Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 13.04.2024 09:48
  Není podstatné kolik lidí sleduje informace, ale kdo a jak ...

  Read more...

   
 • 13.04.2024 07:45
  Vondráčková s Michalem se na soudy obracejí často, vedou ...

  Read more...

   
 • 09.04.2024 07:03
  A businessman from the USA wrote to me I don't know anyone ...

  Read more...

   
 • 09.04.2024 06:59
  Napsal mi podnikatel u USA: Neznám nikoho dalšího, kdo by ...

  Read more...

   
 • 08.04.2024 18:19
  Zdravim, pane Šinágl Ještě si někdo myslí, že ČR je právní ...

  Read more...

   
 • 08.04.2024 11:05
  Politici jako pokusné osoby Psychologie ovlivňuje chování ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Slachta avers

AKTUALIZOVÁNO 25.5.2020: Robert Šlachta: Propojení politiky a policie je dnes větší než bývalo!

* * *

K právě vyšlé knize Roberta Šlachty „Třicet let pod přísahou“ se vrátím po jejím přečtení. Dnes připomenu část článku, týkající se bývalého vrchního státního zástupce JUDr. Libora Grygárka. Podal

Slachta ty stara jsem na něho trestní oznámení. Dopadlo podle očekávání.

… Základy této kauzy byly položeny už v roce 2010. Šlachtův sbor prošetřoval úniky informací z vyšetřování případu nákupu obrněnců Pandur. Osobou, na kterou se policisté zaměřili, byl tehdejší náměstek pražského vrchního zástupce Libor Grygárek.

„Najednou jsme začali zjišťovat, že pan Grygárek plní v podstatě roli hlídacího psa pro spoustu vlivných osob v této zemi, mezi něž patřila celá řada lobbistů, politiků z ODS a manažerů. Zjednodušeně řečeno si pan Grygárek ty spisy vyžádal, udělal podrobnou analýzu a podal zprávu těm, kterých se to týkalo,“ říká Šlachta v knize.

 Slachta revers…Roli měly sehrát vnitrostranické třenice tehdy vládnoucí občanské demokracie. „V té době jsme ji (Nagyovou) ani neodposlouchávali, ale odposlouchávali jsme státní zástupce a další osoby a bylo jasné, že úniky jdou od Grygárka. Ale ještě jsme nevěděli, že ten únik šel přes ni a že to použili s Nečasem proti Topolánkovi. Oni potřebovali Topolánka shodit a vytvořit příběh Dalíka ohledně úplatku,“ tvrdí Šlachta v knize.

Grygárek mi vyhrožoval a vydíral čtyřminutovým telefonátem. Trestní oznámení nechtěl nikdo řešit. Nakonec skončilo na PČR Beroun, ta ho předala PK Beroun. Ta ho „vyřešila“, cituji z vyrozumnění:

… Správní orgán podle ust. § 76 odst. 1) písm. a) ZOPŘ věc odložil, vzhledem ke skutečnosti, že došlé oznámení neodůvodňuje zahájení řízení o přestupku nebo předání věci. Jednání ze strany Libora Grygárka je jednáním nevhodným, avšak s nízkou mírou společenské škodlivosti, neodůvodňujícím vůči jmenovanému zahajovat správní řízení. Sdělujeme Vám, že s případným nárokem na náhradu škody způsobené přestupkem máte právo obrátit se na příslušný soud nebo jiný orgán veřejné moci….

Viditelně pro PČR a PK není podstatné, kdo vyhrožuje. Jinými slovy vyhrožování bývalého vrchního státního zástupce, dnes advokáta, má pro ně stejnou váhu, jako vyhrožování souseda sousedovi.

Zbyla poslední možnost, stížnost na ČAK. Ta mi 17.3.2020 odpověděla:

… sdělujeme Vám, že Vaše stížnost na advokáta JUDr. Libora Grygárka byla postoupena kontrolní radě České advokátní komory k rozhodnutí. O výsledku rozhodnutí budete kontrolní radou České advokátní komory písemně vyrozuměn. …

A pak že spravedlnost nefunguje. Vítejte v právním státě občané, resp. právnickém, jak říkával zesnulý JUDr. Zdeněk Altner. Běda vám, nemáte-li patřičné konexe. Potom můžete být odsouzeni i jako neviní. Dnes můžete se správnou „kravatou“ vydělávat mnohem více, než bankovní lupiči.

V aktuální kauze s „kšefty s byty“ v Brně, mi důvěryhodný zdroj sdělil, že vše má být kryto jistou JUDr. Lastoveckou, snachou bývalé primátorky Brna za ODS, senátorky a ústavní soudkyně JUDr. Dagmar Lastovecké

Potom se divte, že podněty, stížnost či žaloby občanů nikdy nedospějí do konce, nemají-li „politické krytí“. Zaměstnanci demokratických institucí země tak zneužívají Ústavu ČR, která garantuje rovnost občanů před zákonem.

Jenom psaní už nepomůže, jen činy. Ovčané mlčí, občané konají.

Mají oporu v č. 23 LPS, která je součástí Ústavy ČR:

Občané mají právo postavit se na odpor proti každému, kdo by odstraňoval demokratický řád lidských práv a základních lidských svobod, založený Listinou, jestliže činnost ústavních orgánů a účinné použití zákonných prostředků jsou znemožněny.

 

Jan Šinágl, 7.5.2020

* * *

Robert Šlachta: Propojení politiky a policie je dnes větší než bývalo!

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.00 (4 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)