Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 20.07.2019 07:25
  Každá totalita se projevuje tak, že nesnáší jiný názor, jiný ...

  Read more...

   
 • 17.07.2019 23:40
  Tehdy za nácků se také obchodovalo s hnědou totalitou. Zvláště ...

  Read more...

   
 • 17.07.2019 18:32
  Vzpomeňme na zpěvačku a slavnou filmovou herečku MARLEN ...

  Read more...

   
 • 16.07.2019 08:38
  Mnozí ohnuli páteř, ale mnozí ji také dokázali narovnat.

  Read more...

   
 • 15.07.2019 09:18
  Tomáš Pecina: Karel Gott byl po celá 70. léta symbolem ...

  Read more...

   
 • 08.07.2019 10:58
  V jednotě proti Babišovi jako za komunistů! Ten člověk musí být ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Eva Sinaglova PN 110219Celý svůj život věnovala práci pro rodinu i město Žebrák. Dokud jí to zdraví umožňovalo, dlouhé roky pracovala ve hřbitovní komisi, vzorně pečovala o hroby a pořádek na hřbitově, v zahradnickém  spolku,Hrob mama 110219 v mládí byla vedoucí závodní kantýny, znal ji celý Žebrák.

Moc rád bych si přál s ní dnes moci slavit její životní jubileum, ale na druhé straně bych jí nepřál, aby se dožila situace ve které se dnes nacházím. Velmi by trpěla, nedokázala by ji pochopit, lámalo by jí to srdce v její dobrotě. Zítra zakoupím devět růží a zapálím na rodinném hrobě svíčku na její památku. Spočívá vedle svého muže pana Jana Šinágla. Dožil by se 26.ledna 97 let. Až se s nimi jednou opět setkám, budu jim o tom všem bezpráví vyprávět…

PN ES a JS 070319Na osudu celé naší rodiny se také podepsal komunistický režim. Poté, co táta odmítl podepsat spolupráci s StB, ztratil na hodinu místo vedoucího odbytu v TOSu Žebrák. Máma bylaPN MS kaleni 070319 přeřazena z kantýny do lakovny. Místo přijala, aby zachránila podnikový byt. To se podepsalo na zdraví obou. Následky postihly i mne, což vyústilo později v můj odchod do švýcarského exilu.

Jsou lidé, hodnotu jejichž práce pro společnost si plně uvědomujeme až když už mezi námi nejsou. Často na své rodiče vzpomínám a věřím, že nejsem sám.

Právě díky takovýmto lidem se svět může posouvat dále. Jsou nenápadní, známí jen svému okolí, nevystupují v médiích, ale konají se samozřejmostí jim vlastní drobnou, každodenní práci. Věřím, že je jich u nás i  na celém světě stále většina.

Milá mami, všechno nejlepší ke tvým nedožitým 90. narozeninám a držte mi s tátou palce, abych ve svých současných a nadcházejících bojích proti zlu obstál se ctí a byl hoden vaší památky, odkazu, morálních a mravních hodnot, v jejichž jménu jste mne vychovali. Snažím se pracovat a konat tak, jako jste celý život konali vy. Držte palce i naší dnes těžce zkoušené zemi.

Věřím, že nadcházející 30.výročí Listopadu 89 povede k tomu, že vláda věcí se do rukou poctivých, slušných a pracovitých lidí, opět navrátí. Abychom po sobě zanechali potřebné hodnoty, na které budou moci navazovat ti, co přijdou po nás.

Děkuji Vám za vše co jste mi po předcích předali a sami dali!

ODPOČÍVEJTE V POKOJI…

 

Váš syn Jan

V Žebráku 10.února l.p. 2019  

* * *

Životopis

P.S.

Z tohoto článku zveřejnil Zpravodaj města Žebráku pouze těchto pár řádek. Vysvětlení naleznete níže od redaktora Františka Lorence - názor si může učinit každý sám. Vážím si Podbrdských Novin, kde vzpomínka výše bude uveřejněna v plné verzi.

J.Š. 27.2.2019

* * *

Sinaglova ZMZ brezen 2019Zpráva vydavatele  městského Zpravodaje-č.3-březen

Při každé žádosti o oznámení ať v rubrice "Poděkování" - Blahopřání" - "Vzpomínáme" uveřejňujeme tento text v daném rozsahu několika vět a to v prostoru zhruba 9x8 cm. Splňujeme proto i Vaše oznámení jako vzpomínku na nedožité 90. narozeniny Vaší maminky a to s využitím úvodního textu  Vašeho příspěvku, uvedeném v tučné úpravě. Vzpomínku doplňujeme rovněž i připojenou fotografií paní Evy Šináglové, Vaší maminky.     - z rozh.vydavatele Zpravodaje - red. Lorenc, 23.2.2018
 
 
P.S.
Dva články výše Podbrdské Noviny 5/2019 (7. - 21.3-2019)
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (8 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)