Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

čt bře 30 @17:30 -
Praha AC: Člověk a média
út dub 25 @12:30 -
OS Praha 1: JUDr. Vratislav Vajnar

Nejnovější komentáře

 • 25.03.2023 09:35
  Proruští dezoláti. twitter.com/.../...

  Read more...

   
 • 24.03.2023 10:35
  Kdo řekne veřejně v Rusku, že na Ukrajině je válka, dostane 15 ...

  Read more...

   
 • 24.03.2023 09:16
  Další lidský příběh z nelidské války: Ukrajinský operátor ...

  Read more...

   
 • 23.03.2023 18:20
  "Ruská armáda je druhá nejsilnější na světě – ukázalo se, že ...

  Read more...

   
 • 23.03.2023 17:36
  „Rada, kterou mu mohu dát, nebo spíše tvůrcům jeho projevů, je ...

  Read more...

   
 • 21.03.2023 21:49
  Ruská armáda je druhá nejsilnější na světě – ukázalo se, že je ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.
Číst dál...

Robin Hood, Juraj Jánošík, Jiří Paroubek. Každý kulturní Čech ihned pozná, co tito tři hrdinové mají společného, ačkoliv žili na staletí od sebe v rozličných společenských systémech. Bylo to odvěké, utopistické, a proto nesmyslné řešení rozdělení hmotného bohatství.

Číst dál...

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Login Form

VN demo Ukrajinsky vojak 11.3.2023VN demo Palach 2 11.3.2023

Aktualizováno 28.3.2023: Čistky dům po domu. Uniklé e-maily ukázaly, co Putin plánoval na Ukrajině | TN.cz

Aktualizováno 21.3.2023: Jindřích Raichl řeční jako Mussolini, Hitler a Goebbels, Kreml diriguje -Policista bez helmy a v kukle vydává pokyn k zásahu proti agresivní české lůze. Výmluvné. Konečně video i se začátkem incidentu s ukrajinským autem u Muzea - Případ Ševčík: Jak se bývalý liberál stal proruským pošukem a hrdinou pro dezoláty – Jeho matka byla sestrou Josefa Odložila. Ševčík a jeho rodina stojí za pořádáním  Memoriálu Josefa Odložila na Julisce (manžel Věry Čáslavské, přišel  o život na diskotéce, kdy opilý obtěžoval děvčata - jeho syn děvčata bránil, otce odstrčil, nešťastně upadl na hlavu). Memoriálu se pravidelně zúčastňuje Václav Klaus. JŠ

***

„Cílem Ruska je zničit životy a nezanechat nic lidského.“

Volodymyr Zelenskyj

                              ***

Ukrajina Putin Haag 2023Milion stránek o zločinech KGB. Čechům je pomohli zpřístupnit Ukrajinci - V online archivu jsou ale i materiály o krajanech, kteří se upsali sovětským bezpečnostním složkám, za druhé světové války spolupracovali s nacisty nebo se zapojili do pronásledování Židů. Informace obsažené v digitalizovaných dokumentech jsou podle ředitele Kohuta důležité pro celý svět - aby pochopil, co je zač impérium se sídlem v Moskvě. „Rusko je pořád stejné. To, co se dělo před sto lety, se děje stále,“ prohlásil Kohut s odkazem na loňské vraždění civilistů v Buči a jinde. Vlevo reservace vlaku Ukrajinci pro Putina do Haagu.

                     ***

„Nakonec nám budou vládnout ti nejneschopnější z nás, protože jsme se odmítali aktivně zúčastnit politického života." Petr Vrána

***

Zamlčene dejiny avers Tomas Krystlik 2008Zamlčene dejiny revers Tomas Krystlik 2008Dne 30.12.2022 zemřel Tomáš Krystlík. Připomínám i jeho knihu z roku 2008 - ZAMLČENÉ DĚJINY. Měla by být součástí povinné četby na školách. Stále platí jeho slova: „Zamlčovaná fakta musí být zveřejněna, překrucovaná uvedena na pravou míru.“

