Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 17.05.2024 16:43
  Vážení přátelé zahrádkáři, vážení sympatizanti Zelené brány do ...

  Read more...

   
 • 15.05.2024 11:01
  Větší tragikomedii jsem fakticky nezažila co předvádí tento soud ...

  Read more...

   
 • 15.05.2024 10:58
  Státní zástupce Mgr. Petr Valíček 25.4.2024: K ohledání, u ...

  Read more...

   
 • 15.05.2024 10:05
  Až teď jsem si toho emailu všiml.. Advokáta, že nepotřebujeme?

  Read more...

   
 • 14.05.2024 11:21
  Pokud se někdo domnívá, že lživým zápisem v dokladech problém ...

  Read more...

   
 • 13.05.2024 16:04
  “Je velmi těžké najet na válečnou ekonomiku. Ještě těžší ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Blazek Fiala kongers ODSO dvacet let později odsoudila mezinárodní arbitráž Českou republiku k zaplacení více než šestnácti miliard. Nemají na tom vinu také pánové Pavel Blažek a Zdeněk Koudelka, pane premiére?

***

Premiér Petr Fiala byl těsně po svém pověření do funkce hostem pořadu České televize Otázky Václava Moravce. I přesto, že působil trochu unaveně, potvrdil pověst noblesního a slušného politika, který nelže a lhát nechce. Zaváhal tehdy jen ve chvíli, kdy měl odpovědět na otázku, zda trvá na jmenování Pavla Blažka na post ministra spravedlnosti.

Nakonec prohlásil, že ho zná skoro třicet let „z akademického prostředí“, a že, podle něj, jde o člověka, „za kterým není stín něčeho, proč by nemohl funkci vykonávat“. Řada informací, které se o Pavlu Blažkovi povídají, prý navíc „není pravdivá“. A že o tom mluvil i se zástupci ostatních stran v koalici, takže to bude v pořádku.

Aktuální skandály a policejní manévry kolem Blažkových bývalých koncipientů a spolupracovníků dnešního ministra spravedlnosti, v Brně prý přezdívaného Don Pablo – proč asi?, jen potvrzují už dlouho veřejně známá podezření.

V letech 2001-2002 Pavel Blažek ve spolupráci s tehdy vlivným brněnským sociálním demokratem Zdeňkem Koudelkou ovládali ministra zdravotnictví ve vládě Miloše Zemana Bohumila Fišera.

V nesmyslném režimu utajení, které zajistil Koudelka jako utajený a placený poradce ministra, prosadili, že ministr po dohodě s tehdejším mocným premiérovým poradcem Miroslavem Šloufem odmítl splnit právně závazné usnesení vlády ukončit co nejrychleji právní spor se společností Diag Human.

Koudelka přesvědčil ministra, aby problém přehodil až na následující vládu, která ovšem měla vzniknout až po volbách v roce 2002, tedy více než za rok. Miloš Zeman se ho později neúspěšně pokusil prosadit v Senátu na místo ústavního soudce. A dnes tohoto usvědčeného podvodníka navrhuje pro změnu na funkci zástupce ombudsmana.

Pavel Blažek byl v takto vzniklém mezidobí rychle jmenován novým právním zástupcem státu v tomto sporu a za pouhých několik měsíců práce stačil vyfakturovat přes tři miliony za zcela kontraproduktivní „právní služby“ a dalších více než pět a půl milionu za zfalšovaný „znalecký posudek“, náhodou zpracovaný společností, ve které figurovala jeho žena, on sám – i jeho dnešní náměstek Radomír Daňhel.

Všechny relevantní dokumenty byly publikovány. Pavel Blažek se nikdy neodvážil na dokumenty a zveřejněné informace reagovat jinak, než spoustou lží a osobních útoků – a to i na půdě Poslanecké sněmovny.

Nikdy se také neodvážil odpovědět na výzvu, aby, pokud jediný ze zveřejněných dokumentů nebo jediná z uvedených informací nejsou pravdivé, podal žalobu.

Celý článek>

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentáře   

-1 #1 Jan Šinagl 2023-03-02 21:52
Petr Fiala se zastal ministra: „Ministr spravedlnosti Pavel Blažek jedná v souladu se zákonem a povinnostmi ministra". K Blažkovým žádostem o informace, týkající se kupčení s byty v Brně, to řekl premiér Fiala. Nejvyššímu státnímu zástupci Střížovi to nepřijde „šťastné“ – v kauze figurují ministrovi známí. Skutečná STOKA mravního odpadu společnosti…

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)