Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 30.05.2020 10:44
  Nejen barvy, ale i charaktery časem blednou. Pane plukovníku ...

  Read more...

   
 • 30.05.2020 08:44
  Ústupčivost. Čechů hlavní úspěch komunistické normalizace.

  Read more...

   
 • 26.05.2020 13:57
  Když se jedná pouze podle zákonů, spravedlnost ostrouhá.

  Read more...

   
 • 24.05.2020 12:19
  Prozatím nám je dovoleno kritizovat zatím co komunisté konají.

  Read more...

   
 • 24.05.2020 07:40
  Svět kanonů a raket nahradily rudé knížky a hoaxy. Chceme ...

  Read more...

   
 • 23.05.2020 11:24
  Česká objektivita připomíná jednonohého invalidu. Genocida ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

LN DR JS ridic 200919Názor pana Sedláka (vlevo) z Brna vyšel dnes v LN v rubrice Dopisy redakci. Proč ten otazník navíc? Nejedná se jen o řidičskou nemoc, ale nepěknou povahovou vlastnost, dost rozšířenou. Přejeme si pořádek, ale sami máme často problém pravidla dodržovat a nejen na silnici.

Kolik jen Čechů zahynulo kvůli telefonování za jízdy, muselo být zachraňováno či nalezeni mrtví, když byli tam, kde být neměli (lyžování, koupání), nebo špatně vybaveni (turistika) apod. Že kvůli nim a jejich neodpovědnosti riskují své životy druzí neřeší.

Má-li společnost fungovat, musí být dodržována pravidla. Základní pravidlo demokracie: Moje svoboda končí tam, kde začíná svoboda druhého. Platí to nejen pro lidi, ale i floru a faunu. To co vše se nalezne v českém lese jako odpad, v západních lesích nenaleznete. V přírodních parcích USA nenaleznete koše na odpadky. Mají zásadu: Co si přinesu, to si odnesu.

V našich duších máme ještě hodně „odpadu“ a pokud ho neodklidíme, bude odpad kolem nás narůstat, až nás zničí. Mít pořádek jen doma nestačí. Nebudeme-li schopni udělat si pořádek v nás a v našem okolí, ztratíme i ten, který si udržujeme jen pro sebe. Život není jen o braní, ale především o dávání ze svého druhým a společnosti, ať už z hmotných či duchovních statků. Jen tak vzniká vyspělá společnost – a zmizí „odpad“ ze silnic, lesů a našich duší.

Chce to jen nahradit egoismus empatií. Základem je obnovení přirozené komunikace a nenechat se přivést do stupidity nepřirozenou elektronickou komunikací. Má nám sloužit, ne my jí a ničit si tak plnost a bohatost našich životů.

 

Jan Šinágl, 20.9.2019

* * *

Vyskočme z online kolotoče dokud je čas!

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.00 (2 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)