Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 20.04.2024 12:42
  Mgr. Jana Gavlasová, advokát, Západní 449, 253 03 Chýně ...

  Read more...

   
 • 19.04.2024 18:09
  Ve Zlínském kraji dnes chybí 3000 míst pro přestárlé lidi.

  Read more...

   
 • 19.04.2024 16:56
  Spione und Saboteure – Wladimir Putin zeigt, dass er in seinem ...

  Read more...

   
 • 18.04.2024 14:44
  Ministerstvo zahraničí daruje Ukrajině pět aut. Jedno pancéřované ...

  Read more...

   
 • 18.04.2024 10:42
  Soukromý vlastník zcizil veškerý svůj majetek. Justice je bez ...

  Read more...

   
 • 18.04.2024 08:11
  Včera mi jeden pán v Praze, sledující mé zpravodajství ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

VN demo Ukrajinsky vojak 11.3.2023VN demo Palach 2 11.3.2023

Náčelník gen. št. AČR Karel Řepka: „Vidět válku na vlastní oči vydá za roky teorie a vojenských cvičení.“

***

Výstupy pana Putina, Medvěděva, Zacharovové a spol. vypadají jako projev člověka pod vlivem amfetaminu (Hitler kombinoval amfetamin + morphin).  Putin má mít silné sklony k obesitě, kterou řeší užíváním léků na zhubnutí, což zase jsou Adipex (příbuzní Pervitinu). A jako Brežněv pak řeší nespavost hypnotiky (de facto zemřel na chronickou otravu léků na spaní - tehdy asi diazepiny + alkohol). Putinův "otok" tipuji spíš na nepovedenou nevratnou plastiku obličeje (na starých fotkách je silně vrásčitý, tehdy kouřil). Vrásky odstranit bez nože nejde. Dr. Doleček léčil úspěšně tlusťochy Fenmetrazinem s mini dávkami hormonů štítné žlázy. To je dneska zakázané, ale fungovalo to. Dr. JP

***

Aktualizováno 2.4.2023: „Rusko předsedá Radě bezpečnosti. Svět se zbláznil. Nejhorší aprílový vtip historie“, říkají ukrajinští politici - „Je nezbytné nebýt morálně neutrální vůči zlu.“ „Ukrajina umírá za sebe a za Evropu.“ W. Zelenskij - „Co nepřide v pravý čas, nepřijde nikdy.“ Bjorn Stjerne Bjornson - Varšavská smlouva slovy Michaela Žantovského „jediný vojenský pakt napadající výhradně vlastní členy.“ - Připustit dnes účast sportovců Ruska na mezinárodních sportovních soutěžích je stejné, jako kdyby se jich zúčastnili sportovci válčícího nacistického Německa. JŠ 

Aktualizováno 28.3.2023: Čistky dům po domu. Uniklé e-maily ukázaly, co Putin plánoval na Ukrajině | TN.cz

Aktualizováno 21.3.2023: Jindřích Raichl řeční jako Mussolini, Hitler a Goebbels, Kreml diriguje -Policista bez helmy a v kukle vydává pokyn k zásahu proti agresivní české lůze. Výmluvné. Konečně video i se začátkem incidentu s ukrajinským autem u Muzea - Případ Ševčík: Jak se bývalý liberál stal proruským pošukem a hrdinou pro dezoláty – Jeho matka byla sestrou Josefa Odložila. Ševčík a jeho rodina stojí za pořádáním  Memoriálu Josefa Odložila na Julisce (manžel Věry Čáslavské, přišel  o život na diskotéce, kdy opilý obtěžoval děvčata - jeho syn děvčata bránil, otce odstrčil, nešťastně upadl na hlavu). Memoriálu se pravidelně zúčastňuje Václav Klaus. JŠ

***

„Cílem Ruska je zničit životy a nezanechat nic lidského.“

Volodymyr Zelenskyj

                              ***

Ukrajina Putin Haag 2023Milion stránek o zločinech KGB. Čechům je pomohli zpřístupnit Ukrajinci - V online archivu jsou ale i materiály o krajanech, kteří se upsali sovětským bezpečnostním složkám, za druhé světové války spolupracovali s nacisty nebo se zapojili do pronásledování Židů. Informace obsažené v digitalizovaných dokumentech jsou podle ředitele Kohuta důležité pro celý svět - aby pochopil, co je zač impérium se sídlem v Moskvě. „Rusko je pořád stejné. To, co se dělo před sto lety, se děje stále,“ prohlásil Kohut s odkazem na loňské vraždění civilistů v Buči a jinde. Vlevo reservace vlaku Ukrajinci pro Putina do Haagu.

