Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 05.06.2023 13:16
  Lieber Herr Sinagl! Danke für Ihre Zusendung.Ich komme aus ...

  Read more...

   
 • 05.06.2023 07:43
  Litoměřice: Město řeší, co se sochou sovětského vojáka - „Lžu ...

  Read more...

   
 • 05.06.2023 07:38
  Voláte tu po míru beze zbraní, zatímco štváč Putin se zbraněmi ...

  Read more...

   
 • 29.05.2023 16:39
  Rozhodnuto. Český lékař půjde za údajné plácnutí po zadku ...

  Read more...

   
 • 29.05.2023 16:33
  Michael Žantovský už nepovede Knihovnu Václava Havla. Ředitelem ...

  Read more...

   
 • 25.05.2023 12:30
  Tak ještě jedna perlička od soudu. Napsala jsem klientovi ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.
Číst dál...

Robin Hood, Juraj Jánošík, Jiří Paroubek. Každý kulturní Čech ihned pozná, co tito tři hrdinové mají společného, ačkoliv žili na staletí od sebe v rozličných společenských systémech. Bylo to odvěké, utopistické, a proto nesmyslné řešení rozdělení hmotného bohatství.

Číst dál...

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Login Form

ACR logo hodnosti

Aktualizováno 21.5.2023: Odpověď MO ze dne 15.5.2023 (požádalo o prodloužení lhůty na odpověď). 

Aktualizováno 21.4.2023: První rozhovor MUDr. I.K. O jeho „kultivovanosti“ svědčí i to, že hovoří o „zadku“. Mimochodem byl ve vojenské  uniformě. Ostuda se týká i AČR. Místo aby se pachatel a ČR okamžitě omluvili, bude se do nekonečna plebejsky zatloukat, zatloukat a zatloukat ... 

***

Aktualizováno 18.4.2023: Žádost o informacek rukám ministryně obrany ČR. 

***

Aktualizováno 17.4.2023: Další spolucestující se zastávají pachatele. Prý za to mohla skrumáž? Dost možná. Udělá své, stejně jako alkohol a nízké pudy, které ji rády využijí. Člověk by očekával, že svědci vše natočí na video na podporu svých argumentů, pokud nebyli sami opilí? To, že jinou možnost nepřipouštějí, by tomu nasvědčovalo. Nedostatek slušného chování, dobrých mravů a empatie pro druhou stranu, dokázali dostatečně. Tím i svoji spoluvinu, nekulturnost a české plebejství, které vyvezli a presentovali v zahraničí. A potom s takovými lidmi uzavírejte obchody… 

***

Aktualizováno 15.4.2023: Pětice svědků vyviňuje lékaře - měl to být omyl? Korejci, stejně jako kamery, jistě rozpoznají omyl od záměru. Bez ohledu na výsledek je tato, obávám se "kulišárna", jen pokračováním a zvětšením mezinárodní ostudy naší země. Doufejme, že stejně pozorně sledovali, jak ostatní spolucestující pijí na státní útraty, pokud ovšem sami nepili tolik, že viděli všechno poněkud jinak. Omluva z nejvyšších míst měla být vyslovena okamžitě.  Bohužel, omluvy v naší zemi většinou vynucuje až soud. JŠ

***

Češi za sebou bohužel zanechali pachuť nekulturních barbarů, o to horší, že si pití alkoholu a excesy nedokážou odpustit ani účastníci oficiální vládní výpravy. - „Přijmeme opatření, aby se podobná situace už nemohla opakovat“, oznamuje MO ČR. Tedy zákaz pití alkoholu ve všech vládních letadlech, resp. nezřízeného chlastání, které pokračuje na hotelích za státní peníze, za peníze daňových poplatníků?

Jaké opatření? Občan má jasno. Vyhodit okamžitě, bez náhrady, bez výslužek, degradovat, zveřejnit jméno a fotografii. Nejlepší, nejrychlejší, nejlevnější a nejúčinnější opatření. Alkohol jen odhalil  skutečnou povahu a plebejské sklony. Ochrana zájmu země má přednost před ochranou soukromí jednotlivce, který se dostal na místo, kam mravně vůbec nepatří. Typická česká neomalenost a ostuda. Ve vyspělých zemích by jeho jméno a fotografie byly obratem zveřejněny. Možná tak učiní Jižní Korea – a ČR ji zažaluje…

České plebejství par excellence. I dobytek se chová lépe. Škody jsou nevratné. Politici mají opět možnost ukázat svoji (ne)schopnost. MUDr. I.K. určitě kvůli tomu sebevraždu páchat nebude, natož aby sám od sebe odstoupil. Ve věci budu informovat ministryni obrany ČR Janu Černochovou. Má další možnost trochu vyčistit korupcí smrtelně nakaženou Armádu ČR a její velení. Ta bude mít brzy více důstojníků a generálů než vojáků, podobně jako PČR!

V Koreji je pořádek, na ženu se nesmí sahat. Starosta a kandidát na presidenta Park Won-soon spáchal sebevraždu poté co byl obviněn ze sexuálního obtěžování. Korejská veřejnost může vytvořit obrovský tlak. Toho česká společnost schopná není, ale možná brzy bude, boudou-li podobné skandály pokračovat, jako na běžícím pásu. JŠ

***

Glosa: Z plácnutí po zadku je mezinárodní ostuda. Dobře nám tak

Ministerstvo obrany se omlouvá horem dolem, lékaře čeká postih, ale diplomatická škoda už byla napáchána. Češi za sebou bohužel zanechali pachuť nekulturních barbarů, o to horší, že si pití alkoholu a excesy nedokážou odpustit ani účastníci oficiální vládní výpravy.

Pro českou společnost ale může být ve výsledku dobře, že se celý incident „neodbyl“ na místě mezi účastníky a pěkně se rozmázne. Dobře nám tak, ostudu si zasloužíme. Možná bychom se z ní mohli trochu poučit.

Ačkoli totiž armáda označuje celý incident za „selhání jednotlivce“, je to bohužel spíš příznak kultury, v níž v Česku žijeme. Kultury, kde se podobné chování dostatečně ostře neodsuzuje, naopak se často bagatelizuje – a opilost pachatele k tomu všemu vydáváme za polehčující okolnost.

Už jenom promptní způsob, jakým Jihokorejci na obtěžování zareagovali, pro nás může být příkladem. Úřady ženu, která obtěžování nahlásila, braly od první chvíle vážně a začaly to vyšetřovat. Ačkoli šlo „jen“ o jedno plácnutí po zadku. U nás, kde se rozdávají podmínky i za prokázané znásilnění dětí, je to něco nepředstavitelného.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.71 (7 Votes)
Share

Komentáře   

-2 #1 Jan Šinagl 2023-05-29 16:39
Rozhodnuto. Český lékař půjde za údajné plácnutí po zadku před jihokorejský soud

Zdroj: lidovky.cz/.../...

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)