Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 20.04.2024 12:42
  Mgr. Jana Gavlasová, advokát, Západní 449, 253 03 Chýně ...

  Read more...

   
 • 19.04.2024 18:09
  Ve Zlínském kraji dnes chybí 3000 míst pro přestárlé lidi.

  Read more...

   
 • 19.04.2024 16:56
  Spione und Saboteure – Wladimir Putin zeigt, dass er in seinem ...

  Read more...

   
 • 18.04.2024 14:44
  Ministerstvo zahraničí daruje Ukrajině pět aut. Jedno pancéřované ...

  Read more...

   
 • 18.04.2024 10:42
  Soukromý vlastník zcizil veškerý svůj majetek. Justice je bez ...

  Read more...

   
 • 18.04.2024 08:11
  Včera mi jeden pán v Praze, sledující mé zpravodajství ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Okupace 1968 transparenty

Aktualizováno 12.10.2022: Odpověď ÚDV okupace (5.10.2022) - Odpověď ÚSTR  uran (13.9.2022)

***

Povzdech: Jak krásně jsme soužili - Ale ve filmových týdenících, jsme od roku 1945 hajlovali se zamračeným obličeji stejně, jako když jsme hrdě přikrčeni, masově kopali zákopy na obranu Říše. Jídlo bylo zajištěno a byly i přestávky v práci. A nebyl to jen mediální obraz vytvořený samotným Goeblsem, k jeho vytvoření bylo potřeba miliony spolupracujících Čechů s dříve hrdým a dnes pohrdavým názvem „ kolaboranti „. Jiný výběr byl jen pro statečné a těch bylo tak sedm. Nebýt atentátu na Heydricha , muselo být s námi po válce zacházeno jako s věrným spojencem Německa až do jeho posledního dne. Kdyby snad dnes, hrozilo opakování historie , jako že ta se až trapně opakuje ,tak máme jako národ trening a vplynout do podobného řádu třeba s Putinem, kdyby nám slíbil přežití, by nám nemělo dělat potíže. Metody má stejné jako Hitler, ale škrcení od Slovana je tak nějak srdečnější. Nesoudím , nehraju si na hrdinu, neodsuzuji, prostě to tak bylo a je.

***

Dne 19.8.2022 jsem požádal o informace ministryni obrany ČR Janu Černochovou. Dne 23.8.2022 MO reagovalo. Dnes jsem obdržel otřesnou odpověď a výpověď od ředitele VÚA (Vojenský ústřední archiv) Mgr. Josefa Žikeše. Bylo mi odpovězeno po zákonné lhůtě 15 dnů. Pominu, že nebylo požádáno o prodloužení o 10 dnů, stejně jako neuvedení data odpovědi.

Lidé čtěte a myslete přitom  i na Ukrajince, kteří, na rozdíl od nás, za svoji svobodu bojují a umírají – i za naši !!! 

P.S.

Víkend jsem strávil ve SRN, na pozvání TC Delitzsch, s TC Žebrák u příležitosti 100 let založení tenisového klubu. Udržujeme po desetiletí sportovní „družbu“. Během večera mi byla nabídnuta malá likérová lahvička „Kuemmerling“ (Starosťáček), oblíbená po celém Německu. Na jejím dnu bylo ve skle odlito číslo „68“, které lze číst i jako „89“. O nádherné akci mezi Evropany napíši - nastoupili jsme v dobovém oblečení a hráli s dřevěnými tenisovými raketami:-) JŠ   

***

3.9.2022: 30.pouť politických vězňů na Sv. Hostýně – komunisté a jejich pohrobci se radují, média mlčí…

Lošany 26.8.2022: Otevření "Památníku Tří Odbojů" - střet s "inteligentním" plebejstvím moderátora ČT...

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (1 Vote)
Share

Komentáře   

-1 #1 Jan Šinagl 2022-09-08 18:11
Když jsem si přečetl schválený zákon, který přikazuje prodávat v supermarketech většinu českých potravin, vybavil se mi velmi plasticky zážitek z dětství, se kterým se Vám musím svěřit. Bylo to v roce 1982. Rodiče mě tehdy poslali z kdovíjakých pohnutek na pionýrský tábor do Sovětského svazu. Byla to družební Vladimírská oblast, asi 300 kilometrů na východ od Moskvy. Někde v lesostepi u řeky Kljazmy, pokud si to vybavuju dobře. Zážitků tam bylo až až, třeba s pneumatickou zubní vrtačkou, obsluhovanou osobou vzdáleně připomínající přejedenou Marfušu z Mrazíka, ale o tom jindy. Teď k těm potravinám. To jsme takhle šli, notně vyhladovělí, protože táborová strava se sestávala skoro výhradně z prosné a pohankové kaše s rybou v neděli, do nejbližší vesnice. Šli jsme nicméně s nadšením, neboť nám bylo řečeno, že si tam můžeme zakoupit něco dobrého k snědku. To vám bylo po celých několik verst po hlavní silnici, tedy fakticky po polní cestě plné výmolů o velikosti kráterů po minometných granátech, radosti a těšení! Cestou jsem se pro jistotu zeptal děžurné (pro mladší ročníky - taková táborová dozorkyně), jestli v kolchozním obchodě něco k jídlu bude. "Plné regály! Od shora až dolů!" zněla odpověď soudružky. No, zkrátím to. Když jsme tam došli, vstoupili do srubu s hrdým nápisem "Univermag" a nechali oči uvyknout přítmí, zjistili jsme, že děžurná nelhala. Regály byly skutečně plné. Od shora až dolů, od leva doprava. Byly plné.....nekone čných řad konzervované červené řepy. Řepa tady, řepa tam, všude kam se podíváš. Samozřejmě domácí sovětské výroby, jakápak cizina! Dokonalá soběstačnost v praxi! A ta podpora místních kolchozníků! A jinak? Jinak nic. Nic. Jako vůbec nic. Zakručelo mi v břiše. Jedna dívka, myslím že to byla dcera generálního ředitele státního podniku LIAZ, se hlady rozplakala. Cestou ven jsme narazili na ožralého milicionáře, který se ptal, jestli je všechno chorošo. Měl přes rameno kalašnikov. Takže děžurná velmi racionálně zahlaholila, že se tu "rebjátam" (dětem - pro mladší ročníky) moc líbí a že oceňují soběstačnost sovětského zemědělství a celkově zásobovací systém. Ani jsme nemukli. Kalašnikov vypadal, na rozdíl od všeho ostatního, co jsme v SSSR viděli, velmi funkčně. Tak na tohle jsem, si milí přátelé vzpomněl, když jsem slyšel o tom skvělém zákonu na podporu českých zemědělců, který nám říká, co si budeme moci koupit a co ne.

Petr Honzejk

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)