Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

čt srp 13 @08:30 -
OS Trutnov Pavel Wonka

Nejnovější komentáře

 • 15.07.2020 14:51
  Rozbouřené moře hněvu nad nepotrestanými komunistickými ...

  Read more...

   
 • 14.07.2020 11:59
  Právo a spravedlnost - demokratický řád lidských práv a svobod ...

  Read more...

   
 • 12.07.2020 09:16
  Můžeme mluvit o pravdě či o pravdách jak dlouho chceme. Děláme ...

  Read more...

   
 • 10.07.2020 09:30
  Je to stále stejné. Komunistická strana jde svým směrem svými ...

  Read more...

   
 • 08.07.2020 12:13
  Je to stále stejný nezpůsob jednání komunistů, vůči jinými ...

  Read more...

   
 • 07.07.2020 22:32
  Někteří naši poslanci nesnáší svobodu projevu. Skončí jako ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

… Osobně jsem hovořil s předsedou Krajského soudu v Brně JUDr. Bořkem , když nastoupil do funkce předsedy soudu, ohledně povinnosti soudu pořizovat zvukové nahrávky ze soudních jednání a bylo mi předsedou Bořkem sděleno, že soudy nedisponují nahrávací technikou což v reálu doložitelně není pravdou. …

* * *

Dobrý den pane Šinágle, 

posílám námět na článek ohledně justice s tématem, jak se podařilo naplnit Ministerstvu spravedlnosti od roku 2015 jednoznačný závěr učiněný na poradě o zajištění nahrávacích zařízení na soudech ČR, tak aby byla konečně naplněna zákonná povinnost soudu vyplývající z ust. 40 odst. 1 o.s.ř. Osobně jsem hovořil s předsedou Krajského soudu v Brně JUDr. Bořkem , když nastoupil do funkce předsedy soudu, ohledně povinnosti soudu pořizovat zvukové nahrávky ze soudních jednání a bylo mi předsedou Bořkem sděleno, že soudy nedisponují nahrávací technikou což v reálu doložitelně není pravdou.

Fakta zasílám v příloze.

Pokud Vás táto tématika zajímá, tak jste zván na mé soudní jednání pod sp. zn. 14 Co 256/2018 na Krajském soudě v Brně, které se koná v 10: 30 hod., v jednací síni 203b, druhé patro, dne 24.10.2019. Dozvíme se, jak ministerstvo spravedlnosti zajistilo, aby krajský soud neporušoval platný zákon. Součástí řízení je i cílená a účelová  finanční likvidace otce. 

Zastupuje mě předseda Unie otců Ing. Papazián, který je oprávněn cokoliv veřejně  sdělovat v mé kauze. Účast slíbili i další poškození občané. 

Bonus - dále si při soudním jednání můžete osobně prohlédnout osobu, která dle úředních zpráv, není schopna vůbec zajistit péči o svou osobu, poněvadž jí byl přiznán statut - převážné bezmocnosti - a na této sociální dávce ona osoba pobrala přes 1,5 milionu Kč. Přesto dle KS v Brně i znaleckého posudku, je schopna se postarat sama o sebe i další osoby! Osobně mi potvrdili čeští zákonodárci včetně exministra Petra Nečase (písemně), že obě varianty se logicky navzájem vylučují.

Ona osoba rovněž vlastní průkaz ZTP plus Průvodce, který se dle zákona vydává občanům, kteří nejsou schopni samostatné chůze, avšak ona osoba doložitelně dokáže sama venčit psa anebo se samostatně přepravovat na velké vzdálenosti po ČR (vizuálně zadokumentováno).

Tuto justiční raritu, i další zajímavosti z justice chci vydat knižně případně medializovat.


Nárok na průkaz osoby se zdravotním postižením označený symbolem „ZTP/P“ (průkaz ZTP/P) má osoba se zvlášť těžkým funkčním postižením nebo úplným postižením pohyblivosti nebo orientace s potřebou průvodce, včetně osob s poruchou autistického spektra. Zvlášť těžkým funkčním postižením pohyblivosti a úplným postižením pohyblivosti se rozumí stav, kdy osoba je při dlouhodobě nepříznivém zdravotním stavu schopna chůze v domácím prostředí se značnými obtížemi, popřípadě není schopna chůze, v exteriéru není schopna samostatné chůze a pohyb je možný zpravidla jen na invalidním vozíku.

 • § 80 odst. 1 zák. č. 100/1988 Sb. „Příspěvek při péči o blízkou nebo jinou osobu náleží občanovi pečujícímu osobně, celodenně a řádně o převážnou bezmocnou osobu.”
 • § 2 odst 2 zák. č. 284/1995 Sb.„Převážně bezmocná je osoba, která potřebuje kromě pomoci (mytí, česání a oblékání) pravidelnou pomoc, popřípadě soustavný dohled jiné osoby .... ”

Zákon č. 108/2006 Sb. § 8

c) stupni III (těžká závislost-převážná bezmocnost), jestliže z důvodu dlouhodobě nepříznivého zdravotního stavu potřebuje každodenní pomoc nebo dohled při více než 24 úkonech péče o vlastní osobu a soběstačnosti nebo u osoby do 18 let věku při více než 15 úkonech péče o vlastní osobu a soběstačnosti. 

 

S pozdravem Miroslav Stach

Občanský aktivista

13.10.2019

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.25 (4 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)