Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

čt bře 30 @17:30 -
Praha AC: Člověk a média
út dub 25 @12:30 -
OS Praha 1: JUDr. Vratislav Vajnar

Nejnovější komentáře

 • 25.03.2023 09:35
  Proruští dezoláti. twitter.com/.../...

  Read more...

   
 • 24.03.2023 10:35
  Kdo řekne veřejně v Rusku, že na Ukrajině je válka, dostane 15 ...

  Read more...

   
 • 24.03.2023 09:16
  Další lidský příběh z nelidské války: Ukrajinský operátor ...

  Read more...

   
 • 23.03.2023 18:20
  "Ruská armáda je druhá nejsilnější na světě – ukázalo se, že ...

  Read more...

   
 • 23.03.2023 17:36
  „Rada, kterou mu mohu dát, nebo spíše tvůrcům jeho projevů, je ...

  Read more...

   
 • 21.03.2023 21:49
  Ruská armáda je druhá nejsilnější na světě – ukázalo se, že je ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.
Číst dál...

Robin Hood, Juraj Jánošík, Jiří Paroubek. Každý kulturní Čech ihned pozná, co tito tři hrdinové mají společného, ačkoliv žili na staletí od sebe v rozličných společenských systémech. Bylo to odvěké, utopistické, a proto nesmyslné řešení rozdělení hmotného bohatství.

Číst dál...

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Login Form

Slachta avers

AKTUALIZOVÁNO 25.5.2020: Robert Šlachta: Propojení politiky a policie je dnes větší než bývalo!

* * *

K právě vyšlé knize Roberta Šlachty „Třicet let pod přísahou“ se vrátím po jejím přečtení. Dnes připomenu část článku, týkající se bývalého vrchního státního zástupce JUDr. Libora Grygárka. Podal

Slachta ty stara jsem na něho trestní oznámení. Dopadlo podle očekávání.

… Základy této kauzy byly položeny už v roce 2010. Šlachtův sbor prošetřoval úniky informací z vyšetřování případu nákupu obrněnců Pandur. Osobou, na kterou se policisté zaměřili, byl tehdejší náměstek pražského vrchního zástupce Libor Grygárek.

„Najednou jsme začali zjišťovat, že pan Grygárek plní v podstatě roli hlídacího psa pro spoustu vlivných osob v této zemi, mezi něž patřila celá řada lobbistů, politiků z ODS a manažerů. Zjednodušeně řečeno si pan Grygárek ty spisy vyžádal, udělal podrobnou analýzu a podal zprávu těm, kterých se to týkalo,“ říká Šlachta v knize.

 Slachta revers…Roli měly sehrát vnitrostranické třenice tehdy vládnoucí občanské demokracie. „V té době jsme ji (Nagyovou) ani neodposlouchávali, ale odposlouchávali jsme státní zástupce a další osoby a bylo jasné, že úniky jdou od Grygárka. Ale ještě jsme nevěděli, že ten únik šel přes ni a že to použili s Nečasem proti Topolánkovi. Oni potřebovali Topolánka shodit a vytvořit příběh Dalíka ohledně úplatku,“ tvrdí Šlachta v knize.

Grygárek mi vyhrožoval a vydíral čtyřminutovým telefonátem. Trestní oznámení nechtěl nikdo řešit. Nakonec skončilo na PČR Beroun, ta ho předala PK Beroun. Ta ho „vyřešila“, cituji z vyrozumnění:

… Správní orgán podle ust. § 76 odst. 1) písm. a) ZOPŘ věc odložil, vzhledem ke skutečnosti, že došlé oznámení neodůvodňuje zahájení řízení o přestupku nebo předání věci. Jednání ze strany Libora Grygárka je jednáním nevhodným, avšak s nízkou mírou společenské škodlivosti, neodůvodňujícím vůči jmenovanému zahajovat správní řízení. Sdělujeme Vám, že s případným nárokem na náhradu škody způsobené přestupkem máte právo obrátit se na příslušný soud nebo jiný orgán veřejné moci….

Viditelně pro PČR a PK není podstatné, kdo vyhrožuje. Jinými slovy vyhrožování bývalého vrchního státního zástupce, dnes advokáta, má pro ně stejnou váhu, jako vyhrožování souseda sousedovi.

Zbyla poslední možnost, stížnost na ČAK. Ta mi 17.3.2020 odpověděla:

… sdělujeme Vám, že Vaše stížnost na advokáta JUDr. Libora Grygárka byla postoupena kontrolní radě České advokátní komory k rozhodnutí. O výsledku rozhodnutí budete kontrolní radou České advokátní komory písemně vyrozuměn. …

A pak že spravedlnost nefunguje. Vítejte v právním státě občané, resp. právnickém, jak říkával zesnulý JUDr. Zdeněk Altner. Běda vám, nemáte-li patřičné konexe. Potom můžete být odsouzeni i jako neviní. Dnes můžete se správnou „kravatou“ vydělávat mnohem více, než bankovní lupiči.

V aktuální kauze s „kšefty s byty“ v Brně, mi důvěryhodný zdroj sdělil, že vše má být kryto jistou JUDr. Lastoveckou, snachou bývalé primátorky Brna za ODS, senátorky a ústavní soudkyně JUDr. Dagmar Lastovecké

Potom se divte, že podněty, stížnost či žaloby občanů nikdy nedospějí do konce, nemají-li „politické krytí“. Zaměstnanci demokratických institucí země tak zneužívají Ústavu ČR, která garantuje rovnost občanů před zákonem.

Jenom psaní už nepomůže, jen činy. Ovčané mlčí, občané konají.

Mají oporu v č. 23 LPS, která je součástí Ústavy ČR:

Občané mají právo postavit se na odpor proti každému, kdo by odstraňoval demokratický řád lidských práv a základních lidských svobod, založený Listinou, jestliže činnost ústavních orgánů a účinné použití zákonných prostředků jsou znemožněny.

 

Jan Šinágl, 7.5.2020

* * *

Robert Šlachta: Propojení politiky a policie je dnes větší než bývalo!

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.00 (4 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)