Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 20.04.2024 12:42
  Mgr. Jana Gavlasová, advokát, Západní 449, 253 03 Chýně ...

  Read more...

   
 • 19.04.2024 18:09
  Ve Zlínském kraji dnes chybí 3000 míst pro přestárlé lidi.

  Read more...

   
 • 19.04.2024 16:56
  Spione und Saboteure – Wladimir Putin zeigt, dass er in seinem ...

  Read more...

   
 • 18.04.2024 14:44
  Ministerstvo zahraničí daruje Ukrajině pět aut. Jedno pancéřované ...

  Read more...

   
 • 18.04.2024 10:42
  Soukromý vlastník zcizil veškerý svůj majetek. Justice je bez ...

  Read more...

   
 • 18.04.2024 08:11
  Včera mi jeden pán v Praze, sledující mé zpravodajství ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

KPV 231 logoNaposledy jsem se aktivně zúčastnil pouti politických vězňů na sv. Hostýně dne 7.9.2019. Společně s plk. Josefem Musilem jsme uspořádali výstavu o zapomenutých zločinech komunismu 1948-1989, za účasti kardinála Dominika Duky, regionálních politiků a ČT. Ta ovšem o výstavě konkrétně neinformovala, ačkoliv natáčela rozhovor v místnosti, kde byla výstava instalována.

Informaci o jubilejní 30.pouti jsem našel pouze na webových stránkách příslušníka III.odboje Vladimíra Hučína. Regionální politici se už nedostavili. Veřejnoprávní televize ve večerních  Událostech ČT mlčela, jako ostatní média. Doporučuji zejména úvodní projev zástupkyně politických vězňů a právního zástupce KPV ČR. Další ukázkový příklad, jak komunisté a jejich pohrobci dokázali postupně, cílenně zlikvidovat KPV ČR.

K projevu Vladimíra Hučína: Je sám obětí aniž tuší, žije z minulosti a v minulosti. Neustále opakuje stejné, sebestředně připomíná především svoji „činnost a zásluhy“. Aktivně pro nápravu věcí a jejich řešení, nedělá tolik potřebné a co by mohl. Mohl by např. kandidovat na předsedu KPV ČR, jako člověk ještě plný energie, na primátora Přerova, poslance, či senátora a pokusit se aktivně měnit věci za stávajícího stavu společnosti. To by bylo smyslplné, byť ne tak pohodlné jako pouhé připomínání minulosti a kladení věnců. Jen opakované kritizování nic neřeší. Na druhé straně, vzhledem k jeho kontraverzní povaze, která rozděluje, nespojuje, by jeho zvolení bylo málo pravděpodobné. Pohrobky komunismu a jeho zločinné struktury  nemůže efektivně ohrozit. Takovéto osoby ho proto nemohou brát ani vážně, jejich moc a pozice neohrožuje. To, že se dostavil na pietní akt v texaskách a v košili je dost smutné… Jeho „zpravodajský charakter“ výstžně popsal jeho bývalý nadřízený, ředitel BIS Jiří Řůžek, v knize Z labyrintu duše Vladimíra Hučína.

***

Diskutujte: Dopisy „agenta StB“ Pavla Wonky nejvyšším komunistickým papalášům!

Kniha o V.Hučínovi - 2014-04-10 19:11

Kniha Jiřího Růžka V labyrintu zpravodajských služeb (2014) pojednává i o detailech působení pana Hučína v BIS. Jen se potvrzuje, co mnozí víme už dlouho. Že současný charakter p.Hučína je více než mizerný, intrikánský až skoro kriminálnický. Což není v rozporu s tím, že za totality bolševikům v Přerově pěkně narušoval jejich propagandu. To se nevylučuje. Po tom co v BIS vyváděl za soukromé akce, by měl vrátit všechny výplaty od BIS za těch 10 let. Po tom, co USTR potvrdil, že byl roku 1972 agentem SNB a udal asi 10 občanů Přerova svému poručíkovi SNB Hynku Vykoukalovi, Hučínovi už nikdo nevěří. Možná tak L.Rudinská a Kpt. Zdeněk Špulák z StB Hradec Králové. Společně pomlouvají všichni tři umučeného P.Wonku, který se už nemůže bránit. Skvělé charaktery...Pepa

***

KPV ČR jsem plně podporoval už od 90-tých let. Sledoval jsem, jak rafinovaně dlouholetá předsedkyně MUDr. Naděžda Kavalírová přebírá otěže moci a vede politické vězně cíleně do zapomnění. Neznám žádného politického vězně, který by byl rozhodnutím tzv. „stranické pětky“ propuštěn v 50-tých letech z vězení a šel pracovat rovnou na komunistické ministerstvo. Byla členkou SČSP (Svaz čs. sovětského přátelství). V roce 2006 obdržela od prezidenta  Václava Klause Řád Tomáše Garrigua Masaryka za vynikající zásluhy o stát v oblasti rozvoje demokracie, humanity a lidských práv?! Její dcera, Blanka Matějíčková, jen v díle zkázy pokračovala a pokračuje.

Držme palce, aby soudní spor politických vězňů byl dotažen do konce, ukradený majetek a peníze navráceny – ve jménu všech obětí zločinné komunistické ideologie - abychom nezapomínali. Její pohrobci opět „klepou na dveře“.

 

Jan Šinágl, 7.9.2022

***

Tolik nás stálo „osvobozování“ ruskými okupanty: 1968 – 1989 !!!

Lošany 26.8.2022: Otevření "Památníku Tří Odbojů" - střet s "inteligentním" plebejstvím moderátora ČT...

 

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)