Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

st úno 08 @09:15 -
KS Ostrava: Obnova řízení ve věci Petra Kramného

Nejnovější komentáře

 • 25.01.2023 09:42
  K povšimnutí: V listopadu 2022 stála před soudem ve městě ...

  Read more...

   
 • 22.01.2023 10:03
  Dva lidi se maj rádi a pořídili si dítě. Úplně mi z tý ...

  Read more...

   
 • 22.01.2023 09:31
  Lidé, kteří vynášejí rozsudky nad druhými jako soudce či Bůh ...

  Read more...

   
 • 22.01.2023 09:30
  Taky jste toho názoru jako správný proněmec,že Ukrajina udělala ...

  Read more...

   
 • 17.01.2023 10:16
  Velvyslanec ČR na Slovensku Tomáš Tuhý „splňuje podmínky“ ...

  Read more...

   
 • 12.01.2023 18:02
  V Rusku odsoudili první vojáky v souvislosti s odmítnutím ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.
Číst dál...

Robin Hood, Juraj Jánošík, Jiří Paroubek. Každý kulturní Čech ihned pozná, co tito tři hrdinové mají společného, ačkoliv žili na staletí od sebe v rozličných společenských systémech. Bylo to odvěké, utopistické, a proto nesmyslné řešení rozdělení hmotného bohatství.

Číst dál...

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Login Form

Polak Jan parte 15.11.2022Učil mne na ZŠ v Žebráku chemii, fyziku a matematiku. Naposledy jsem ho potkal letos v létě, kdy jel, tradičně, na kole do Žebráku a z dálky, stejně tradičně, mladicky volal „Nazdáár“, jel právě kolem hřbitova…

Pan učitel Jan Polák měl přezdívku „Šemík“. Ani nevím jak vznikla, ale zřejmě díky jeho světlé pleti, vlasům a sympatické, nezkrotné "divokosti":-) Na jeho hodiny jsme se vždy těšili – nuda nikdy nebyla a legrace byla vždy. Uměl se náhle rozčílit, až mu hlas přeskočil do fistule, celý zrudnul, aby stejně náhle skončil a přešel do úsměvu. To jsme na něm milovali. Stejně tak, když bylo jeho pravítko „aktivní“ na správném místě a hlavně jeho pověstný, cílenně létající svazek klíčů, kdy jsme se, zvláště někteří, instinktivně a důvodně, krčili v lavicích před vždy nečekaným, náhlým „leteckým útokem“. Dnes už by si to dovolit nemohl…

Měl dar učit, a taky naučil. Nikdy jsme se v jeho přítomnosti nenudili. Jménem spolužaček a spolužáků mu touto cestou děkuji za vše, co nám dal na naši začínající cestu životem. Pochopili jsme až později - a nebyly to jenom vědomosti z učebnic. Vychovával nás už jen tím, jak se choval. Byl vždy férový a když následoval "zásah", tak vždy zaslouženě.

Věřím, že i na nebi dál šlape na kole se svým kouzelným, lidským "Nazdááár". Šťastnou cestu, pane Učiteli - děkujeme za vše!

Na příštím srazu spolužáků položím na jeho pomyslné místo růži…

 

Jan Šinágl, 28.11.2022

(7a, 8a, 9a)   

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)