                     ***

„Nakonec nám budou vládnout ti nejneschopnější z nás, protože jsme se odmítali aktivně zúčastnit politického života." Petr Vrána

***

Zamlčene dejiny avers Tomas Krystlik 2008Zamlčene dejiny revers Tomas Krystlik 2008Dne 30.12.2022 zemřel Tomáš Krystlík. Připomínám i jeho knihu z roku 2008 - ZAMLČENÉ DĚJINY. Měla by být součástí povinné četby na školách. Stále platí jeho slova: „Zamlčovaná fakta musí být zveřejněna, překrucovaná uvedena na pravou míru.“

***

Poslechl jsem si první třetinu. vystoupili právník Tomáš Nilsen (nezapomínejme na jeho komunistickou minulost - doplňuje ho organizátor akce Jindřich Reichl). Epidemiolog prof. Jiří Beran oslovil věcností, podobně jako senátorka - lékařka Alena Denerová a lékař Lukáš Pollert (nevyloučil možné zneužití svého předtočeného projevu). Ředitel školy Petr Vrána byl také přesvědčivý. Poté už převažovaly jen emoce a nedůstojné, emoční manipulace s davem. Nepřekvapuje, že mnozí odcházeli dříve kvůli neúnosné délce (nebylo už co nabídnout, byla zima). I demonstrovat je umění. Lidé mají odejít motivováni, ne je unavit opakováním stejného, nepodstatného a sebeprezentací. Výzvy k míru zaváněly značně levicově a napovídaly o skutečném pozadí akce. Soudný člověk k míru s Putinem nevyzývá. Je to stejné jako vyjednávat s Hitlerem. Skvěle demonstrovali Ukrajinci s Čechy před Národním muzeem – chovali se kultivovaně, přesvědčivě, bez nenávisti, na rozdíl od svých zmanipulovaných oponentů, ovládaných emocemi na úkor zdravého rozumu.

Demonstrace byla jasně proruská, skrytě i protizápadní. Nemyslím si, že to byl názor většiny účastníků, jistě ale pořadatelů – ať už známých, nebo skrytých v pozadí.

Pořídil jsem krátké VIDEO a malou FOTOGALERII. Ten malý chlapec, nevědomě přecházející po místě, kde se upálil Jan Palach, byl symbolický. Pozorně si mne vyslechl. Příště už si dá jistě pozor. Potěšilo mne, že mne spontánně oslovovali lidé, které jsem neznal. Je to dalším důkazem, že mé nezávislé zpravodajství se dostává do povědomí stále více lidí.

Události ČT informovaly nejprve o demonstracích ve Francii, poté krátce o demonstraci v Praze. Nic o závažných faktech vyslovených řečníky, jen názory demonstrujících o ničem. Mír na Ukrajině nebylo vůbec hlavní téma řečníků.

Jak připomenul Petr Vrána: „Už nejsme napadáni jako dezinformátoři, ale jsme ignorováni“. Vláda dobře ví, že jí nic jiného nezbývá. Veřejnoprávní ČT se chová jako její služka, místo aby nabízela objektivní informace veřejnosti a nevnucovala jí své „názory“ jako jedinou správnou „pravdu“.  

***

Praha 28.2.2023: Velké covidové mlčení – bude se konat novodobý „Norimberský proces“ ?!

8.3.2023: Jednání Rady ČT připomínalo zasedání stranické buňky KSČ

24.2.2023: Už rok bojuje Ukrajina za svoji a naši svobodu!

8.3.2023: Josef Mašín oslavil 91 let – „Co jsi dělat ty, zatímco já konal?“

***

Řekl mi: "Praxe, můj synu, je zásadním kritériem pravdy."

Řekl mi: "Zjevně hloupé věci, můj synu, nedělají dělají pouze zjevně hloupí lidé, ale také chytráci. V tom druhém případě jsi ale hlupákem ty, protože jsi neprohlédl jejich hru."

Řekl mi: "Pokud před sebou zjevného hlupáka nemáš, dívej se dobře, můj synu, co svým jednáním dosahuje. Pak předpokládej, že právě to sleduje. Budeš rozhodně blíže pravdě, jaká je."

Současná Vláda ČR i celá nadnárodní politická scéna nevybíravě úročí na neočkované - a radikalizuje je. Represemi a hrozbami je štve proti vlastní vládě.

Současná Vláda ČR i celá nadnárodní politická scéna začíná útočit i na očkované (!). Děje se to přes naprosto šílené periody přeočkovávání. - A očkovaní se cítí podvedeni a již dokonce i stále více ohroženi na životě a zdraví. - Radikalizují se. Tohle poštve očkované proti vlastní vládě.

Lze tedy pozorovat a proto i říci, že současná Vláda ČR i celá nadnárodní politická scéna již útočí úplně na všechny očkované i neočkované. Radikalizují de facto celou populaci a štvou ji proti vlastním demokratickým vládám. Štvou ji samy proti sobě. (Chtělo by se zvolat: "Jak hloupé!") Protože tohle všechno ale rozhodně nedělají a neřídí žádní hlupáci, předpokládejme, že to je ve skutečnosti a od počátku důležitý CÍL.

