Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

čt bře 30 @17:30 -
Praha AC: Člověk a média
út dub 25 @12:30 -
OS Praha 1: JUDr. Vratislav Vajnar

Nejnovější komentáře

 • 25.03.2023 09:35
  Proruští dezoláti. twitter.com/.../...

  Read more...

   
 • 24.03.2023 10:35
  Kdo řekne veřejně v Rusku, že na Ukrajině je válka, dostane 15 ...

  Read more...

   
 • 24.03.2023 09:16
  Další lidský příběh z nelidské války: Ukrajinský operátor ...

  Read more...

   
 • 23.03.2023 18:20
  "Ruská armáda je druhá nejsilnější na světě – ukázalo se, že ...

  Read more...

   
 • 23.03.2023 17:36
  „Rada, kterou mu mohu dát, nebo spíše tvůrcům jeho projevů, je ...

  Read more...

   
 • 21.03.2023 21:49
  Ruská armáda je druhá nejsilnější na světě – ukázalo se, že je ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.
Číst dál...

Robin Hood, Juraj Jánošík, Jiří Paroubek. Každý kulturní Čech ihned pozná, co tito tři hrdinové mají společného, ačkoliv žili na staletí od sebe v rozličných společenských systémech. Bylo to odvěké, utopistické, a proto nesmyslné řešení rozdělení hmotného bohatství.

Číst dál...

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Login Form

Rada CT 8.3.2023

Aktualizováno 15.3.2023: Rada ČRo má řešit údajné zametání kauz v rozhlase: „Nestačí slib, že krást se už nebude.“ÚOOÚ zamítl mé odvolání a potvrdil rozhodnutí ČT ve věci nákladů na LOH v Tokiu – po 1 ½ roce

***

Aktualizováno 12.3.2023: Praha VN 11.3.2023: Až padne poslední ukrajinský voják, Putin si pro vás přijde!

***

Můžete se přesvědčit sami – z protokolu z jednání se mnoho konkrétního nedozvíte. Zato ze zvukového záznamu docela šokující informace a dění.

Vystoupili dva zástupci veřejnosti (od 3:13 hod.) paní L.G.Odkolek a má osoba – po třech min. jsme byli umlčeni. Doporučuji  – www.odkolek.com – cituji: Soudce Obvodního soudu pro Prahu 4, Mgr. Michael Květ, s klidem konstatuje, že Česká televize Lucii Odkolek "použila jako nástroj v boji" proti těm, se kterými Česká televize "není sympatizant".  Na její závažné otázky nebylo odpovězeno. Gen. řed. ČT Petr Dvořák je označil za „bagatelní věc“ pod jeho „rozlišovací schopnosti“. Předseda Rady ČT Novák a místopředseda Ježek okamžitě přispěchali generálnímu úslužně na pomoc.

 Rada CT Tynova 8.3.2023Připojuji i část mého „neveřejného“ vystoupení, kdy už nešlo mlčet při vystoupení ředitelky Renáty Týnové. Bylo nutno se zastat statečně bojujícího radního PhDr. Petra Šafaříka, skutečného zástupce občanů. Bylo mu bráno slovo a jednou dokonce i neuděleno! Ředitelka Renáta Týnová byla v argumentační nouzi emotivní, útočná, nervózně přešlapovala, kroutila se, gestikulovala, ukazovala na ty, kteří se jí nelíbili, verbálně útočila, brala si bez dovolení jako jediná slovo, kdy předseda Novák mlčel. ČT dle „průzkumů“ prý dosahuje nejvyšší spokojenosti diváků – takové nepotkávám. Sledovanost ještě zdaleka neznamená spokojenost. Taková osoba učí na VŠ? Radní Veselý jí souhlasně přikyvoval.

Plným právem vyčetl radní Šafařík řediteli Dvořákovi verbální agresivitu. Nezvládnutím komunikace potvrdil Dvořák „zásah do černého“. Předseda Novák to ukončil slovy: „Tohle už jsou pedagogické věci“. 

Předseda Rady ČT Novák konstatoval, že bude zapotřebí novely jednacího řádu o vystoupení hostů – takže už nikdo z veřejnosti nepřijde poslouchat většinou nedůstojné žvanění o ničem. Nic jiného než skrytá cenzura a umlčování jiných, nepohodlných názorů.

Poprvé mi bylo po vyslovení několika vět vyhrožováno vyvedením ze zasedání Rady ČT, nejprve jejím předsedou na mikrofon a následně jedním z hostů Vítem Kolářem, ředitelem korporátních vztahů, komunikace, obchodu ČT a „pravou rukou“ Petra Dvořáka. Dostavil se ke mně osobně, pln emocí. Měl jsem zrovna zapnutý zvukový záznamník.

Na konci zasedání už byly přítomna půlka radních a všechny řízky snědeny, resp. sež…

Na můj email ombudsmanovi ČT Čestmíru Fraňkovi  (2.2.2023), nebylo dodnes reagováno...

Doba si časem nepochybně vynutí změnu ve vedení ČT i radních, kdy služba zemi, je to poslední, co vedení a radní zajímá, při vší úctě k čestným výjimkám.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)