***

Poslechl jsem si první třetinu. vystoupili právník Tomáš Nilsen (nezapomínejme na jeho komunistickou minulost - doplňuje ho organizátor akce Jindřich Reichl). Epidemiolog prof. Jiří Beran oslovil věcností, podobně jako senátorka - lékařka Alena Denerová a lékař Lukáš Pollert (nevyloučil možné zneužití svého předtočeného projevu). Ředitel školy Petr Vrána byl také přesvědčivý. Poté už převažovaly jen emoce a nedůstojné, emoční manipulace s davem. Nepřekvapuje, že mnozí odcházeli dříve kvůli neúnosné délce (nebylo už co nabídnout, byla zima). I demonstrovat je umění. Lidé mají odejít motivováni, ne je unavit opakováním stejného, nepodstatného a sebeprezentací. Výzvy k míru zaváněly značně levicově a napovídaly o skutečném pozadí akce. Soudný člověk k míru s Putinem nevyzývá. Je to stejné jako vyjednávat s Hitlerem. Skvěle demonstrovali Ukrajinci s Čechy před Národním muzeem – chovali se kultivovaně, přesvědčivě, bez nenávisti, na rozdíl od svých zmanipulovaných oponentů, ovládaných emocemi na úkor zdravého rozumu.

Demonstrace byla jasně proruská, skrytě i protizápadní. Nemyslím si, že to byl názor většiny účastníků, jistě ale pořadatelů – ať už známých, nebo skrytých v pozadí.

Pořídil jsem krátké VIDEO a malou FOTOGALERII. Ten malý chlapec, nevědomě přecházející po místě, kde se upálil Jan Palach, byl symbolický. Pozorně si mne vyslechl. Příště už si dá jistě pozor. Potěšilo mne, že mne spontánně oslovovali lidé, které jsem neznal. Je to dalším důkazem, že mé nezávislé zpravodajství se dostává do povědomí stále více lidí.

Události ČT informovaly nejprve o demonstracích ve Francii, poté krátce o demonstraci v Praze. Nic o závažných faktech vyslovených řečníky, jen názory demonstrujících o ničem. Mír na Ukrajině nebylo vůbec hlavní téma řečníků.

Jak připomenul Petr Vrána: „Už nejsme napadáni jako dezinformátoři, ale jsme ignorováni“. Vláda dobře ví, že jí nic jiného nezbývá. Veřejnoprávní ČT se chová jako její služka, místo aby nabízela objektivní informace veřejnosti a nevnucovala jí své „názory“ jako jedinou správnou „pravdu“.  

***

Praha 28.2.2023: Velké covidové mlčení – bude se konat novodobý „Norimberský proces“ ?!

8.3.2023: Jednání Rady ČT připomínalo zasedání stranické buňky KSČ

24.2.2023: Už rok bojuje Ukrajina za svoji a naši svobodu!

8.3.2023: Josef Mašín oslavil 91 let – „Co jsi dělat ty, zatímco já konal?“

***

Řekl mi: "Praxe, můj synu, je zásadním kritériem pravdy."

Řekl mi: "Zjevně hloupé věci, můj synu, nedělají dělají pouze zjevně hloupí lidé, ale také chytráci. V tom druhém případě jsi ale hlupákem ty, protože jsi neprohlédl jejich hru."

Řekl mi: "Pokud před sebou zjevného hlupáka nemáš, dívej se dobře, můj synu, co svým jednáním dosahuje. Pak předpokládej, že právě to sleduje. Budeš rozhodně blíže pravdě, jaká je."

Současná Vláda ČR i celá nadnárodní politická scéna nevybíravě úročí na neočkované - a radikalizuje je. Represemi a hrozbami je štve proti vlastní vládě.

Současná Vláda ČR i celá nadnárodní politická scéna začíná útočit i na očkované (!). Děje se to přes naprosto šílené periody přeočkovávání. - A očkovaní se cítí podvedeni a již dokonce i stále více ohroženi na životě a zdraví. - Radikalizují se. Tohle poštve očkované proti vlastní vládě.

Lze tedy pozorovat a proto i říci, že současná Vláda ČR i celá nadnárodní politická scéna již útočí úplně na všechny očkované i neočkované. Radikalizují de facto celou populaci a štvou ji proti vlastním demokratickým vládám. Štvou ji samy proti sobě. (Chtělo by se zvolat: "Jak hloupé!") Protože tohle všechno ale rozhodně nedělají a neřídí žádní hlupáci, předpokládejme, že to je ve skutečnosti a od počátku důležitý CÍL.

Hypotéza: Všechny vazalské vlády světa dostaly za úkol zdiskreditovat v očích veřejnosti samy sebe a demokratické společenské režimy. Proč?

Aby si naštvaná radikalizovaná populace sama "vybojovala" na těchto vládách změnu režimu společenského zřízení. O jaké nové varianty řízení státu může jít?

