEFEST 2024
po čvn 24 @09:00 -
KS Zlín: Vražda ve Slopném
st čvn 26 @13:00 -
ODROČENO: OS Břeclav: Vražda dvou Rakušanů

Nejnovější komentáře

 • 13.06.2024 12:29
  „Žádné morální zábrany“. Spekulanti útočí na majitele podílů ...

  Read more...

   
 • 10.06.2024 16:07
  Půlroční angažmá se po návratu domů vydávalo za velký úspěch ...

  Read more...

   
 • 08.06.2024 14:56
  Tolik k „úžasné práci Covida“ Berseta, bezcharakterníh o ...

  Read more...

   
 • 08.06.2024 14:50
  Soviel zum "wunderbaren Covid-Job" des Charakterlumpen Berset ...

  Read more...

   
 • 07.06.2024 09:38
  Masakr práva ve Zlíně pokračuje a organizovaný zločin kvete.

  Read more...

   
 • 05.06.2024 19:53
  Fialova vláda prohrála soud s whistleblowerem , jemuž zrušila ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

UV CR Soeder 14.7.2022UV CR Soeder prijezd 14.7.2022Bohužel jsem se o TK dozvěděl na poslední chvíli a lhůtu na podání akreditace nestihl (nejpozději 1 den před TK). Mé snahy o akreditaci půl hodiny před začátkem TK byly marné – viz krátký zvukový záznam. Žádná auta médií jsem do svého odchodu, po příjezdu bavorského ministerského předsedy, nezaznamenal (možná bezpečnostní důvody). Zato se mi, po mém odchodu z recepce Úřadu Vlády ČR, o to více věnovala ochranka a PČR zřejmě v domnění, že slova  o „bombardování a defenestraci“ jsem myslel vážně:-)

Nyní vážně: SRN je náš největší ekonomický partner a Události ČT této TK věnovaly jen 45 vteřin jako desáté zprávě?! ČT24 přepla při začátku TK na rozhovor s Danielem Stachem? Videozáznam TK jsem v iVysílaní ČT nenašel, jen tiskovou zprávu Úřadu vlády ČR. Kupodivu ARD se ve svém hlavním zpravodajském pořadu TAGESSCHAU o setkání vůbec nezmínila?

Co bych se obou premiérů zeptal? Zda byly tématem setkání také Benešovy dekrety a problematika sudetských Němců, jak na Krajanském dni v Hofu bavorský ministerský předseda sliboval? Zřejmě nebyly, nebo nebylo určeno pro veřejnost. Prioritu má tak nadále hospodářská spolupráce, kterou nelze ani v nejmenším ohrožovat nevyřešenými zločiny proti lidskosti v minulosti – genocidia a homocidia spáchané na 1/3 bývalých občanů Československa.

***

Hof 5.6.2022: Krajanský den českých Němců – projev poslance Pavla Bělobrádka

***

Před pár týdny jsem byl v Bernu a nemohu nesrovnat okolí českého a švýcarského parlamentu – např. v okolí Bundeshausu jsou na každém rohu koše na odpad z nerezového plechu, vždy čisté, jakoby nepoužívané. Veřejná toaleta je i na veřejnosti, nejen v budově úřadu. V okolí Úřadu vlády ČR nenajdete ani jeden odpadkový koš (zřejmě opět bezpečnostní důvody).

Vzpomněl jsem si na moji poslední návštěvu Úřadu vlády za premiéra Babiše a na setkaní s jeho spolupracovnicí. Domníval jsem se, že věc vyřídíme v recepci. Byl jsem ale uveden do salonku v prvním patře, sotva jsme si sedli přišel číšník, spolupracovnice se mi představila a informovala o své práci, stejně z mé strany a teprve poté jsme začali věc projednávat.

Při delších rozhovorech se policisté vyjádřili, že pamatují 7 premiérů, ale nikdo z nich nebyl tak pracovitý jako Babiš. Bylo to setkání normálních lidí se zdravým rozumem, který neblokuje nenávist. Přesto mne PČR pro jistotu doprovodila pomalu až k tramvaji, kdy TK už dávno probíhala, abych snad budovu Úřadu Vlády ČR opravdu nevyhodil do povětří:-) Té by bylo škoda, ale defenestrace by jistě neškodila, potom co současná vláda předvádí.

 

Jan Šinágl, 17.7.2022

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)