Hypotéza: Všechny vazalské vlády světa dostaly za úkol zdiskreditovat v očích veřejnosti samy sebe a demokratické společenské režimy. Proč?

Aby si naštvaná radikalizovaná populace sama "vybojovala" na těchto vládách změnu režimu společenského zřízení. O jaké nové varianty řízení státu může jít?

Zejména o převzetí výkonné moci státu pod "mnohem lepší a rozumnější" správu soukromých korporací.  

Ve hře jsou asi také vojenské vlády - byť asi jenom přechodně. - (Viz nedávný případ Lotyšška a návrh jednoho z jeho ministrů na předání moci armádě po dobu nouzového stavu.)

A co je při platnosti této hypotézy opravdu vynikající? Když se jedni lékaři budou hádat s druhými o medicínu a jedni právníci s druhými o právo. 

V takovém případě si chytráci mohou mnout své ruce...

* * * * *

Měl jsem zkrátka včera v noci tenhle dost špatný a divoký sen.

 

S úctou ke všem,

MUDr. Jan Vavrečka, Ph.D

16.12.2021

***

P.S.

Člověk je neměnný, neměnné jsou zákony jeho chování a opakované selhávání v koloběhu dějin. Banky nevítají deflaci, z inflace už se napakovali dost, tak zase podpoří deflaci. Papírové peníze nás nemohou živit věčně – někdo musí vyrábět také chleba. Ukrajinci nám skutečné hodnoty svým bojem opět připomínají. Bojují i za nás. JŠ

***

„Jít k věcem samým, kde se nám ukazují nejvíce. Návrat ke věcnosti.“

Filozof, prof. Jan Patočka

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)
Share

Komentáře   

-1 #14 Jan Šinagl 2023-04-09 10:04
Vyvraždění čečenské vesnice Samaški – pro ruskou armádu běžná praxe.

armyweb.cz/.../...
-1 #13 Jan Šinagl 2023-04-06 09:12
Ukrajinci na hranicích s Běloruskem vztyčili projektor. Ukazuje zločiny v Buči a odrazuje Minsk od války.

novinky.cz/.../...
-1 #12 Jan Šinagl 2023-04-06 08:40
Ruský prezident Vladimir Putin přijal 5. dubna pověřovací listiny velvyslanců 17 zemí. Na závěr ceremoniálu se s nimi rozloučil. Následovala pauza, kvůli které se Putin rozloučil ještě jednou. A pak ještě jedna. Protože následovala další pauza.

twitter.com/.../...
-2 #11 Jan Šinagl 2023-04-02 09:32
Mrazivý slib mrtvému manželovi. Ukrajinka natočila silné video, pak ji zajali Rusové...

zpravy.aktualne.cz/.../...
-2 #10 Jan Šinagl 2023-04-01 12:26
Ukrajinská armáda zveřejnila záběry, jak její jednotky ničí invazní techniku během nepřátelského útoku.

twitter.com/.../...

Vybrané polní cesty zůstaly záměrně nezaminovány, aby byli Rusové nuceni postupovat ve zranitelných kolonách. Tanky a další vozidla se pak staly terčem ukrajinských protitankových střel a dělostřelectva.

seznamzpravy.cz/.../...
-1 #9 Jan Šinagl 2023-04-01 08:50
Takhle to vypadalo v Milovicích, než odešli sovětští vojáci.

Podívejte se na snímky z vojenského prostoru v Milovicích, kde v 80. letech žilo až sto tisíc sovětských vojáků a civilistů. Během likvidace budov po sovětské posádce mělo dojít ke kontaminaci okolí karcinogenním azbestem.

seznamzpravy.cz/.../...
-2 #8 Jan Šinagl 2023-03-31 16:29
Dejte si to do překladače.
Sexuální otroctví mobilizovaných ruských žen v ruské armádě.
Drsné čtení.
Zdroj je důvěryhodný.

twitter.com/.../...
-1 #7 Jan Šinagl 2023-03-31 16:28
Plzeňský zastupitel Jakub Zieba, který úřaduje online z Volgogradu,
srovnává svou zemi zaslíbenou s Českem.

twitter.com/.../...
-2 #6 Jan Šinagl 2023-03-24 10:35
Kdo řekne veřejně v Rusku, že na Ukrajině je válka, dostane 15 let. Mark Zuckerberg a jeho Facebook vůbec nepomáhá, příspěvky proti Rusku okamžitě mazány. Google Discovery nabízí Rusům zprávy s velkou sledovaností jen proto, že negativní cenzuruje. Mohly by dělat mnohem více, ale obchodní a ekonomické zájmy mají přednost.
-1 #5 Jan Šinagl 2023-03-24 09:16
Další lidský příběh z nelidské války: Ukrajinský operátor dronu loni v červnu pomohl dvěma manželům, kteří se dostali do ruského ostřelování. Vyslal k nim dron s lístečkem “Následuj mě” a vyvedl dvojici přes minové pole přímo k ukrajinským pozicím.

sinagl.cz/.../...

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)