Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

pá čvn 21 @20:00 -
Žebrák: 70 let hvězdárny
so čvn 22 @08:00 -
5. HUDLICEFEST 2024
po čvn 24 @09:00 -
KS Zlín: Vražda ve Slopném
st čvn 26 @13:00 -
ODROČENO: OS Břeclav: Vražda dvou Rakušanů
út čvc 16 @13:00 -
OS Břeclav: Vražda dvou Rakušanů
st čvc 17 @12:45 -
MS Praha: Dubovcová versus MZV ČR

Nejnovější komentáře

 • 21.06.2024 11:13
  Od dob působení Otakara Motejla se mnoho na tomto úřadu změnilo ...

  Read more...

   
 • 18.06.2024 10:48
  Nejlepší policie na světě? Aktuálně je v médiích, že Karlova ...

  Read more...

   
 • 17.06.2024 12:39
  Martin Michal byl několikrát upozorněný na osobu LP. Jak se LP ...

  Read more...

   
 • 17.06.2024 10:28
  Svůj komentář jsem napsala pod tento Váš příspěvek na FB. Mám ...

  Read more...

   
 • 17.06.2024 10:23
  Jsem zvědavá, jaké dopady to bude mít na soudkyni a další ...

  Read more...

   
 • 14.06.2024 08:49
  Naši vládní politici jdou ve stejných stopách jako pokrokářští ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Vyhnani ceskych Nemcu 1945Benes Edvard kynouci davum

„Jediné čeho se bojím jsou mí spoluobčané.“

Jaroslav Róna, sochař a malíř

***

REFLEX 21/2024: JAK JSME SE ROZEŠLI S VLÁČILEM - spisovatel a scénárista Vladimír Körner: O Benešovi vás nelákalo napsat? Körner: "Existuje zápis z Benešovi návštěvy v Moskvě v roce 1943, kdy byl se Stalinem ve Velkém divadle a o přestávce údajně škemral: "Když Češi pověsí Slovákům Tisa, tak nám to neodpustí. Nemohli byste to udělat vy? Stalin odpověděl: "My vám ho pověsíme," a Beneš dodal: "To byste mohli pověsit i novináře, kteří mne urazili..." Byl mstivá bestie. Nebo prohlásil: "Dokud nebude Brno čistý od Němců, tak tam nepojedu," takže lidi je hnali v noci bejkovci na hranice.

***

***

Těžko si lze představit stav mysli po letech válečných útrap. Ale ani ty neomlouvají zvěrstva, kterých se dopustili naši krajané na sudetských Němcích. Benešovy dekrety je třeba zrušit. To by byla jediná dostatečná omluva za vraždy a další zločiny.

Němci prováděli během 2. světové války hrůzné věci. Ale ani to nikoho neopravňuje k odplatě stejné nebo ještě horší, a navíc na lidech, kteří se jich v naprosté většině sami nedopustili. Ale přesně to se u nás událo na základě takzvaných Benešových dekretů těsně po válce. Národní ostudou je to až do dnešních dní.

Webová encyklopedie o právu Iuridictum k Benešovým dekretům uvádí: „Odpůrci dekretů poukazují na jejich jednoznačně protiústavní obsah, jejich zastánci se dovolávají buď teorie odplaty, nebo tvrdí, že tak staré bezpráví již není účelné napravovat. Faktem v každém případě je, že vyhlášení dekretů znamenalo zánik právního státu a velmi napomohlo nástupu komunistické totality; rozsáhlé vyvlastnění podílů v obchodních společnostech, které komunisté požadovali, bylo provedeno rovněž dekrety presidenta Beneše (v roce 1945).“

Dekrety daly katům pocit beztrestnosti

Pověstná česká holubičí povaha se po válce změnila spíše na krkavčí. A nejvíc bojovní byli obvykle ti, co celou válku mlčeli k německým zločinům, nebo dokonce s Němci aktivně kolaborovali. Tzv. „divoký odsun“ stovek tisíc Němců je i dnes neomluvitelný. Na zločinech se podíleli jak příslušníci Rudé armády, tak českoslovenští vojáci a také civilisté.

Celý článek>

P.S.

Tzv. „holubičí povaha“ má původ v dřívější masové oblibě Čechů v pojídání holubího masa. Připomeňme si vraždy a kastrace v rodu Přemyslovců. „Největší Čech“ Karel IV. měl za otce francouzského Němce, matka měla už jen pár procent české krve.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (3 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)