Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

st kvě 31 @19:00 -
KVH: Hledání rovnováhy aneb Život soudce
čt čvn 01 @08:00 - 05:00PM
Pochod Postoloprty Žatec
so čvn 10 @08:00 - 08:00PM
Dejvice: CH stánek na Festivalu ambasád
po čvn 12 @14:30 -
OS Praha 2: dr. Bartsch

Nejnovější komentáře

 • 29.05.2023 16:39
  Rozhodnuto. Český lékař půjde za údajné plácnutí po zadku ...

  Read more...

   
 • 29.05.2023 16:33
  Michael Žantovský už nepovede Knihovnu Václava Havla. Ředitelem ...

  Read more...

   
 • 25.05.2023 12:30
  Tak ještě jedna perlička od soudu. Napsala jsem klientovi ...

  Read more...

   
 • 20.05.2023 16:15
  Nic proti tomu, pokud president jezdí na motorce v okolí Lán ...

  Read more...

   
 • 17.05.2023 12:38
  Vakcíny, obě založené na technologii messengerové RNA (mRNA) ...

  Read more...

   
 • 17.05.2023 07:45
  Jsme ve válce, paní Anežko. Některé bitvy se prohrávají, ale ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.
Číst dál...

Robin Hood, Juraj Jánošík, Jiří Paroubek. Každý kulturní Čech ihned pozná, co tito tři hrdinové mají společného, ačkoliv žili na staletí od sebe v rozličných společenských systémech. Bylo to odvěké, utopistické, a proto nesmyslné řešení rozdělení hmotného bohatství.

Číst dál...

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Login Form

Zemanovi poradciDne 9.5.2016 jsem zaslal ZOI k rukám prezidenta Miloše Zemana ve věci jeho vstupu do KSČZeman Kim Putin v roce 1968. Cituji:

… Mohl byste mi sdělit, nebo poslat odkaz na Váš podrobný životopis, kde lze získat informaci o přesné době Vašeho vstupu do KSČ v roce 1968? Ve všech dostupných materiálů a biografii čtu jen "vstoupil během Pražského jara 1968". Údajně jste měl být odmítnut jako žadatel o členství v obnovené sociální demokracii v červenci 1968? Těžko bylo možné podávat přihlášku do jiné strany v době aktivního členství v jiné straně, tedy v KSČ. Proto je přesné datum Vašeho vstupu do KSČ - z pohledu Vašich pohnutek stát se členem KSČ - důležité. Občané mají právo znát podrobný životopis svého prezidenta, stejně jako Vy považujete jistě za samozřejmé jej zveřejnit. Pokud jsou požadované informace už někde zveřejněny, omlouvám se Vám a děkuji za jejich zaslání či odkazy na ně. …

Dne 12.5.2016 byla žádost o informaci KPR zamítnuta s tím, že požadovaná informace je soukromého charakteru a překračuje rámec zákona. Dne 13.5.2016 jsem se obrátil na Národní archiv – centrální badatelnu. Dne 19.5.2016 mi bylo odpovězeno, že ve fondu KSČ nebyl jeho evidenční lístek dohledán. Zatímco soudci jsou povinni zveřejnit své členství v KSČ, dle usnesení Ústavního soudu ČR, nejvyšší ústavní činitel, resp. KPR považuje za soukromou věc pana prezidenta sdělit veřejnosti, kdy vstoupil do KSČ.

Představte si, že by např. president SRN Joachim Gauck odmítl sdělit národu, že byl členem NSDAP a dobu, kdy jím byl. Samozřejmě, že jím nebyl, stejně jako je samozřejmé, že NSDAP je v SRN ze zákona zakázána. U nás je stejně zločinná organizace KSČM, následovnice KSČ, ze zákona odsouzeníhodná, ale strana má právo ze zákona na existenci a na státní příspěvky. Je členem parlamentu demokratické země v jejímž čele stojí její bývalý člen, navíc jako vrchní velitel Armády ČR. Kavfkastán, Absurdistán, Švejkostán, vyberte si…

 

 Jan Šinágl, 22.5.2016

* * *

POLSKO - zrušení okupačních pomníků

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.88 (8 Votes)
Share

Komentáře   

+1 #3 K. Mrzílek 2016-08-24 17:59
Ono není tak důležité jak kdo kde byl členem. Spíše hovoří jak se chovají. Třeba ti co zvolili 75% za prvního místopředsedu parlamentu pana Filipa. Opakujme si to. 75% kde by je komunisté se soc. demokraty vzali. Ostatní je jasné proč. Jak se choval pan Klaus nejsa v KSČ. Je jedno kde kdo kdy byl. Činy hovoří za každého i za Zemana. To, že se někdo před volbami pitvoří netřeba brát v úvahu. Hovoří více jak se choval předtím nežli nás požádal o lístek do urny. To si může zjistit každý a podle toho jednat.
0 #2 jan tomastik 2016-08-22 20:27
V tom životopise falírují 4 roky, kdy údajně pracoval v Dušanbe (SSSR) viz: news.tj/ru/node/198960 - čtvrtý odstavec, což není vše.
+7 #1 Jiří Dušek 2016-05-23 18:50
Co chcete po lidech, kteří účelově lžou, manipulují s fakty, vymýšlejí statistická čísla ad hoc jen proto aby nezůstali náhodou dlužni poslední slovo. Bohužel, ta jejich lžischopnost táhne za sebou další duševně nezralé a nesamostatně myslící jedince. V první fázi to vypadá jako osobní úspěšnost. Při bližším zkoumání pak vyplave na povrch jejich duševní prázdnota , hloupost, hulvátství a buranství. Jenomže toto jim rovní nezkoumají a navíc počítají s povrchností posluchačů. Jejich síla je v povrchnosti a nezájmu mlčící většiny. Bohužel jsme konfrontováni s touto kamarilou na každém kroku. Většina je stále více a více znechucována jakýmkoliv způsobem vyjadřovat svůj vnitřní odpor k drze předkládaným prasárnám a manipulacím.
Těším se na okamžik, kdy tato lživá guma nevydrží další lži a praskne. Věřím, že jednou k tomu musí dojít.

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)