Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 21.05.2022 10:43
  „Strom svobody musí být čas od času osvěžen krví vlastenců a ...

  Read more...

   
 • 20.05.2022 17:37
  Rusko není Putinova řiť, řekl na koncertě zpěvák DDT. Hned ...

  Read more...

   
 • 20.05.2022 15:33
  Věřím, že se mnou souhlasíte v tom, že to, co se děje ve ...

  Read more...

   
 • 19.05.2022 13:45
  Ukrajina je už dnes schopna zlikvidovat Krymský most. Nepochybně ...

  Read more...

   
 • 16.05.2022 18:32
  Zatímco Ukrajinci celému světu předvedli, že jsou hrdým a ...

  Read more...

   
 • 16.05.2022 18:31
  Putinův generál Beseda zašantročil 2 mld. USD na vítání ruských ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Deti ockovani

Z reakce jedné vynikající právničky z dnešního dne:

Vážení pánové, 

nerozumím větě "Hlavním důvodem je zvýšená mortalita pacientů s COVID-19, avšak data za říjen ukazují i na zvýšení mortality z jiných důvodů". Jste oba mnohem moudřejší než já blondýna.Ta věta je protimluv. Zřejmě nám chce panstvo říct "Vím, že nic nevím." Nicméně k šíření obav až panického strachu, je nevědomost výtečná zbraň k restrikcím vůči lidu bez řádného, minimálně rozumného odůvodnění a užívání si pocitu moci.

 * * *

Dne 22.listopadu jsem zaslal ministru Ivanu Blatnému ZOI s 13 otázkami. Dne 26.listopadu jsem obdržel odpověď o odložení části žádosti s doporučením obrátit se na SÚKL a ÚZIS, které by mohly požadovanými informacemi disponovat. Dne 4.prosince jsem obdržel dvě odpovědi MZ na 4 otázky ve dvou částech – Data o celkové-mortalitě a o příčinách úmrtí pacientů s covid-19 a Počty nově diagnistikovaných dětí a dospívajících s COVID-19 v krajích ČR (školní kolektiv).

ZOI k SÚKL jsem poslal 1.prosince, odpověďobdržel 7.prosince. ZOI k ÚZIS jsem poslal 1.prosince, odpověď obdržel 8.prosince.  

Cituji z odpovědi SÚKL:

K bodu 2 dále uvádíme, že Ústav sbírá pouze hlášení podezření na nežádoucí účinky (dále jen „NÚ“), nemáme tedy informace, kolik se skutečně vyskytlo reakcí, ale jen kolik bylo Ústavu nahlášeno podezření na NÚ. Některá nahlášená podezření na NÚ ve skutečnosti vůbec nemusí mít vztah k podané vakcíně, to znamená, že počet nahlášených podezření na NÚ neodpovídá počtu NÚ, které se skutečně vyskytly. Naopak, nežádoucích účinků se v klinické praxi stává nesrovnatelně více, než kolik je Ústavu nahlášeno (dle různých odhadů vycházejících z epidemiologických údajů). Rovněž není možné uvést výskyt NÚ v procentech očkovaných, protože nevíme, kolik osob bylo očkováno (známe spotřeby vakcín, tj. kolik vakcín bylo dodáno distributorům, ale nemáme údaje o tom, kolik osob bylo skutečně očkováno).

Cituji z odpovědi ÚZIS:

Podle ustanovení § 2 odst. 3 zákona o svobodném přístupu k informacím se tento zákon „…nevztahuje na poskytování informací o údajích vedených v centrální evidenci účtů a v navazujících evidencích, informací, které jsou předmětem průmyslového vlastnictví, a dalších informací, pokud zvláštní zákon upravuje jejich poskytování, zejména vyřízení žádosti včetně náležitostí a způsobu podání žádosti, lhůt, opravných prostředků a způsobu poskytnutí informací“.  Poskytování údajů z NZIS se řídí zákonem o zdravotních službách, konkrétně jeho § 73 odst. odst. 7, podle kterého je ÚZIS ČR na žádost dle zákona o svobodném přístupu k informacím oprávněn poskytnout pouze informace o struktuře dat.

Na otázku č.13 - Jak je kontrolována kvalita a spolehlivost různých testů na Covid-19? Existují svědectví, kdy na stejném místě, v jednom dnu, u stejné osoby, bylo dosaženo rozdílných výsledků?! - se mi odpovědi od MZ ČR nedostalo? To jen potvrzuje, že MZ se spoléhá na kvalitu zaručenou výrobci. Nikdo tedy nekontroluje kvalitu práce „testařů“, kteří jsou také jen lidé, navíc pracující ve ztížených podmínkách.

 

Jan Šinágl, 13.12.2020

* * *

Už i Coca-Cola má pozitivní test na Covid…

Stát nařizuje násilím očkování dítěte proti vůli matky?!

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (2 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)