Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

ne čvn 16 @13:00 -
Přerov: 79. výročí masakru na Švédských šancích
pá čvn 21 @20:00 -
Žebrák: 70 let hvězdárny
so čvn 22 @08:00 -
5. HUDLICEFEST 2024
po čvn 24 @09:00 -
KS Zlín: Vražda ve Slopném
st čvn 26 @13:00 -
ODROČENO: OS Břeclav: Vražda dvou Rakušanů
út čvc 16 @13:00 -
OS Břeclav: Vražda dvou Rakušanů

Nejnovější komentáře

 • 14.06.2024 08:49
  Naši vládní politici jdou ve stejných stopách jako pokrokářští ...

  Read more...

   
 • 13.06.2024 12:29
  „Žádné morální zábrany“. Spekulanti útočí na majitele podílů ...

  Read more...

   
 • 10.06.2024 16:07
  Půlroční angažmá se po návratu domů vydávalo za velký úspěch ...

  Read more...

   
 • 08.06.2024 14:56
  Tolik k „úžasné práci Covida“ Berseta, bezcharakterníh o ...

  Read more...

   
 • 08.06.2024 14:50
  Soviel zum "wunderbaren Covid-Job" des Charakterlumpen Berset ...

  Read more...

   
 • 07.06.2024 09:38
  Masakr práva ve Zlíně pokračuje a organizovaný zločin kvete.

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Lednice ZamekJe z toho ostuda s mezinárodním dosahem. Zámek Lednice přijde o původně přidělenou dotaci z Evropské unie za 150 milionů korun. A to kvůli razantním obstrukcím jednoho z účastníků výběrového řízení na rekonstrukci podzemních sklepení, Maurské vodárny nebo francouzské zahrady. Jelikož se totiž spor táhl dlouhou dobu, dotační podmínky nebyly splněny a opravovat se tedy nebude.

V tomto případě však nejde jen o propadlou dotaci. Lednický zámek je součástí Lednicko-valtického areálu, který patřil Lichtenštejnům, jímž byl ukraden československým státem v roce 1945 na základě tzv. Benešových dekretů. Údajně proto, že prý byli Němci, což není pravda. Členové rodu se považovali národnostně za Lichtenštejny, nikoliv za Němce. O kolaboraci s nacisty se v jejich případě rovněž mluvit nedá. Oni dokonce zaměstnávali české pracovníky, jejichž příbuzní byli uvězněni v koncentračních táborech.

A nyní tedy nebudou peníze na opravu lednického zámku, jak symbolické. Možná je to trest z vyšší duchovní sféry za krádež cizího majetku. Jako by něco tam nahoře říkalo: “Česko, to máš za to, že vlastníš něco, co ti nepatří, a mělo bys to vrátit.” Nejlepším řešením by tedy bylo, kdyby se Česká republika dohodla s Lichtenštejny na navrácení majetku včetně lednického zámku, protože ti se o svoje vlastnictví umí řádně postarat. Tato knížecí rodina dokonce před několika lety nechala opravit rodinnou hrobku ve Vranově u Brna, v níž je pohřbeno 14 vládnoucích knížat rodu, za 54 milionů korun, přestože jí oficiálně nepatří.

Zásluhou Lichtenštejnů máme na Moravě unikátní Lednicko-valtický areál, zapsaný do seznamu světového kulturního dědictví UNESCO, se zámky Valtice a Lednice, rybníky, mnoha dalšími krajinnými prvky, mezi které patří umělá zřícenina Janův hrad, minaret, Dianin chrám a mnohé další. Lichtenštejnové zakládali nemocnice, školy, sociální ústavy a byli významnými mecenáši vědy a umění. Dokonce i za přestavbou zámku Hluboká do romantizujícího gotického stylu stála především manželka knížete Jana Adolfa II. Schwarzenberga, kněžna Eleonora, rozená z Lichtenštejna.

Stoupenci zabavení lichtenštejnského vlastnictví mají už od časů první republiky ještě jeden pro ně velmi důležitý hit. A to působení knížete Karla I. Lichtenštejna za stavovského povstání v letech 1618–1620 a po jeho potlačení. Ano, stal se místodržitelem legitimního českého krále Ferdinanda II. v Čechách a předsedal soudnímu tribunálu, který potrestal vzbouřence. Jenomže konečné slovo měl v případě rozsudků nad povstalci panovník, tedy Ferdinand II. Z principu je ovšem nesmysl trestat nějakou rodinu za to, co udělal její dávný předek před staletími. “Ale podívejme se, Novákovi, váš praprapra…děda v 17. století vraždil a loupil, tak to vám sebereme vaše BMW.” Takhle to přece nemůže fungovat. Nehledě k tomu, že panství Lednice a Valtice patřila Lichtenštejnům dlouho před bělohorskou bitvou.

K zabavení majetku Lichtenštejnů opravdu nebyly žádné vážné právní důvody. Kromě jediného, zmocnit se ho bez náhrady. Takže vraťme uloupená lichtenštejnská panství jejich právoplatným majitelům. Ušetříme si tak těžkosti nejen s opravou lednického zámku.

 Zdroj Forum24.cz>

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (2 Votes)
Share

Komentáře   

-1 #1 Jan Šinagl 2022-12-15 09:07
„Proti fašistům a sudeťákům.“ Pohraničníkům zbyla hesla, ztrácejí členy, peníze a brzy i Zemana

hlidacipes.org/.../

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)