Zejména o převzetí výkonné moci státu pod "mnohem lepší a rozumnější" správu soukromých korporací.  

Ve hře jsou asi také vojenské vlády - byť asi jenom přechodně. - (Viz nedávný případ Lotyšška a návrh jednoho z jeho ministrů na předání moci armádě po dobu nouzového stavu.)

A co je při platnosti této hypotézy opravdu vynikající? Když se jedni lékaři budou hádat s druhými o medicínu a jedni právníci s druhými o právo. 

V takovém případě si chytráci mohou mnout své ruce...

* * * * *

Měl jsem zkrátka včera v noci tenhle dost špatný a divoký sen.

 

S úctou ke všem,

MUDr. Jan Vavrečka, Ph.D

16.12.2021

***

P.S.

Člověk je neměnný, neměnné jsou zákony jeho chování a opakované selhávání v koloběhu dějin. Banky nevítají deflaci, z inflace už se napakovali dost, tak zase podpoří deflaci. Papírové peníze nás nemohou živit věčně – někdo musí vyrábět také chleba. Ukrajinci nám skutečné hodnoty svým bojem opět připomínají. Bojují i za nás. JŠ

***

„Jít k věcem samým, kde se nám ukazují nejvíce. Návrat ke věcnosti.“

Filozof, prof. Jan Patočka

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)
Share

Komentáře   

-1 #6 Jan Šinagl 2023-03-24 10:35
Kdo řekne veřejně v Rusku, že na Ukrajině je válka, dostane 15 let. Mark Zuckerberg a jeho Facebook vůbec nepomáhá, příspěvky proti Rusku okamžitě mazány. Google Discovery nabízí Rusům zprávy s velkou sledovaností jen proto, že negativní cenzuruje. Mohly by dělat mnohem více, ale obchodní a ekonomické zájmy mají přednost.
-1 #5 Jan Šinagl 2023-03-24 09:16
Další lidský příběh z nelidské války: Ukrajinský operátor dronu loni v červnu pomohl dvěma manželům, kteří se dostali do ruského ostřelování. Vyslal k nim dron s lístečkem “Následuj mě” a vyvedl dvojici přes minové pole přímo k ukrajinským pozicím.

sinagl.cz/.../...
-1 #4 Jan Šinagl 2023-03-23 17:36
„Rada, kterou mu mohu dát, nebo spíše tvůrcům jeho projevů, je mlčet. Neměl by otevírat ústa,“ řekl Girkin. Podle něho je to lepší strategie, než „mumlat ty nejhloupější výmluvy, kterým se můžete jen smát.“

Podle bývalého důstojníka ruské tajné služby FSB se Putin nechová jako hlava velké země s tisíciletou historií. „Drž hubu, Vladimire Vladimiroviči. Drž hubu. Mlč. My se nebudeme stydět, že má země takového prezidenta, ani se nám nebude smát nepřítel,“ prohlásil ostře.

Zdroj: lidovky.cz/.../...
0 #3 Jan Šinagl 2023-03-21 21:49
Ruská armáda je druhá nejsilnější na světě – ukázalo se, že je druhá nejsilnější na Ukrajině.
0 #2 Jan Šinagl 2023-03-13 10:53
Ve veřejné správě ČR pracuje 880 000 lidí, navzdory digitalizaci?! Něco je hodně špatně - kdo "bude vyrábět chleba"?!
0 #1 Jan Šinagl 2023-03-13 10:51
Únorový průzkum ukázal, že nadpoloviční většina Čechů se obává otevřeně vyjádřit své názory. Lidé považují za nejnebezpečnějš í provládní propagandu a s dezinformacemi podle nich není třeba bojovat legislativně, ale diskuzí a vzděláváním.

Téměř 55 % obyvatel v zemi se bojí vyjádřit své názory otevřeně, ať už kvůli strachu z potrestání v práci, narušení vztahů s kolegy, klienty či partnery anebo kvůli šikaně na internetu, prokázal reprezentativní průzkum agentury SANEP, který si nechala zpracovat Společnost pro obranu svobody projevu (SOSP) a kterého se zúčastnilo 3256 respondentů.

Nejvíce se lidé bojí diskutovat o migraci, covidu, ale také o manželství a pohlaví nebo o volbách.

Pozoruhodný je fakt, že dle názoru respondentů jsou největšími šiřiteli dezinformací vládní politici a veřejnoprávní a mainstreamová média.

epochtimes.cz/.../...

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)